Istnieje mnóstwo produktów, które wyrzucamy codziennie do kosza, jednak czy wiedziałeś, że wiele z nich możesz ponownie wykorzystać? Tak może być w przypadku skórki z banana, która najczęściej ląduje na śmietniku. Jednak kolejnym razem, gdy będziesz znowu jeść ten owoc, zatrzymaj skórkę i wykorzystaj ją na nowo. Sposobów jest wiele. Oto kilka z nich…

Skórka z banana może przydać Ci się do wielu rzeczy. Sam zdziwisz się jak mnóstwo ma zastosowań. Możesz użyć ją jako środek pielęgnacyjny. Znajdzie również swoje miejsce w dodatkach do wielu dań np. do dipów. Możesz ją również zjeść, ale nie na surowo, tylko po wcześniejszym ugotowaniu lub smażeniu.

Pozbądź się zmarszczek dzięki skórce od banana

Pozbądź się zmarszczek dzięki skórce od banana

Stosując okłady ze skórki od banana możesz sprawić, że twoja skóra będzie bardziej elastyczna i zdrowsza. Rezultat zauważysz oczywiście dopiero po kilku zabiegach, ale systematyczne stosowanie tej metody może spowodować zatrzymanie procesu starzenia się skóry. To wszystko za sprawą składników znajdujących się w skorce od banana takich jak: potas, żelazo, magnez, witaminę A, witaminę C oraz witaminy z grupy B.

Krem nawilżający ze skórki banana

Możesz samodzielnie przygotować taki krem. Będziesz potrzebować:

  • połowę startej skórki z banana,
  • połowę świeżego, zielonego ogórka,
  • połowę awokado
  • 3 łyżki wody.

krem ze skórki banana

Wszystkie składniki dokładnie zblenduj, tak, aby otrzymać gęstą papkę. Nałóż ją na twarz i odczekaj kwadrans. Następnie spłucz obficie letnią wodą. Zabieg wykonuj trzy razy w tygodniu.

Nawóz dla roślin i doskonały składnik kompostu

nawóz z bananów

Interesujesz się uprawą roślin? A może nie wiesz jak uratować chore rośliny, tak, aby dodatkowo im nie zaszkodzić? Sięgnij po skórki od bananów. Istnieją dwa sposoby. Pierwszy to przygotowanie płynnej odżywki do podlewania. Drugi to stworzenie kompostu z wykorzystaniem skórek z bananów, który świetnie nada się do podłoża dla twoich roślin.

Przygotowanie odżywki polega na zalaniu skórek z bananów wodą i odczekania dobę. Takim nawozem należy podlewać rośliny. Jeżeli posiadasz kompostownik z naturalnych odpadów i skórek z bananów otrzymasz w ten sposób naturalny nawóz organicznego pochodzenia, który twoje rośliny pokochają.

Skórka od banana zwabia ptaki i motyle

skórka banana zwabia motyle

Jeżeli uwielbiasz relaksować się na świeżym powietrzu podziwiając owady i słuchając śpiewu ptaków? Możesz uatrakcyjnić nieco tę formę odpoczynku, a skórka od banana okazuje się być w tym bardzo pomocna. Jej słodki aromat zwabi nie jednego skrzydlatego przyjaciela. Owady i ptaki przylatują, aby przekonać się czy ktoś nie pozostawił dla nich smacznej przekąski.

Bielsze zęby

Marzysz o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu? Chciałbyś nadać im piękny kolor w naturalny sposób? Sprawdzi się tu doskonale skórka od banana. Nie musisz łączyć jej z innymi składnikami, wystarczy, że potrzesz zęby wewnętrzną częścią skórki. Już po kilku zastosowaniach zauważysz efekt wybielający. To naprawdę działa!

Twoje buty będą lśniące i czyste

Skórkę od banana możesz wykorzystać także do czyszczenia obuwia i nadać im blask, tak, że będą wyglądać jak nowe. Użyj zewnętrznej części skórki i potrzyj nią buty. Szybko zauważysz, że jest to idealny środek nabłyszczający.

Wiadomo, że ta metoda nie będzie dotyczyć wszystkich rodzajów materiałów, z których wykonane jest obuwie. Idealnie nada się do polerowania tworzywa skóropodobnego. Należy również mieć na uwadze to, że siła nacisku nie powinna być zbyt mocna, tak, aby skórka nie rozwarstwiła się ani nie starła. Wystarczy delikatnie i rytmicznie pocierać nią buty.

Czyste srebro? To nie kłopot – pomoże niezawodna skórka od banana

Przy czyszczeniu srebra doskonale sprawdza się skórka od banana. Jednak, aby idealnie wypolerować srebrną biżuterię, konieczne jest stworzenie odpowiedniej pasty. Zmiksuj skórkę od banana i dodaj odrobinę wody, tak, aby uzyskać gęstą papkę, przypominającą konsystencję pasty do zębów. Nałóż niewielką ilość na szmatkę i pocieraj nią srebro. Dzięki tej sztuczce pozbędziesz się wszystkich przebarwień, a biżuteria będzie wyglądała jak nowa.
Polecane artykuły