Zadbane włosy są oznaką zdrowia i pielęgnacji na co dzień. Wiele osób zauważa u siebie pierwsze objawy łysienia, jednak nie zgłasza problemu lekarzowi. Pamiętajmy, że szybka reakcja oznacza bardziej skuteczne leczenie. Zakola pojawiają się w bardziej zaawansowanej fazie łysienia i mogą dotyczyć mężczyzn i kobiet. Rozwiązaniem oferowanym przez medycynę estetyczną jest przeszczep włosów. To zabieg wykonywany od wielu lat, jednak kliniki oferują teraz tylko najbardziej nowoczesne metody.

Przyczyny wypadania włosów

Do przyczyn wypadania włosów zaliczamy wiele czynników i chorób. Nie bez znaczenia jest dieta i tryb życia, które mogą osłabić organizm. Mowa głównie o dużej ilości stresu, paleniu papierosów, spożywaniu alkoholu. Duże znaczenie ma również codzienna stylizacja włosów, czyli używanie lakieru do włosów, gorącego nawiewu suszarki lub prostownicy. Wypadanie włosów może być wywołane również przez stosowanie różnego rodzaju leków. Niektóre choroby takie jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy również będą osłabiać włosy. Do przyczyn wypadania włosów można zaliczyć także niedobory witamin i minerałów, które odpowiadają za dobrą kondycję organizmu.

Łysienie androgenowe

Ten rodzaj łysienia to najczęstsza przyczyna tworzenia zakoli u mężczyzn i kobiet. Wraz z wiekiem problem nasila się, a na głowie tworzą się tzw. zakola. Nadmiar hormonu DHT powoduje osłabienie mieszków włosowych i znacznie skraca cykl wzrostu włosa. Włosy, które odrastają są słabe i bardzo miękkie. Ulegają więc szybciej łamaniu i wypadaniu. Łysienie androgenowe ma podłoże genetyczne lub może wynikać z nieprawidłowej diety i stylu życia. Choroba w dużym stopniu przyczyni się do tworzenia zakoli.

Etapy tworzenia zakoli

Łysienie jak każda inna choroba wyróżnia się pewnymi fazami. Na samym początku tworzą się małe przerzedzenia w przedniej części głowy. Wraz z biegiem czasu przerzedzenia ulegają zwiększeniu i dochodzi to tworzenia zakoli. Zakola występują na początku z przodu głowy, a w zaawansowanej fazie ulegają zwiększeniu na dalszą część głowy. Leczenie w zaawansowanej fazie choroby jest dość długotrwałe i trudniejsze. Gdy zakola są już bardzo duże można wykonać przeszczep włosów.

Przeszczep FUE

Współczesna medycyna estetyczna to bardzo nowoczesne i bezpieczne rozwiązania. Zabieg przeszczepu włosów był doskonalony wiele lat. Oferowana przez klinikę metoda to FUE, czyli przeszczepianie pojedynczych mieszków włosowych. Zabieg pomoże nawet na duże zakola. Lekarz pobierze mieszki włosowe z obszaru, który nie jest objęty chorobą. Pobrany materiał podda ocenie i liczeniu i tylko najlepsze mieszki zostaną wszczepione. Dzięki przeszczepowi materiału od tego samego pacjenta nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, a przeszczep nie zostanie odrzucony. Efekt zabiegu w dużej mierze zależy od doświadczenia lekarza, dlatego warto wybrać Piotra Turkowskiego: https://piotrturkowski.pl . Dowodem ogromnych umiejętności są opinie pacjentów oraz przedstawione na stronie metamorfozy.

Polecane artykuły