Woda jest dla nas niezbędna. Ciało ludzkie składa się z co najmniej 70% wody w zależności od wielkości ciała. Wiele procesów ciała zależy od wody.

Oto kilka korzyści płynących z picia wody.

Zwalcza nieświeży oddech

Ślina zatrzymuje bakterie z dala od zębów i zapewnia nawilżenie języka. Jeśli zauważysz, że masz nieświeży oddech, pij dużo wody. Zawsze płucz usta wodą, aby usunąć cząsteczki jedzenia i bakterie.

Wspomaga system odpornościowy

Grypa, zawał serca, kamica nerkowa i inne stany choroby są lepiej łagodzone, gdy są wspierane odpowiednią ilością wody. Odpowiednie nawodnienie poprawia artretyzm i reumatyzm.

Zapobiega zachorowaniu na raka

Niektóre badania wykazały, że wystarczające zużycie wody zmniejsza szanse na raka okrężnicy i raka pęcherza. Woda pomaga w eliminacji czynników rakotwórczych, powodując mniejsze przypadki raka.

Reguluje temperaturę ciała

Temperatura jest lepiej regulowana za pomocą wody. Woda może uwolnić ciepło z organizmu poprzez pot, który jest uwalniany, a następnie odparowuje. Gdy temperatura ciała jest odpowiednio regulowana, stajesz się energiczny, gdy ćwiczysz i utrzymujesz mięśnie w dobrej kondycji. Skurcze, bóle mięśni i skręcenia są lepiej omijane przy odpowiedniej ilości wody w organizmie.

Pomaga w trawieniu i zaparciach

Woda zwiększa trawienie, zapobiega zaparciom i poprawia ogólną kondycję przewodu pokarmowego. Żywność jest bardziej efektywnie rozkładana w wodzie. Poprawia tempo metabolizmu co skutkuje lepszą pracą układu trawiennego oraz wspomaga układ żołądkowo-jelitowy.

Poprawia nastrój

Woda pomaga w ożywieniu komórek. Poprawia poziom energii organizmu. Kiedy ciało osiągnie, wysyła sygnał do mózgu. Mózg reaguje i poprawia nastrój.

Łagodzi zmęczenie

Brak wody w organizmie sprawia, że czujesz się zmęczony. Odwodnienie wywołuje zmęczenie. Przy odpowiednim rozbiciu pokarmu ciało jest dobrze zaopatrzone w niezbędną energię. Woda jest niezbędna do pozbycia się odpadów i toksyn. Brak wody powoduje, że serce pracuje szybciej. W efekcie wpływa to na wszystkie inne narządy.

Bóle głowy i migreny

Picie dużej ilości wody jest ogromną pomocą i komfortem w przypadku bólów głowy i migreny. Odwodnienie jest jedną z ich przyczyn.

Zdrowa skóra

Dobrze nawilżone ciało oznacza młodszy wygląd skóry. Woda, oprócz utrzymywania nawilżonego ciała, pomaga w uzupełnianiu tkanek. Zapobiega to objawom starzenia, takim jak zmarszczki, trądzik i blizny.

Utrata wagi

Woda przyspiesza utratę wagi poprzez wypłukiwanie produktów ubocznych z tłuszczu. Czujesz się pełny, gdy w żołądku jest dużo wody. Poza tym woda nie zawiera kalorii.

Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie!

 

Wafle ryżowe mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia

Wafle ryżowe mogą być niebezpieczne dla  naszego zdrowia
Wafle ryżowe są bardzo popularne w stosowanych dietach odchudzających. Są dostępne dla wszystkich, są produktem bezglutenowym, mają niewiele ...
Czytaj Dalej

86-letniej kobiecie NFZ przesunął operację jaskry na 2028 rok

86-letniej kobiecie NFZ przesunął operację jaskry na 2028 rok
Brak mi słów, by opisać, co teraz czuje. Starsza kobieta przez wiele lat czekała na operację usunięcia jaskry ...
Czytaj Dalej

Nigdy nie pozbywaj się skórki z cytryny – To sprawdzony lek na bóle stawów!

Nigdy nie pozbywaj się skórki z cytryny – To sprawdzony lek na bóle stawów!
Cytryny to najzdrowsze owoce na świecie, dlatego też posiadają niezbędne składniki odżywcze, które poprawią nasz stan zdrowia. Są ...
Czytaj Dalej

Stwardnienie rozsiane a jelita

Stwardnienie rozsiane a jelita
Nowe badania dowodzą, że stwardnienie rozsiane najpierw dotyka jelita. Jeżeli to rzeczywiście prawda, wprowadzenie skutecznej metody leczenia powinno ...
Czytaj Dalej