Woda jest dla nas niezbędna. Ciało ludzkie składa się z co najmniej 70% wody w zależności od wielkości ciała. Wiele procesów ciała zależy od wody.

Oto kilka korzyści płynących z picia wody.

Zwalcza nieświeży oddech

Ślina zatrzymuje bakterie z dala od zębów i zapewnia nawilżenie języka. Jeśli zauważysz, że masz nieświeży oddech, pij dużo wody. Zawsze płucz usta wodą, aby usunąć cząsteczki jedzenia i bakterie.

Wspomaga system odpornościowy

Grypa, zawał serca, kamica nerkowa i inne stany choroby są lepiej łagodzone, gdy są wspierane odpowiednią ilością wody. Odpowiednie nawodnienie poprawia artretyzm i reumatyzm.

Zapobiega zachorowaniu na raka

Niektóre badania wykazały, że wystarczające zużycie wody zmniejsza szanse na raka okrężnicy i raka pęcherza. Woda pomaga w eliminacji czynników rakotwórczych, powodując mniejsze przypadki raka.

Reguluje temperaturę ciała

Temperatura jest lepiej regulowana za pomocą wody. Woda może uwolnić ciepło z organizmu poprzez pot, który jest uwalniany, a następnie odparowuje. Gdy temperatura ciała jest odpowiednio regulowana, stajesz się energiczny, gdy ćwiczysz i utrzymujesz mięśnie w dobrej kondycji. Skurcze, bóle mięśni i skręcenia są lepiej omijane przy odpowiedniej ilości wody w organizmie.

Pomaga w trawieniu i zaparciach

Woda zwiększa trawienie, zapobiega zaparciom i poprawia ogólną kondycję przewodu pokarmowego. Żywność jest bardziej efektywnie rozkładana w wodzie. Poprawia tempo metabolizmu co skutkuje lepszą pracą układu trawiennego oraz wspomaga układ żołądkowo-jelitowy.

Poprawia nastrój

Woda pomaga w ożywieniu komórek. Poprawia poziom energii organizmu. Kiedy ciało osiągnie, wysyła sygnał do mózgu. Mózg reaguje i poprawia nastrój.

Łagodzi zmęczenie

Brak wody w organizmie sprawia, że czujesz się zmęczony. Odwodnienie wywołuje zmęczenie. Przy odpowiednim rozbiciu pokarmu ciało jest dobrze zaopatrzone w niezbędną energię. Woda jest niezbędna do pozbycia się odpadów i toksyn. Brak wody powoduje, że serce pracuje szybciej. W efekcie wpływa to na wszystkie inne narządy.

Bóle głowy i migreny

Picie dużej ilości wody jest ogromną pomocą i komfortem w przypadku bólów głowy i migreny. Odwodnienie jest jedną z ich przyczyn.

Zdrowa skóra

Dobrze nawilżone ciało oznacza młodszy wygląd skóry. Woda, oprócz utrzymywania nawilżonego ciała, pomaga w uzupełnianiu tkanek. Zapobiega to objawom starzenia, takim jak zmarszczki, trądzik i blizny.

Utrata wagi

Woda przyspiesza utratę wagi poprzez wypłukiwanie produktów ubocznych z tłuszczu. Czujesz się pełny, gdy w żołądku jest dużo wody. Poza tym woda nie zawiera kalorii.

Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie!

 

Zobacz co o naszym zdrowiu mówią linie na nadgarstkach!

Zobacz co o naszym zdrowiu mówią linie na nadgarstkach!
Sporo ludzi twierdzi, że linie które, znajdują się na naszych nadgarstkach mają duże znaczenie i mogą mówić wiele ...
Czytaj Dalej

Czarnuszka – ziołowy lek, który pomoże na wiele dolegliwości

Czarnuszka - ziołowy lek, który pomoże na wiele dolegliwości
Czarnuszka od wieków była stosowana jako środek leczniczy, a także jako przyprawa do wielu potraw. Nazywana również jako ...
Czytaj Dalej

Co zrobić, żeby mieć mocne i zdrowe paznokcie?

Co zrobić, żeby mieć mocne i zdrowe paznokcie?
Zdrowe paznokcie są mniej podatne na złamanie. Wyglądają dobrze z lakierem, jak i bez. Jeśli jednak nadmiernie korzystasz ...
Czytaj Dalej

Zbawienne działanie wody utlenionej

Zbawienne działanie wody utlenionej
Woda utleniona (nadtlenek wodoru) jest związkiem chemicznym, łączącym wodór z tlenem. Możesz ją kupić w większości aptek i ...
Czytaj Dalej