Woda jest dla nas niezbędna. Ciało ludzkie składa się z co najmniej 70% wody w zależności od wielkości ciała. Wiele procesów ciała zależy od wody.

Oto kilka korzyści płynących z picia wody.

Zwalcza nieświeży oddech

Ślina zatrzymuje bakterie z dala od zębów i zapewnia nawilżenie języka. Jeśli zauważysz, że masz nieświeży oddech, pij dużo wody. Zawsze płucz usta wodą, aby usunąć cząsteczki jedzenia i bakterie.

Wspomaga system odpornościowy

Grypa, zawał serca, kamica nerkowa i inne stany choroby są lepiej łagodzone, gdy są wspierane odpowiednią ilością wody. Odpowiednie nawodnienie poprawia artretyzm i reumatyzm.

Zapobiega zachorowaniu na raka

Niektóre badania wykazały, że wystarczające zużycie wody zmniejsza szanse na raka okrężnicy i raka pęcherza. Woda pomaga w eliminacji czynników rakotwórczych, powodując mniejsze przypadki raka.

Reguluje temperaturę ciała

Temperatura jest lepiej regulowana za pomocą wody. Woda może uwolnić ciepło z organizmu poprzez pot, który jest uwalniany, a następnie odparowuje. Gdy temperatura ciała jest odpowiednio regulowana, stajesz się energiczny, gdy ćwiczysz i utrzymujesz mięśnie w dobrej kondycji. Skurcze, bóle mięśni i skręcenia są lepiej omijane przy odpowiedniej ilości wody w organizmie.

Pomaga w trawieniu i zaparciach

Woda zwiększa trawienie, zapobiega zaparciom i poprawia ogólną kondycję przewodu pokarmowego. Żywność jest bardziej efektywnie rozkładana w wodzie. Poprawia tempo metabolizmu co skutkuje lepszą pracą układu trawiennego oraz wspomaga układ żołądkowo-jelitowy.

Poprawia nastrój

Woda pomaga w ożywieniu komórek. Poprawia poziom energii organizmu. Kiedy ciało osiągnie, wysyła sygnał do mózgu. Mózg reaguje i poprawia nastrój.

Łagodzi zmęczenie

Brak wody w organizmie sprawia, że czujesz się zmęczony. Odwodnienie wywołuje zmęczenie. Przy odpowiednim rozbiciu pokarmu ciało jest dobrze zaopatrzone w niezbędną energię. Woda jest niezbędna do pozbycia się odpadów i toksyn. Brak wody powoduje, że serce pracuje szybciej. W efekcie wpływa to na wszystkie inne narządy.

Bóle głowy i migreny

Picie dużej ilości wody jest ogromną pomocą i komfortem w przypadku bólów głowy i migreny. Odwodnienie jest jedną z ich przyczyn.

Zdrowa skóra

Dobrze nawilżone ciało oznacza młodszy wygląd skóry. Woda, oprócz utrzymywania nawilżonego ciała, pomaga w uzupełnianiu tkanek. Zapobiega to objawom starzenia, takim jak zmarszczki, trądzik i blizny.

Utrata wagi

Woda przyspiesza utratę wagi poprzez wypłukiwanie produktów ubocznych z tłuszczu. Czujesz się pełny, gdy w żołądku jest dużo wody. Poza tym woda nie zawiera kalorii.

Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie!

 

Zredukuj wysokie ciśnienie krwi w 5 minut dzięki tej łatwej technice!

Zredukuj wysokie ciśnienie krwi w 5 minut dzięki tej łatwej technice!
Wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie występuje wtedy, gdy ciśnienie krwi, które jest siłą krwi przepychającą się przez ściany ...
Czytaj Dalej

Ten złoty napój wypity przed snem przyniesie cudowne korzyści dla Twojego ciała

kurkuma
Złote mleko, czyli mleko wymieszane z kurkumą to napój, który pity regularnie może odmienić Twoje życie. Co dzieje ...
Czytaj Dalej

Co z tą Nutellą? Czy na pewno ma działanie rakotwórcze?

Nutella
Ostatnio w sieci wrzało wręcz o „rakotwórczym” działaniu Nutelli i o wycofaniu jej z supermarketów. Okazało się, że ...
Czytaj Dalej

Zaskakujące korzyści zdrowotne płynące z picia wody

Zaskakujące korzyści zdrowotne płynące z picia wody
Woda jest dla nas niezbędna. Ciało ludzkie składa się z co najmniej 70% wody w zależności od wielkości ...
Czytaj Dalej