Woda jest dla nas niezbędna. Ciało ludzkie składa się z co najmniej 70% wody w zależności od wielkości ciała. Wiele procesów ciała zależy od wody.

Oto kilka korzyści płynących z picia wody.

Zwalcza nieświeży oddech

Ślina zatrzymuje bakterie z dala od zębów i zapewnia nawilżenie języka. Jeśli zauważysz, że masz nieświeży oddech, pij dużo wody. Zawsze płucz usta wodą, aby usunąć cząsteczki jedzenia i bakterie.

Wspomaga system odpornościowy

Grypa, zawał serca, kamica nerkowa i inne stany choroby są lepiej łagodzone, gdy są wspierane odpowiednią ilością wody. Odpowiednie nawodnienie poprawia artretyzm i reumatyzm.

Zapobiega zachorowaniu na raka

Niektóre badania wykazały, że wystarczające zużycie wody zmniejsza szanse na raka okrężnicy i raka pęcherza. Woda pomaga w eliminacji czynników rakotwórczych, powodując mniejsze przypadki raka.

Reguluje temperaturę ciała

Temperatura jest lepiej regulowana za pomocą wody. Woda może uwolnić ciepło z organizmu poprzez pot, który jest uwalniany, a następnie odparowuje. Gdy temperatura ciała jest odpowiednio regulowana, stajesz się energiczny, gdy ćwiczysz i utrzymujesz mięśnie w dobrej kondycji. Skurcze, bóle mięśni i skręcenia są lepiej omijane przy odpowiedniej ilości wody w organizmie.

Pomaga w trawieniu i zaparciach

Woda zwiększa trawienie, zapobiega zaparciom i poprawia ogólną kondycję przewodu pokarmowego. Żywność jest bardziej efektywnie rozkładana w wodzie. Poprawia tempo metabolizmu co skutkuje lepszą pracą układu trawiennego oraz wspomaga układ żołądkowo-jelitowy.

Poprawia nastrój

Woda pomaga w ożywieniu komórek. Poprawia poziom energii organizmu. Kiedy ciało osiągnie, wysyła sygnał do mózgu. Mózg reaguje i poprawia nastrój.

Łagodzi zmęczenie

Brak wody w organizmie sprawia, że czujesz się zmęczony. Odwodnienie wywołuje zmęczenie. Przy odpowiednim rozbiciu pokarmu ciało jest dobrze zaopatrzone w niezbędną energię. Woda jest niezbędna do pozbycia się odpadów i toksyn. Brak wody powoduje, że serce pracuje szybciej. W efekcie wpływa to na wszystkie inne narządy.

Bóle głowy i migreny

Picie dużej ilości wody jest ogromną pomocą i komfortem w przypadku bólów głowy i migreny. Odwodnienie jest jedną z ich przyczyn.

Zdrowa skóra

Dobrze nawilżone ciało oznacza młodszy wygląd skóry. Woda, oprócz utrzymywania nawilżonego ciała, pomaga w uzupełnianiu tkanek. Zapobiega to objawom starzenia, takim jak zmarszczki, trądzik i blizny.

Utrata wagi

Woda przyspiesza utratę wagi poprzez wypłukiwanie produktów ubocznych z tłuszczu. Czujesz się pełny, gdy w żołądku jest dużo wody. Poza tym woda nie zawiera kalorii.

Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie!

 

Znakomity przepis na odnowę stawów, który zapobiega zapaleniu

Znakomity przepis na odnowę stawów, który zapobiega zapaleniu
Niewłaściwa postawa ciała to główny powód bólu stawów, bólu nóg oraz pleców. Sposób w jaki pracujemy prawie cały ...
Czytaj Dalej

Dlaczego warto stosować siemię lniane?

Dlaczego warto stosować siemię lniane?
Przez wieki siemię lniane było cenione ze względu na swoje liczne właściwości zdrowotne. Zapoznaj się z najważniejszymi korzyściami ...
Czytaj Dalej

UWAŻAJ na Frytki z McDonald’s. Spożywasz składniki stosowane do usuwania pleśni!

UWAŻAJ na Frytki z McDonald’s. Spożywasz składniki stosowane do usuwania pleśni!
Jak często stołujesz się w restauracji McDonald’s? Jeżeli odwiedzasz ją przynajmniej raz w tygodniu – musisz zrezygnować z ...
Czytaj Dalej

Nadziewane ziemniaki – Wszyscy zwariowali na ich punkcie!

Nadziewane ziemniaki - Wszyscy zwariowali na ich punkcie!
Ziemniaki są codziennym składnikiem stosowanym w naszej diecie jako gotowane, tłuczone oraz pieczone. Uwielbiamy ich smak, ale czasami ...
Czytaj Dalej