Akupresura to metoda, która pomoże zwalczyć Ci ból głowy, kiedy żadne tabletki już nie pomagają. Polega ona na masażu odpowiednich punktów Twojego ciała, co powoduje ukojenie przy różnych dolegliwościach organizmu. Liczne badania naukowe potwierdzają zadziwiającą moc akupresury.

Jak masować?

Najważniejsze jest aby masaż wykonywać w cichym i spokojnym miejscu, najlepiej w samotności gdzie nikt nie będzie Cię rozpraszał. Należy spokojnie usiąść i się zrelaksować. Masaż ten jest bardzo krótki, bo trwa do jednej minuty. Wykonuj go delikatnymi okrężnymi ruchami. Ból zniknie po 5-10 minut od masażu.

1. Kiedy Twoje oczy są bardzo zmęczone, pomoże masaż w tzw. punkt trzeciego oka, który znajduje się pomiędzy brwiami w górnej części nosa, łączącej czoło brwi i nos. Masaż tego punktu również poprawi Ci ostrość w widzeniu, zmniejszy uporczywy katar. Wystarczy uciskać punkt przez minutę, albo masować okrężnymi ruchami.

2. Kolejne punkty znajdują się po obu stronach nozdrzy. Ich masaż pomaga udrożnić zatoki, złagodzić stres, może też zmniejszyć ból zębów oraz ból głowy.

3. Następne punkty są w tylnej części głowy. Masaż ich pomoże złagodzić stres, przekrwienie nosa, ból w uszach i oczach, pomoże również przy migrenie.

 

Udostępnij to swoim znajomym, jeżeli żadna tabletka nie pomaga im na ból głowy.

Sok z buraka wyleczy raka!

Sok z buraka wyleczy raka!
Rudolf Breuss z Austrii poświecił prawie całe swoje życie na to, aby znaleźć odpowiedni lek na raka. Odkrył ...
Czytaj Dalej

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia
Wprowadzenie nasion winogron do codziennej diety powoduje, że maleją powikłania sercowo - naczyniowe, zmniejszają się żylaki, ustępuje mrowienie ...
Czytaj Dalej

Ryzyko zawału w pracy siedzącej i jak je minimalizować

Ryzyko zawału w pracy siedzącej i jak je minimalizować
Wszyscy wiedzą, że w pracy dochodzi do sytuacji, stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia. Utożsamiamy je z niebezpiecznym środowiskiem ...
Czytaj Dalej

Izba przyjęć kazała czekać 9h dogorywającemu mężczyźnie – pacjent zmarł!

Izba przyjęć kazała czekać 9h dogorywającemu mężczyźnie - pacjent zmarł!
Pani Anna Siwecka odtworzyła wizytę szwagra na Izbie Przyjęć w szpitalu w Sosnowcu przy ulicy Zegadłowicza. To wydarzenie ...
Czytaj Dalej