Akupresura to metoda, która pomoże zwalczyć Ci ból głowy, kiedy żadne tabletki już nie pomagają. Polega ona na masażu odpowiednich punktów Twojego ciała, co powoduje ukojenie przy różnych dolegliwościach organizmu. Liczne badania naukowe potwierdzają zadziwiającą moc akupresury.

Jak masować?

Najważniejsze jest aby masaż wykonywać w cichym i spokojnym miejscu, najlepiej w samotności gdzie nikt nie będzie Cię rozpraszał. Należy spokojnie usiąść i się zrelaksować. Masaż ten jest bardzo krótki, bo trwa do jednej minuty. Wykonuj go delikatnymi okrężnymi ruchami. Ból zniknie po 5-10 minut od masażu.

1. Kiedy Twoje oczy są bardzo zmęczone, pomoże masaż w tzw. punkt trzeciego oka, który znajduje się pomiędzy brwiami w górnej części nosa, łączącej czoło brwi i nos. Masaż tego punktu również poprawi Ci ostrość w widzeniu, zmniejszy uporczywy katar. Wystarczy uciskać punkt przez minutę, albo masować okrężnymi ruchami.

2. Kolejne punkty znajdują się po obu stronach nozdrzy. Ich masaż pomaga udrożnić zatoki, złagodzić stres, może też zmniejszyć ból zębów oraz ból głowy.

3. Następne punkty są w tylnej części głowy. Masaż ich pomoże złagodzić stres, przekrwienie nosa, ból w uszach i oczach, pomoże również przy migrenie.

 

Udostępnij to swoim znajomym, jeżeli żadna tabletka nie pomaga im na ból głowy.

Co dzieje się z Twoim ciałem, kiedy spożywasz codziennie dwa jajka

Jajka
Zapewne słyszałeś o tym, że jajek nie powinno zjadać się zbyt często, a już na pewno nie codziennie ...
Czytaj Dalej

Zagrożenie osteoporozą

Zagrożenie osteoporozą
Trening siłowy to doskonała kuracja, która jest w stanie opóźnić procesy starzenia i umożliwić aktywne spędzenie starości. Bóle ...
Czytaj Dalej

To genialna roślina na kłopoty z wątrobą i trawieniem

Właściwości lecznicze chrzanu
To aromatyczna i zarazem ostra roślina, która posiada mnóstwo walorów leczniczych. Ma również zastosowanie w medycynie naturalnej. Chrzan ...
Czytaj Dalej

Objawy zapalenia opon mózgowych – każdy rodzic powinien to wiedzieć!

Objawy zapalenia opon mózgowych - każdy rodzic powinien to wiedzieć!
Zapalenie opon mózgowych jest straszną chorobą. Atakuje w nagły sposób, powoduje stan zapalny ochronnej błony, która pokrywa mózg ...
Czytaj Dalej