Akupresura to metoda, która pomoże zwalczyć Ci ból głowy, kiedy żadne tabletki już nie pomagają. Polega ona na masażu odpowiednich punktów Twojego ciała, co powoduje ukojenie przy różnych dolegliwościach organizmu. Liczne badania naukowe potwierdzają zadziwiającą moc akupresury.

Jak masować?

Najważniejsze jest aby masaż wykonywać w cichym i spokojnym miejscu, najlepiej w samotności gdzie nikt nie będzie Cię rozpraszał. Należy spokojnie usiąść i się zrelaksować. Masaż ten jest bardzo krótki, bo trwa do jednej minuty. Wykonuj go delikatnymi okrężnymi ruchami. Ból zniknie po 5-10 minut od masażu.

1. Kiedy Twoje oczy są bardzo zmęczone, pomoże masaż w tzw. punkt trzeciego oka, który znajduje się pomiędzy brwiami w górnej części nosa, łączącej czoło brwi i nos. Masaż tego punktu również poprawi Ci ostrość w widzeniu, zmniejszy uporczywy katar. Wystarczy uciskać punkt przez minutę, albo masować okrężnymi ruchami.

2. Kolejne punkty znajdują się po obu stronach nozdrzy. Ich masaż pomaga udrożnić zatoki, złagodzić stres, może też zmniejszyć ból zębów oraz ból głowy.

3. Następne punkty są w tylnej części głowy. Masaż ich pomoże złagodzić stres, przekrwienie nosa, ból w uszach i oczach, pomoże również przy migrenie.

 

Udostępnij to swoim znajomym, jeżeli żadna tabletka nie pomaga im na ból głowy.

Zdjęcie tego wieloryba zszokowało cały świat!

Wieloryb
Współczesne życie człowieka jest dużo bardziej komfortowe i szczęśliwsze niż ludzi żyjących kilkadziesiąt lat temu. Obecnie każdą rzecz można ...
Czytaj Dalej

Objawy udaru mózgu – bardzo prosty test, który może uratować życie!

Udar mózgu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że objawy udaru mózgu uzależnione są od tego, jaka jego część została ...
Czytaj Dalej

Piwo ochroni cię przed groźnymi chorobami

Piwo ochroni cię przed groźnymi chorobami
Istnieją badania, które mówią, że wino, gdy jest umiarkowanie spożywane, jest rzeczywiście dobre dla organizmu. To sprawia, że ...
Czytaj Dalej

Zagrożenie osteoporozą

Zagrożenie osteoporozą
Trening siłowy to doskonała kuracja, która jest w stanie opóźnić procesy starzenia i umożliwić aktywne spędzenie starości. Bóle ...
Czytaj Dalej