W pierwszej kolejności, gdy słyszymy o zabiegach estetycznych, przychodzą nam myśl działania wykonywane głównie w okolicach ust, wygładzanie zmarszczek. Są to również zabiegi wykonywane na ciało, aby te było jędrne i pozbawione wszelkiego cellulitu. A czy w stomatologii można i przede wszystkim, da się wykonać zabiegi estetyczne?

Dział medycyny estetycznej, dziś jest chętnie wybierany zarówno przez panie, jak i panów w różnym wieku. W czasach, gdy poprzez rozwój social media, jesteśmy nastawieni na przekazywanie wiadomości drogą graficzną, ważne jest dla nas to, jak wyglądamy.

Czy w tym szaleństwie za pięknem pamiętamy o zębach?

Stomatologia estetyczna, jest zbiorem indywidualnych zabiegów, które mają na celu poprawę naszego uzębienia. Innymi słowy, poprzez zabiegi możemy znacząco polepszyć wyglądasz naszych zębów. Obecnie na rynku stomatologicznym, coraz więcej lekarzy stomatologów prócz standardowego leczenia (na przykład kanałowego), proponuje swoim pacjentom zabieg z zakresu stomatologii estetycznej.

W jaki sposób pacjent, może poprawić swój uśmiech?

Stomatologia estetyczna, a raczej zabiegi z jej zakresu mogą poprawić kolor naszych zębów. Poprzez użycie lampy w prosty sposób nasze zęby stają się bielsze. Możemy również wybrać wybielanie metodą nakładkową. Jest to proces, który realizujemy we własnym zakresie. Stomatolog estetyczny, przygotowuje specjalne nakładki, w których umieszcza się żel. Proces wybielania nakładkowego, jest dłuższy od wykorzystania lampy. Trwa on nawet do 4 tygodni. Wybielanie lampą, zajmuje zaś ok 30 minut.

Warto jest także, skorzystać z piaskowania. Metoda ta, oczyszcza nasze zęby z zbędnego piasku dentystycznego. Zabieg ten usuwa kamień i przebarwienia, jakie powstają na płytkach uzębienia. Warto jest powtarzać piaskownie, przynajmniej raz w roku.

Jednak, gdy stomatolog stwierdzi, iż nasze uzębienia potrzebuje znaczącego odświeżenia, możemy zdecydować się na licówki. Dzięki nim możemy zmienić kształt uzębienia. Tym samym nasze uzębienie, nabiera jednolitego koloru. A w przypadku złamań lub nieestetycznego kształtu, wyrównujemy nasze uzębienie.