Choroba alkoholowa to poważny problem społeczny naszych czasów. Szacuje się, że w Polsce około 850 tysięcy osób cierpi na alkoholizm, a prawdziwa liczba może okazać się jeszcze większa, gdyż wiele osób wstydzi się swojego problemu i nie szuka pomocy. Wśród osób cierpiących na alkoholizm są zarówno kobiety oraz mężczyźni, w tak naprawdę każdym wieku, o różnym wykształceniu czy statusie społecznym. W uzależnienie może popaść każdy, alkoholizm nie jest problemem marginesu społecznego, jak powszechnie się uważa.

Alkoholizm to choroba ciała oraz umysłu. Główne objawy, które powinny zaniepokoić osobę, która podejrzewa u siebie problem alkoholowy to zwiększona tolerancja na alkohol etylowy, luki w pamięci, zaniedbywanie swoich obowiązków, zaprzątanie sobie myśli alkoholem praktycznie bez przerwy, wyszukiwanie coraz to nowszych okazji do napicia się oraz picie w samotności. Niestety, w początkowych fazach alkoholizm jest bardzo trudny do wykrycia, a z kolei zaawansowana choroba jest ciężka do wyleczenia. Terapia alkoholowa to skomplikowany i długotrwały proces, który jednak ostatecznie pomaga w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem oraz do powrotu do zdrowia. WHO podaje, że nieleczony alkoholizm jest chorobą śmiertelną, dlatego tak ważne jest podjęcie się terapii.

Jedną z metod polecaną zwłaszcza w początkowych fazach leczenia alkoholowego jest zabieg wszycia wszywki Esperal. Wszywka ma za zadanie odciągnąć alkoholika od spożywania kolejnych porcji etanolu, dzięki czemu może on zachować abstynencję i podjąć się dalszych etapów wychodzenia z uzależnienia.

Jak długo działa Esperal?

Wszywka alkoholowa to zabieg, który pozwala na pozostanie w trzeźwości osobie, która chce podjąć się leczenia swojego uzależnienia i rozpoczyna swoje działanie od razu po umieszczeniu jej w ciele pacjenta. Jak długo Disulfiram uwalnia się do krwiobiegu pacjenta?

Podaje się, że wszywka alkoholowa działa od 8 do 12 miesięcy. Dokładny czas jej trwania jest trudny do zdefiniowania, gdyż zależy przeważnie od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta. Jednak 8 miesięcy jest wystarczająco długim czasem, by alkoholik zmienił swoje podejście do alkoholu, przyzwyczaił się do życia w abstynencji i mógł podjąć próbę zmiany nawyków na zdrowsze i takie, które pozwolą mu pozostać w trzeźwości i zdrowiu po zakończonym leczeniu.

Zabieg wszycia Esperalu

Wszycie wszywki alkoholowej to zabieg chirurgiczny, jednak mało skomplikowany i bezpieczny dla pacjenta, gdy przeprowadzany jest w specjalistycznym gabinecie, a lekarz chirurg jest doświadczony w tej kwestii.

Pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu związanego z zabiegiem, dzięki podaniu znieczulenia miejscowego. Wszycie wszywki alkoholowej polega na umieszczeniu podskórnie tabletek z substancją czynną Disulfiram. W tym celu chirurg sterylnym narzędziem nacina skórę pacjenta, a następnie pod skórą tuż przy mięśniu, a więc podpowięziowo umieszcza wszywkę. Na koniec rana jest zamykana szwami oraz nakładany jest opatrunek. Przebieg zabiegu sprawił, że potocznie o osobie, która podjęła się terapii Disulfiramem mówimy, że się zaszyła.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji, więc pacjent jeszcze tego samego dnia może udać się do domu i powrócić do swoich codziennych zajęć.

Wszywka alkoholowa Esperal cena

Wszywka alkoholowa Warszawa to zabieg, który już od lat przeprowadzamy w naszym gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com/, a tym samym pomogliśmy już wielu osobom w walce z ich uzależnieniem. Często osoby, które chcą zdecydować się na terapię Esperalem, mają duże wątpliwości w kwestii ceny zabiegu.

Ostateczna cena zabiegu ustalana jest z pacjentem w trakcie wizyty, na której przeprowadzany jest wywiad lekarski. W zależności od wyboru rodzaju szwów, ilości podanego leku oraz podjęciu decyzji o podaniu dodatkowych antybiotyków, cena może nieco się różnić. Cena zabiegu w naszej placówce to koszt około 600 złotych. Biorąc pod uwagę czas trwania leku oraz jego skuteczność, jest to cena, która nie jest wygórowana, bowiem powrót do zdrowia to rzecz bezcenna.

Skutki picia alkoholu podczas wszytego Esperalu

Wszywka alkoholowa wykazuje dużą skuteczność dzięki swojemu działaniu oraz dzięki faktowi, że na Esperal decydują się osoby, które chcą zacząć się leczyć i mają ku temu odpowiednią motywację. W trakcie trwania działania Disulfiramu w ciele, pacjent nie odczuwa żadnych skutków ubocznych, do momentu złamania zakazu spożywania alkoholu. Wówczas zostaje zaburzone prawidłowe działanie metabolizmu alkoholu etylowego w organizmie, a pacjent odczuwa je w bardzo nieprzyjemny i dotkliwy dla siebie sposób. Dochodzi do pojawienia się szeregu nieprzyjemnych objawów psychosomatycznych, które trwają od 4 do aż 10 godzin! Niedogodności zaczynają pojawiać się już po około 15 minutach, a należą do nich przede wszystkim:

  • obniżony nastrój;
  • stany lękowe oraz strach o własne zdrowie i życie;
  • kołatanie serca;
  • duże skoki ciśnienia tętniczego;
  • problemy z równowagą, zawroty głowy;
  • silne bóle brzucha, wymioty;
  • wzmożone pocenie się;
  • zaczerwienienie twarzy.

Takie objawy występują, gdy pacjent spożyje nawet znikomą ilość alkoholu. Niestety, zdarza się, że alkoholik podejmuje próbę „przepicia” wszywki alkoholowej. Jest to niemożliwe oraz bardzo niebezpieczne, gdyż prowadzi do uszkodzenia narządów wewnętrznych, do utraty wzroku, do stracenia przytomności, zawału serca, a w ostateczności nawet do śmierci.

Jak wszywka alkoholowa Esperal wspomaga walkę z chorobą alkoholową?

Wszycie wszywki alkoholowej to przede wszystkim bardzo skuteczna metoda wspomagająca walkę z alkoholizmem. Poleca się ją każdej osobie, która jest świadoma swojego problemu i chce rozpocząć leczenie uzależnienia. Często zdarza się, że osoba uzależniona naprawdę chce wyleczyć się z alkoholizmu, brakuje jej jednak odpowiedniego bodźca, który skutecznie odepchnie ją od alkoholu. Wszywka alkoholowa to pewnego rodzaju straszak, ale również strażnik, dzięki któremu możliwe jest pozostanie w trzeźwości.

Wszywka alkoholowa pomaga na przerwanie ciągu alkoholowego oraz na życie w trzeźwości przez długie miesiące. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż abstynencja jest warunkiem koniecznym do podjęcia dalszego leczenia alkoholizmu. W czasie działania wszywki alkoholowej, osoba uzależniona może zmienić swoje podejście do etanolu, zacząć pracować nad powrotem do zdrowia poprzez wprowadzanie korzystnych dla siebie nawyków oraz podjąć dalsze leczenie choroby, zgłaszając się na psychoterapię.

Czy są jakieś minusy wszycia Esperalu?

Część osób może uważać, że wadą wszywki alkoholowej jest fakt, że nie jest ona lekiem na alkoholizm i zastosowanie tylko jej nie wyleczy chorego z uzależnienia. Leczenie alkoholowe to skomplikowany proces, który wymaga podjęcia wielu kroków, nie istnieje magiczny sposób, który szybko i bez większego wysiłku wyleczy nas z choroby.

Wszycie wszywki jest praktycznie bezbolesne i nie wywołuje wiele skutków ubocznych, zdarza się jednak – niesamowicie rzadko – że mimo przeprowadzonego wywiadu lekarskiego i nie wykryciu żadnych przeciwwskazań, organizm odrzuci wszywkę. Potraktuje ją jak ciało obce, którego należy się pozbyć. Wówczas pojawią się zaczerwienienie i bolący obrzęk wokół szwów, a czasem wydzielina ropna. W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, w celu ustalenia dalszego działania.

Polecane artykuły