Wszywka alkoholowa Esperal może być więc jednym z elementów sprzyjających wychodzeniu z nałogu.

W dzisiejszych czasach tempo naszego życia jest naprawdę zawrotne. Ludzie biorą na swoje barki coraz więcej obowiązków i wyzwań, próbując udowodnić głównie przed samym sobą, że są w stanie sprostać każdemu z nich. Niestety, ogromna presja, poczucie zmęczenia, brak wolnego czasu oraz ciągły stres, mogą doprowadzić do popadnięcia w uzależnienie. Narkotyki, lekomania, pracoholizm, uzależnienie od komputera czy alkoholizm to jedne z najczęściej występujących uzależnień XXI wieku. Każde z nich z początku miało być odskocznią od trudów dnia codziennego, przyjemnością i sposobem na odstresowanie się. Niestety, nieumiejętne „korzystanie” z tych przyjemności, doprowadza do poważnych zaburzeń, wywołuje szereg życiowych i zdrowotnych problemów, potrafi również doprowadzić do śmierci.

Alkoholizm to bardzo poważny problem społeczny. Szacuje się, że z roku na rok rośnie ilość spożywanego alkoholu na jedną osobę rocznie, z problemem alkoholowym mierzy się również coraz większa ilość naszych rodaków. Przerażający jest fakt, że po alkohol sięgają coraz młodsze osoby, a co trzecia kobieta w ciąży przyznaje się do konsumpcji alkoholu w trakcie jej trwania.

Wszywka alkoholowa Łódź – jako pomoc w uzależnieniu

Jednym z rozwiązań wspomagających leczenie alkoholizmu jest zdecydowanie się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal. Jest to metoda, dzięki której osoba uzależniona może przerwać ciąg alkoholowy i trwać w postanowieniu trzeźwości dostatecznie długo, by móc podjąć się dalszego leczenie swojego uzależnienia. Należy mieć świadomość, że wszywka alkoholowa nie jest lekiem na alkoholizm, a skuteczną metodą wspomagającą jeszcze leczenie.

Jak działa popularna wszywka alkoholowa Esperal?

Działanie wszywki alkoholowej Esperal można uprościć do stwierdzenia, że jest ona swego rodzaju strażnikiem trzeźwości osoby uzależnionej od alkoholu. Zagłębiając się w mechanizm jej działania, możemy zobaczyć, że powoduje ona zaburzenie metabolizmu alkoholu etylowego w ciele człowieka, co z kolei powoduje wystąpienie szeregu nieprzyjemnych objawów. Taki sposób działania nazywamy awersyjnym, a więc wywołującym niechęć czy wstręt do alkoholu. Dla odpowiednio zmotywowanego pacjenta, wszywka alkoholowa będzie bardzo skuteczną motywacją do pozostania w trzeźwości ze względu na fakt, że złamanie abstynencji w trakcie terapii wszywką, niesie ze sobą przykre konsekwencje. Alkoholik zaczyna żałować swojej decyzji już po około piętnastu minutach, gdy pojawiają się u niego silne bóle głowy, bóle brzucha i wymioty, kołatanie serca, drgawki, nadmierne pocenie się, uderzenia gorąca, czy ogólne osłabienie samopoczucia oraz kondycji cielesnej. Takie objawy utrzymują się do aż dziesięciu godzin.

Implantacja wszywki alkoholowej – co to oznacza?

Implantacja wszywki to inna nazwa zabiegu, w trakcie którego tabletki z substancją czynną umieszczane są w ciele osoby uzależnionej od alkoholu. Jest to mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, który trwa około pół godziny i nie wymaga hospitalizacji. Proces implantacji wszywki alkoholowej przeprowadzanej w naszym gabinecie http://esperallodz.pl/ można określić następującymi punktami:

  1. Konsultacja medyczna – w trakcie jej trwania nasz specjalista wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, sprawdza stan zdrowia pacjenta i ustala odpowiednią dla niego dawkę leku.
  2. Stawienie się na zabieg – w dzień zabiegu należy podpisać zgodę na wykonanie zabiegu, bardzo ważne jest również, by na minimum 24 godziny przed zabiegiem nie spożywać alkoholu.
  3. Podanie znieczulenia pacjentowi – do zabiegu wszycia wszywki wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, które zwiększa komfort pacjenta i niweluje ból.
  4. Przejście do zabiegu właściwego – czyli umieszczenie wszywki alkoholowej po uprzednim zrobieniu nacięcia na pośladku lub obok łopatki; tabletki z lekiem umieszczane są głęboko pod skórą, by mieć pewność, że będą one dla pacjenta praktycznie niewyczuwalne oraz niemożliwe do samodzielnego usunięcia.
  5. Założenie szwów – nałożenie szwów to ostatni z etapów zabiegu, w trakcie którego powstała rana jest zaszywana i nakładany jest na nią jałowy opatrunek.
  6. Przekazanie informacji na temat zabiegu – pacjent zostaje szczegółowo poinformowany o zaleceniach względem dbania o ranę oraz o ewentualnych skutkach ubocznych po napiciu się alkoholu w trakcie działania Disulfiramu w ciele.

Dla kogo zabieg, a dla kogo nie?

Wszywka alkoholowa może zostać umieszczona w ciele osób, które dobrowolnie chcą poddać się zabiegowi i u których nie wykryto żadnych przeciwwskazań. Może się zdarzyć, że nawet mimo szczerych chęci podjęcia się terapii Esperalem, wystąpi pewne ograniczenie, które wykluczy osobę uzależnioną od przeprowadzenia zabiegu. Do takich ograniczeń zaliczamy:

  • niepełnoletność;
  • ciążę oraz okres laktacji;
  • choroby układu krążeniowego, oddechowego, nerek czy wątroby,
  • przebyte zawały;
  • psychozy, depresję;
  • uczulenie na Disulfiram.

Najważniejsza jest wola

Największym sprzymierzeńcem mającym pozytywny wpływ na działanie wszywki alkoholowej jest dobra wola pacjenta. Jego odpowiednia motywacja powoduje, że wszywka alkoholowa naprawdę wspomaga leczenie uzależnienia od alkoholu i daje naprawdę zaskakująco dobre efekty! W przypadku zmuszenia osoby najbliższej, by poddała się zabiegowi wszycia wszywki, możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Osoba uzależniona będzie rozdrażniona, będzie łamać abstynencję, a po zakończeniu działania wszywki powróci do picia, czasami z jeszcze większym natężeniem niż wcześniej.

Czy istnieją specjalne zalecenia dotyczące trybu życia po zabiegu wszycia Esperalu?

Najważniejszym zaleceniem po przeprowadzeniu implantacji Esperalu jest przestrzeganie bezwzględnej abstynencji. Dotyczy to nie tylko napojów alkoholowych, ale wszystkich produktów, które go zawierają, czyli na przykład ciast nasączanych ponczem, płynów do ust czy syropów na bazie alkoholu. Poza trzymaniem się z dala od alkoholu pod każdą postacią, pacjent może swobodnie wrócić do wszystkich swoich codziennych zajęć.

Czy wszywka alkoholowa Esperal faktycznie pomaga w leczeniu uzależnienia?

Wszywka alkoholowa ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak ze względu na jej wysoką skuteczność jest polecana przez większość specjalistów zajmujących się leczeniem uzależnień. Wraz z odpowiednią motywacją i wolą walki z chorobą, wszywka naprawdę jest bardzo pomocną metodą dla osoby uzależnionej. Dzięki niej pacjent może pozostać przez kilka-kilkanaście miesięcy w trzeźwości i jest to czas, w trakcie którego zmienia on swoje podejście do alkoholu i choroby, ale może również poddać się dalszemu leczeniu uzależnienia alkoholowego. Leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki częściej kończy się sukcesem, niż leczenie bez Esperalu.

Kiedy zastosować wszywkę alkoholową Esperal?

Wszywkę alkoholową najlepiej zastosować na początku leczenia, by móc pozostać w trzeźwości. Abstynencja jest jednym z warunków koniecznych do podjęcia dalszych kroków leczenia alkoholowego, a samodzielne pozostanie w trzeźwości na początku drogi do zdrowia bywa bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Jeżeli pacjent poczuje, że potrzebuje w dalszym ciągu wspierać się Esperalem, zabieg można powtórzyć.

Polecane artykuły