Każdy z Was wie, że ocet jabłkowy ma kwaśny i ciężki smak, ale na szczęście aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości nie musimy pić go na surowo. Jego właściwości wspomagają środowisko dla dobrych bakterii w naszym przewodzie pokarmowym.

Pokażemy Ci dzisiaj kilka sposobów, na które ocet jabłkowy pomoże Wam zwłaszcza wtedy, kiedy wypijecie go przed snem:

1. UTRATA TWOJEJ WAGI

Badania pokazały, że brak snu może prowadzić do otyłości. Im większą masz nadwagę, tym więcej  masz problemów ze snem.

Ocet jabłkowy przeciwdziała gromadzeniu się tłuszczu oraz zmniejsza apetyt. Powoduje to pektyna, która sprawia, że nasz mózg nie odczuwa głodu. Jeżeli nie masz ochoty na jedzenie przed snem i położysz się spać lekko głodna, picie octu wieczorem może być strzałem w dziesiątkę! Nie sięgaj więc po słodycze, tylko dodaj łyżeczkę octu jabłkowego do szklanki wody i wypij.

2. CZKAWKI POZBĘDZIESZ SIĘ NATYCHMIAST

Posmak octu jabłkowego jest gorzki i mocno stymuluje nerwy gardła, które wywołują czkawkę.

W taki oto sposób nerwy zapomną, że wywoływały czkawkę. Przygotuj jedną łyżeczkę octu i połknij.

3. KIEDY BOLI CIĘ GARDŁO

Bakterie, które odpowiadają za ból gardła nie są w stanie wytrzymać w kwasowym środowisku wytworzonym przez ocet jabłkowy, dodatkowo ocet jabłkowy ma bardzo naturalne właściwości antybakteryjne.

Godzinę przed snem wypij łyżeczkę octu jabłkowego, po 30 minutach wypij jeszcze jedną.4. NA ZATKANY NOS

Jeżeli jesteś alergikiem koniecznie zaopatrz się w ocet jabłkowy! Ocet jabłkowy posiada witaminy: B1, B2, A i E, a także magnez i potas.

Wszystkie witaminy współgrają ze sobą, aby rozrzedzić śluz i oczyścić zatoki. Dodaj łyżeczkę octu jabłkowego do szklanki z wodą i wypij przed pójściem spać, a nazajutrz poczujesz wielką ulgę.

5. ZGAGA

Naturalną kwasowość żołądka przywróci Ci Ocet jabłkowy.

Wymieszaj tylko jedną łyżkę stołową octu ze szklanką wody i wypij na godzinę przed snem.6. SKURCZE NOGI W CZASIE SNU

Nagły ostry ból w łydce budzi Cię w czasie snu? Na pewno brakuje Ci potasu.

Na ratunek przychodzi ocet jabłkowy, który zawiera dużą dawkę potasu, co pozwoli przywrócić równowagę w Twoim organizmie. Dodaj 2 łyżki stołowe do szklanki z wodą i wypij przed snem, a skurcze powoli znikną.

7. OBNIŻ POZIOM GLUKOZY

Kolejnym problemem braku snu jest podwyższony poziom glukozy. Ocet jabłkowy zniweluje poziom glukozy poprzez wydłużenie działania insuliny.

Kiedy masz podwyższony poziom glukozy, wypij co noc dwie łyżeczki octu zaraz przed snem. Natomiast kiedy zażywasz leki na cukrzycę, skonsultuj się wcześniej ze specjalistą.8. NIEŚWIEŻY ODDECH

Jeśli zawsze budzisz się z przykrym smakiem w ustach, to oznaka, że w Twojej jamie ustnej znajduje się zbyt wiele mikroorganizmów.

Ocet jabłkowy wyeliminuje większą ich część, dzięki czemu Twój oddech będzie świeży przez całą noc. Wypij więc jedną łyżkę stołową octu jabłkowego przed snem.

9. BÓL BRZUCHA

Czy zasnęłaś kiedykolwiek z bolącym żołądkiem? To bardzo niekomfortowe uczucie, prawda?

Na szczęście pomoże Ci ocet jabłkowy! Przygotuj ciepłą wodę i dodaj do niej jedną łyżeczką octu jabłkowego. Wypij przed snem, a ból i wzdęcia szybko miną.10. WYELIMINUJ REFLUKS

Refluks i problemy ze snem występują bardzo często. Ocet jabłkowy bardzo szybko usuwa takie objawy jak mdłości, wzdęcia i zgaga, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Połącz łyżeczkę octu jabłkowego ze szklanką herbaty i wypij na 30 minut przed snem.

Podziel się wskazówkami z przyjaciółmi – polub nasz fanpage na Facebooku i nie zapomnij udostępnić artykułu znajomym!