Stres, choroba, predyspozycje genetyczne – przyczyn wypadania włosów jest wiele. Również kobiety, ale zwłaszcza mężczyźni, mogą ogromnie cierpieć z powodu nieodwracalnej utraty włosów. Podczas gdy niektórzy cierpiący po cichu akceptują wypadanie włosów i starają się jak najlepiej ukryć jasne obszary, sytuacja może szybko stać się testem stresowym dla innych. W obawie przed przedwczesnym łysieniem wielu wybiera więc trwałe rozwiązanie: profesjonalny przeszczep włosów w Turcji.

Dlaczego warto zrobić przeszczep włosów w Turcji?

Wypadanie włosów to problem, który może prowadzić do marginalizacji w społeczeństwie. Średnio co miesiąc około 6800 osób zbiera informacje o możliwościach przeszczepu włosów w tureckich klinikach. Tendencja ta jest również widoczna dla 2021 roku, pomimo ograniczeń spowodowanych przez COVID-19. Powodem tego są z pewnością znacznie niższe koszty niż w tym kraju oraz wieloletnie doświadczenie tureckich chirurgów w stosowaniu delikatnego przeszczepu włosów metodą FUE w Turcji.

Przeszczep włosów w Turcji jako niedroga alternatywa dla zabiegów z Polski

Chcąc przeszczepić włosy w Polsce, trzeba się liczyć z kosztami od 40 000  zł do nawet 125 000!  Ponieważ ubezpieczenia zdrowotne zwykle nie pokrywają kosztów zabiegu w Polsce, przeszczep włosów w Turcji jest realną alternatywą kosztową. W szczególności Stambuł stał się w ostatnich latach bastionem dla specjalistycznych klinik estetycznych.

W Turcji pacjenci płacą tylko ułamek kosztów przeszczepu włosów, które musieliby zapłacić za leczenie w Polsce.  W zależności od liczby potrzebnych przeszczepów, czyli przeszczepów niezbędnych do uzyskania idealnego wyniku, koszty w Meditravel podzielone są na 3 pakiety cenowe: 2399 €, 2599 € i 2999 €. Niezależnie od wyboru pakietu, pacjent otrzymuje fachową opiekę, dedykowanego opiekuna oraz W przystępnych cenach oferowane są również przeszczepy brody. Cena za przeszczep metodą FUE lub DHI gwarantuje aż 5000 graftów!

Przeszczep włosów – rezultat na całe życie

Minimalny zabieg chirurgiczny w Turcji trwa zwykle od trzech do siedmiu godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu podczas całego zabiegu pacjent może słuchać muzyki, a nawet oglądać telewizję. Sprawdzona metoda FUE zapewnia idealne rezultaty. Pojedyncze włosy lub małe kępki włosów są usuwane i ponownie przeszczepiane w wymaganych miejscach. Zaleta tej techniki: miejsca nakłucia goją się szybko, a włosy odrastają na całe życie.

Osoby, które zdecydują się na przeszczep włosów w Stambule, mogą liczyć na coś więcej niż tylko pełne, mocne włosy. Na miejscu na pacjenta czeka kompleksowy, beztroski pakiet. Oprócz przeszczepów i profesjonalnych badań przed- i kontrolnych obejmuje to również wybrane usługi, takie jak zakwaterowanie, transfer, tłumacze i wiele innych. Oczywiście można również zarezerwować spersonalizowane usługi indywidualne.

Turcja gwarantuje wysoką jakość leczenia

Turcja znana jest z gwarnych i kolorowych targowisk, na których królują podrabiane towary. Myli się jednak każdy, kto uważa, że ​​niski koszt przeszczepu włosów za granicą symbolizuje brak wiedzy i słabe wyniki. Zabiegi i opieka medyczna na miejscu zawsze odbywają się zgodnie z wytycznymi jakościowymi międzynarodowych standardów. Wiele klinik otrzymało nawet pieczęcie aprobaty.

Przeszczep włosów w Turcji w dobie koronawirusa

Pomimo pandemii wszystkie planowane operacje włosów są realizowane zgodnie z harmonogramem od lipca 2020 roku. Turcja jest krajem, który niezwykle starannie przestrzega zalecanych koncepcji higieny (kontrola wirusów) i ściśle je wdraża. Gwarantują to w szczególności niezwykle surowe kontrole przeprowadzane przez tureckie ministerstwa zdrowia i turystyki.

Pacjenci wjeżdżający / wyjeżdżający z Turcji muszą przestrzegać następujących zasad dotyczących przeszczepu włosów w Turcji:

  • na lotniskach linie lotnicze wymagają negatywnego wyniku testu PCR podczas odprawy,
  • można je też zrobić wcześniej w Polsce, ważne, aby test miał wynik z ostatnich 72 godzin,
  • przed wylotem z tureckiego lotniska do odprawy wymagany jest również aktualny test PCR.
Polecane artykuły