Wszywka alkoholowa Esperal wielu Pacjentom zagwarantowała trwałą abstynencję. Choroba alkoholowa to schorzenie związane zarówno z psychicznym, ale i fizycznym uzależnieniem od nadmiernego spożywania trunków alkoholowych. Uzależnienie psychiczne powoduje silne pragnienie napicia się napojów wysokoprocentowych, co często prowadzi (według osoby uzależnionej) do poprawy jej samopoczucia. Uzależnienie fizyczne natomiast objawia się głównie wzrostem tolerancji na alkohol lub utratą kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Mnóstwo osób jest zdziwionych że alkoholizm jest zaliczany do chorób. I zastanawia się dlaczego właściwie tak jest? Przede wszystkim dlatego, że powoduje  nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu, co  może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Jeżeli wśród naszych najbliższych zaobserwujemy u kogoś problem z uzależnieniem alkoholowym, dobrym rozwiązaniem w początkowej walce z nałogiem alkoholowym jest zastosowanie terapii awersyjnej jaką jest wszywka alkoholowa Esperal.

Wszywka alkoholowa Esperal jest jedną z najskuteczniejszych farmakologicznych form leczenia alkoholizmu, przez co współcześnie ma coraz więcej zwolenników. Należy pamiętać, że Esperal jest dostępny jedynie na receptę.

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to lek w formie tabletek, z aktywnym składnikiem o nazwie Disulfiram WZF. Esperal wszywa się pod powięź mięśnia pośladkowego (lub w okolice łopatki). Wszywka alkoholowa Esperal w skuteczny sposób powstrzymuje osoby uzależnione do sięgania po alkohol oraz pomaga wyjść z nałogu alkoholowego. Jest to rodzaj terapii awersyjnej, gdyż wywołuje niechęć do spożywania alkoholu. Jeżeli osoba z implantem antyalkoholowym napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu, spowoduje to pojawienie się dużej ilości nieprzyjemnych skutków ubocznych jak: silny ból głowy, mdłości oraz wymioty, nadpotliwość, kołatanie serca i wiele innych.

Kto powinien zgłosić się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Zabieg zaszycia alkoholowego jest polecany osobom, które zmagają się z alkoholizmem, natomiast podjęły świadomą i konkretną decyzję aby przestać nadużywać alkoholu i rozpocząć walkę z uzależnieniem. Decyzja o wykonaniu zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal powinna być poprzedzona świadomym pragnieniem walki z nałogiem, gdyż tylko wtedy przyniesie pożądany efekt w postaci powrotu do całkowitej trzeźwości. Dobrze jest połączyć lek jakim jest Esperal z kompleksową terapią alkoholizmu (spotkaniami w grupie AA, bądź też terapią w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień).

Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?

Przychodząc na zabieg zaszycia alkoholowego Pacjent musi być przygotowany na szczegółowy wywiad medyczny, która uwzględnia m.in. weryfikację stanu zdrowia osoby uzależnionej, rozmowę dot. zażywanych leków, a także wiedzy Pacjenta na temat działania wszywki alkoholowej Esperal, ze szczególnym uwzględnieniem skutków ubocznych, które mogą pojawić się po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu mając podskórnie wszyty lek. W dniu zabiegu należy mieć przy sobie dowód osobisty, który będzie niezbędny do podpisania stosownych dokumentów, wśród których najważniejszym jest zgoda Pacjenta na wykonanie zabiegu. Warto dodać, że Pacjent nie powinien być zmuszany do zabiegu np. przez najbliższe osoby. Musi być to tylko i wyłącznie jego świadoma decyzja o implantacji leku. Tylko odpowiednio zmotywowana osoba może liczyć na efektywne leczenie tego rodzaju metodą. W dniu zabiegu warto postawić na wygodę stroju i założyć luźne ubrania, które nie będą krępować ruchów.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania wszywki alkoholowej Esperal?

Chociaż wszywka alkoholowa Esperal jest niezwykle skuteczną pomocą podczas leczeniu nałogu alkoholowego, to niestety nie każdy pacjent może sobie pozwolić na skorzystanie z zabiegu zaszycia alkoholowego. Chociaż jest to zabieg małoinwazyjny sam w sobie, warto zapoznać się z listą przeciwwskazań, które mogą nas wykluczyć z implantacji wszywki alkoholowej Esperal.

Pierwszym i najważniejszym przeciwwskazaniem do zabiegu zaszycia alkoholowego jest na pewno nietrzeźwość w dniu zabiegu. Od Pacjenta wymagana jest całkowita trzeźwość na min. 24h przed zabiegiem. Im dłuższa abstynencja – tym lepiej, ponieważ nie zagraża to ewentualnej reakcji Disulfiramu z alkoholem zawartym we krwi Pacjenta.

Z zabiegu wykluczyć nas może także że uczulenie na Disulfiram lub jakąkolwiek inną substancję aktywną zawartą w leku. Jeżeli cierpimy na nadciśnienie, lub mamy problemy sercowe, zabieg implantacji nie jest możliwy, gdyż byłby zbyt ryzykowny. Również Pacjenci cierpiący na jakiekolwiek zaburzenia psychiczne (lub też próby samobójcze w przeszłości) będą musieli znaleźć inne rozwiązanie farmakologiczne podczas walki z alkoholizmem. Z zabiegu nie mogą skorzystać także Pacjenci stosujący pewne leki (np. światłouczulające), jest to jednak konkretniej wyjaśniane i wykluczane w wywiadzie medycznym przed zabiegiem. Oznacza to, że z zabiegu nie wykluczają wszystkie tego typu leki. Dlatego bardzo ważne podczas wywiadu jest aby być całkowicie szczerym z lekarzem, aby nie ukrywać żadnych swoich schorzeń ani przyjmowanych leków. Zarówno ciąża, jak i laktacja stanowią przeciwwskazanie medyczne leczenia wszywką alkoholową Esperal.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal Wrocław  w naszym gabinecie https://esperalwroclaw.com/ wykonywany jest przez najlepszych i wykwalifikowanych specjalistów, mających duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Razem z wywiadem medycznym cała procedura trwa ok. 20-30 minut. Po tym czasie można wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Nie jest konieczne zwolnienie lekarskie. Rozmowa z lekarzem przed zabiegiem  jest niezbędna, ponieważ pozwala ustalić stan zdrowia pacjenta, przyjmowane przez niego leki i dzięki temu odpowiednio przygotować dalszy plan leczenia awersyjnego (ustalić ilość wszywanych tabletek). Sam zabieg jest w 100% bezpieczny i całkowicie bezbolesny, gdyż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (pacjent jest świadomy przez cały zabieg). Lek Esperal wszywany jest najczęściej w okolicy pośladków albo łopatki, dzięki czemu rana szybko się goi i nie przeszkadza w  codziennych czynnościach. Dodatkową zaletą jest to, ż Pacjent nie pochwali się, że zdecydował się na zabieg – nikt nie powinien się zorientować, że posiada wszywkę alkoholową Esperal w organizmie. Używamy szwów wchłanialnych, w związku z tym nie ma konieczności pojawiania się na zdejmowanie szwów po zabiegu.

Jak długi jest okres działania wszywki alkoholowej Esperal?

Producent oryginalnego leku gwarantuje 8 miesięcy aktywności wszywki, przy czym lekarze wskazują, że czas ten się wydłuża nawet do 12 miesięcy. Jest to oczywiście kwestia indywidualna organizmu, ile czasu będzie działał lek. Po tym czasie można zabieg powtórzyć, o ile jest taka potrzeba.

Polecane artykuły