Jest dużo przepisów, które pomagają na wzdęty brzuch. Jednak ta pyszna herbatka jest strzałem w dziesiątkę. Ma ona mało kalorii, ale jej największym plusem jest to, że pijąc ją jest znakomitym spalaczem tłuszczu.

Idealnie dobrane składniki herbaty, sprawiają że, poprawia ona trawienie, pobudza wchłanianie substancji odżywczych. Ale co najważniejsze, niweluje wzdęty brzuch. Na co dzień nie przywiązujemy większej wagi do tego jak istotny w naszym organizmie jest właściwy poziom elektrolitów. Niestety nie wystarczy tylko, że wypijemy dwie litry wody dziennie. Sama woda nie zagwarantuje nam odpowiedniego nawodnienia.

Herbatka którą polecamy ułatwi proces nawodnienia organizmu oraz zapewni stabilizację elektrolitów. Jest ona idealnym zamiennikiem dla picia wody. A co ważne usuwa szybko wzdęty brzuch.

Składniki na herbatkę

12 liści mięty
2 litry wody
1 łyżeczka świeżego startego imbiru
5 cieniutkich plastrów cytryny i limonki
5 cienko pokrojonych i obranych plasterków świeżego ogórka.

Przygotowanie herbatki

Zagotowaną i lekko schłodzoną wodę wlać do dzbanka, dodać wszystkie pozostałe składniki i wymieszać.

Zastosowanie herbatki

Herbatkę pijemy 4 x dziennie zamiast wody. Dzięki idealnemu doborowi składników napój wpływa bardzo korzystnie na pracę jelit, nasz apetyt zostaje ograniczony. Nie mamy chęci na podjadanie między posiłkami. Wystarczy 1 minuta, a efekty dostrzeżesz w mgnieniu oka.

Podziel się przepisem na herbatkę ze swoimi znajomymi, udostępnij proszę na Facebooku.

Polecane artykuły