Zawsze pragnęłaś zachować piękną i gładką skórę, jednak, niestety, na skutek ciąży, wahań wagi czy innych czynników, nie udało Ci się zachować upragnionego wyglądu? Nie ty jedna mierzysz się z tym problemem. Dlatego właśnie z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Pragniesz cieszyć się ciałem, o którym zawsze marzyłaś? Wybierz swój sposób na usuwanie rozstępów! O porady zapytaliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

Usuwanie rozstępów laserem

Laseroterapia to metoda ciesząca się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Nic dziwnego, jest ona bowiem niezwykle uniwersalna, wyjątkowo skuteczna, a także przynosi doskonałe efekty. Do usuwania rozstępów wykorzystywane są przede wszystkim tzw. lasery frakcyjne, a więc te emitujące niezwykle precyzyjną wiązkę. Niszczy ona tkanki w kontrolowany sposób, stymulując je do samoistnej, intensywnej regeneracji. Specjaliści z częstochowskiej Bieńkowscy Clinic polecają do usuwania rozstępów między innymi:

  • Mosaic eCO2 Plus, emitujący wiązkę o długości 10600 nm;
  • Fraxel re:store Dual o wiązce długości 1550 nm i 1924 nm;
  • Power PIXEL Pro, czyli laser Er:YAG wytwarzający wiązkę o długości 2940 nm.

Każdy z nich doskonale sprawdzi się do tego celu, pozostawiając Twoją skórę doskonale gładką.

Usuwanie rozstępów za pomocą mezoterapii

Jako że rozstępy w ciąży czy te powstałe w innych okolicznościach powstają na skutek niewystarczającej produkcji kolagenu, ich usuwanie polegać będzie przede wszystkim na odnowie danej partii skóry poprzez pobudzenie jego produkcji. To właśnie może zapewnić nam mezoterapia. Do najczęściej stosowanych metod usuwania rozstępów należą:

  • mezoterapia igłowa – oparta na wstrzykiwaniu w miejsce zabiegowe starannie opracowanych substancji odżywczych oraz stymulujących fibroblasty do produkcji kolagenu;
  • mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – jest to ostrzykiwanie miejsc zabiegowych preparatem pozyskanym z krwi pacjenta, niezwykle bogatym w komórki macierzyste. Substancja taka działa bardzo podobnie, co sztucznie opracowany preparat, jest jednak jeszcze bezpieczniejsza ze względu na zdecydowanie niższe ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po jego podaniu, a często także wyższy komfort zabiegu.

Są to procedury małoinwazyjne, dające stosunkowo szybkie i zadowalające efekty. Można je stosować na różnych obszarach ciała, w tym na rozstępy na udach, brzuchu czy ramionach.

Usuwanie rozstępów dzięki światłu LED

Kolejnym, tym razem całkowicie bezinwazyjnym sposobem usuwania rozstępów jest leczenie fotomodulacją LED TRIWINGS. Ta wyjątkowa metoda opiera się na wpływie światła o wiązkach różnych długości. Taka światłoterapia doskonale sprawdza się w leczeniu zarówno rozstępów świeżych, charakteryzujących się dość intensywnym, różowym bądź czerwonym kolorem, a także starszych zmian o perłowobiałym odcieniu, które są znacznie trudniejsze do usunięcia – podkreślają eksperci Bieńkowscy Clinic w Częstochowie. Podobnie jak wymienione wcześniej techniki usuwania rozstępów, również ta pozwala na skuteczne pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych białek. Metoda ta jest wyjątkowo delikatna i nie wymaga nawet niewielkiego naruszenia ciągłości tkanki, dlatego panie bez obaw sięgają po nią nawet w celu usuwania rozstępów na piersiach czy innych wrażliwych partiach ciała.

Usuwanie rozstępów polem radiowym Accent Prime™

Jeśli zainteresowała Cię możliwość usuwania rozstępów za pomocą metod całkowicie bezinwazyjnych, z pewnością zainteresuje Cię ta propozycja. Niezwykła procedura Accent Prime™ łączy w sobie siłę ultradźwięków, a konkretniej metody HIFU, z radiofrekwencji, czyli fal radiowych. Pozwala to na skuteczne rozgrzanie tkanek, co wywołuje efekt stymulacji fibroblastów do wytwarzania białek. Dodatkowo zabieg taki cudownie ujędrnia tkankę, co daje dodatkowy efekt wygładzenia i młodszego wyglądu. Procedura jest właściwie bezbolesna, a ewentualne nadmierne uczucie gorąca niwelowane jest przez systemy chłodzące.

Któryś ze sposobów usuwania rozstępów wydał Ci się interesujący? A może chcesz poznać więcej szczegółów? Koniecznie umów się na konsultację ze specjalistą i pozbądź się tego problemu raz na zawsze!

Polecane artykuły