Masaż kojarzy się z relaksem i przyjemnie spędzonym czasem. I w rzeczywistości tak jest. Nierzadko właśnie w tym celu udajemy się na zabieg masażu. Chcemy zniwelować napięcie i pozbyć sią nagromadzonego stresu, liczymy na chwile, podczas których przestaniemy myśleć o obowiązkach i problemach. Na masażu korzysta zatem umysł, ale i ciało. Wiele korzyści widocznych jest już na skórze. Chodzi nie tylko o jej wygładzenie i ujędrnienie. W jaki sposób masaż wpływa na stan skóry?

Skóra, od której wszystko się zaczyna…

Skóra to bariera ochronna. Pod względem powierzchni jest największym organem w ciele człowieka. Poprzez skórę odbieramy bodźce, ale i wydalamy toksyny z organizmu. Zabezpiecza nas ona przed czynnikami zewnętrznymi, w tym działaniem warunków atmosferycznych. Ponadto przez skórę do organizmu dostają się cenne składniki, pochodzące m.in. ze stosowanych produktów kosmetycznych.

Tak wiele ważnych funkcji spełnianych przez skórę sprawia, że wymaga ona szczególnej troski. Jednym z zabiegów, który wpływa na jej stan, jest właśnie masaż. Ma on zbawienny wpływ na cały organizm, choć to, co pozytywne, zaczyna się właśnie na skórze, podczas dotyku, jej masowania, głaskania czy ugniatania. Masażyści stosują bowiem różnorodne techniki i rodzaje masażów, co pozwala na dostosowanie zabiegu do potrzeb danej osoby. Profesjonalistów w swoim fachu można znaleźć poprzez wyszukiwarkę https://gabinetymasazu.pl/.

W jaki sposób masaż działa na skórę?

Masaż sprawia, że skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Za jego pomocą można zmniejszyć widoczność cellulitu, co jest szczególnie pożądaną zaletą dla kobiet, które niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy masy ciała nierzadko zmagają się z nielubianą „skórką pomarańczową”.

Odpowiednie techniki masowania wpływają na poprawę krążenia krwi w skórze. Łatwiej zatem zarówno o wydalanie toksycznych produktów przemiany materii tą drogą, jak i o skuteczniejsze wnikanie substancji odżywczych pochodzących ze stosowanych kosmetyków.

Dzięki masażowi skóra staje się lepiej odżywiona, napięta, a także pozbawiona płytkich zmarszczek (w przypadku masażu twarzy). Można również liczyć na poprawę pracy gruczołów łojowych i potowych.

Przygotowanie do zabiegów pielęgnacyjnych

Poddawanie się zabiegowi masażu ma również znaczenie w kompleksowej pielęgnacji skóry. Staje się ona bowiem odpowiednio przygotowana do dalszych działań pielęgnacyjnych. Kolejno wybierane zabiegi są w stanie przynieść lepsze efekty, bo cenne dla skóry i całego organizmu związki czy substancje, które pochodzą ze stosowanych kosmetyków, wnikają w głębsze warstwy skóry. Transport tych ważnych substancji odbywa się skuteczniej i sprawniej, a pierwsze efekty podejmowanych zabiegów widoczne są bezpośrednio po ich zakończeniu.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu skóry w jak najlepszym stanie przez możliwie długi czas, pamiętajmy nie tylko o odpowiednio dobranych zabiegach pielęgnacyjnych czy kosmetykach. Postawmy na uzupełnienie w postaci regularnych masażów, a szybko dostrzeżemy pożądane efekty.

Polecane artykuły