Leczenie stomatologiczne kojarzy Ci się z bólem? Czas zerwać z tym przeświadczeniem i skorzystać z leczenia zębów z użyciem nowoczesnego znieczulenia!

Wielu z nas unika wizyty w gabinecie stomatologicznym, tłumacząc się obawą o ból. Taki strach najczęściej ma swoje korzenie w dzieciństwie albo też wynika on z nieudanej wizyty u niezbyt dobrego stomatologa. Jednak obecnie dobrzy stomatolodzy mogą zapewnić swoim pacjentom nie tylko skuteczne, ale i całkowicie bezbolesne leczenie – wystarczy wybrać gabinet wykorzystujący odpowiednie metody znieczulenia.

Jakie znieczulenia może zaoferować swoim pacjentom dentysta? Które z nich będzie najbardziej komfortowe i pozwoli na całkowite zredukowanie bólu? Gdzie można skorzystać z tego typu znieczuleń. Sprawdź teraz i umów się na wizytę, która odbędzie się bez stresu!

Rodzaje znieczuleń stomatologicznych używanych w gabinetach

Aby leczenie zębów było bardziej komfortowe, mniej stresujące oraz bezpieczniejsze, dentysta może zastosować odpowiednie metody znieczulenia.

Najpopularniejsze to znieczulenie z wykorzystaniem zwykłej strzykawki z igłą, do której nabiera się substancję znieczulającą, a potem wstrzykuje się ją dziąsła w okolicy leczonego zęba. To skuteczne znieczulenie, ale warto wskazać, że nie jest ono lubiane przez pacjentów. Dlaczego? Samo wkłucie i podanie znieczulenia może być bolesne, a po jego wykonaniu dochodzi do miejscowego paraliżu mięśni twarzy.

Właśnie dlatego stomatolodzy coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich gabinetów innej metody znieczulenia – to znieczulenie komputerowe, najczęściej w postaci systemu The Wand. Czym dokładnie charakteryzuje się taka metoda znieczulenia zęba?

Znieczulenie komputerowe – lepsze niż zwykłą strzykawką!

Gdy dentysta wykona znieczulenie miejscowe u pacjenta z wykorzystaniem urządzenia typu The Wand, może on zauważyć znaczną różnicę pomiędzy nim a zwykłym znieczuleniem strzykawką.

Stomatolodzy wskazują, że nowoczesne znieczulenie komputerowe posiada szereg zalet zarówno dla pacjenta, jak również dla nich, pozwalając na bardziej komfortowe prowadzenie różnego rodzaju zabiegów – od zwykłego usuwania próchnicy, przez leczenie kanałowe, a skończywszy na zabiegach w ramach chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Najważniejsze zalety znieczulenia komputerowego:

  • jest wysoce skuteczne – dentysta może znieczulić z nim wszystkie zęby
  • precyzyjnie dozuje substancję znieczulającą pod niskim ciśnieniem – w rezultacie nie dochodzi do pojawienia się uczucia „rozsadzania” dziąsła, rozlewania się substancji znieczulającej
  • jest proste w wykonaniu – urządzenie do znieczulenia komputerowego posiada komendy głosowe, które informują stomatologa, jak powinien on przeprowadzić znieczulenie
  • jest bezbolesne dla pacjenta – niesie ze sobą znacznie mniejsze dolegliwości bólowe niż zwykłe znieczulenie stomatologiczne
  • jest mniej stresujące, a tym samym polecane także dla pacjentów z dentofobią
  • nie powoduje silnego paraliżu mięśni twarzy – pacjent może normalnie uśmiechać się, mówić
  • niesie ze sobą niższe ryzyko pojawienia się skutków ubocznych

Gdzie można skorzystać z leczenia zębów z użyciem znieczulenia komputerowego?

Niestety, stomatolog nie może wykonać znieczulenia komputerowego w ramach wizyty finansowanej na NFZ, czyli z Narodowego Funduszu Zdrowia. Gabinety nie są wyposażane w tego typu sprzęt.

Stomatolodzy wykorzystują go w gabinetach prywatnych, dlatego też warto zwrócić się właśnie do takich placówek. Dokładne informacje o tym, czy dentysta będzie używał systemu znieczulenia komputerowego podczas leczenia, można uzyskać na stronach WWW klinik i gabinetów, a także podczas rozmowy z pracownikami.

W mieście Kraków znieczulenie komputerowe jest dostępne obecnie w wielu różnych klinikach i gabinetach stomatologicznych, w tym między innymi w Gabinecie Stomatologicznym Se+. Klinika ta oferuje swoim pacjentom dostęp do szerokiej gamy zabiegów stomatologicznych, które prowadzone są bezboleśnie i bezstresowo z wykorzystaniem nowoczesnych metod znieczulenia.

Polecane artykuły