Szansa na szybszy internet mobilny, to otwarcie drzwi do popularyzacji wielu technologicznych rozwiązań i jednoczesne połączenie większej liczby urządzeń. To zwiększona prędkość sieci do 100 razy większa niż ta osiągana przez istniejącą siec 4G. To niewielkie opóźnienia i obsługa nawet do 1 miliona urządzeń na 1 km 2. W Polsce 11 maja 2020 jako pierwsza uruchomiła 5G, sieć Plus w 7 miastach (Warszawa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław). Większość producentów wszystkich urządzeń bezprzewodowych zapewnia nas o całkowitym bezpieczeństwie sieci 5G.

Czy aby na pewno jesteśmy bezpieczni?

Sieć 5G

Czy ktokolwiek sprawdził jakie to stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia? Większość społeczeństwa od lat już korzysta z techniki bezprzewodowej, tym samym narażając się na wysokie oddziaływanie fali elektromagnetycznych (PEM – pole elektromagnetyczne). Wszystkie te fale pochodzą z naszych telefonów, routerów i innych urządzeń, które posiadamy i z nich korzystamy. Niestety nawet jeżeli zrezygnowalibyśmy z zakupu sprzętu bezprzewodowego i tak jesteśmy narażeni na dużą ilość PEM, która pochodzi z coraz większej liczby masztów bezprzewodowych i satelitów, które służą do przekazywania tych sygnałów. Wszyscy mieszkający w dużym mieście od maja tego roku mają już dostęp do sieci 5G, a tym samym ich narażenie na działanie pola elektromagnetycznego drastycznie wzrasta.




W związku z tym pojawia się pytanie, czy PEM nie spowoduje wzrostu ryzyka nowotworu mózgu, nerwu słuchowego. Czy nie przyczyni się do zaburzeń snu, depresji czy lęków. Jedno jest pewne aby uchronić się przed działaniem PEM należy przede wszystkim ograniczyć poziom promieniowania i zmniejszyć jego wpływ na nasze zdrowie.

Działanie sieci 5G

Jak działa sieć 5G?

Najprościej mówiąc sieć 5G wykorzystuje wysoką dawkę promieniowania o częstotliwości radiowej (RF) która służy do nadawania i odbierania danych zapewniając tym samym łączność międzyludzką. Promieniowanie to dociera gdy stacje położone są blisko twojego domu. Wtedy twój telefon czy inne urządzenia geolokuje sygnał 4G. Gdy urządzenie 5G zażąda przesyłu danych, antena 5G prześle je z dużą prędkością. Aby oszczędzać energie elektryczną wszystkie małe stacje bazowe, będą wysyłać sygnały 5G w momencie kiedy telefony komórkowe zażądają połączenia, a towarzyszyć im będzie słaby lecz częsty sygnał referencyjny wyszukujący urządzenia z 5G. Przeważnie telefony komórkowe 4G domyślnie preferują Wi-Fi jednakże gdy mamy włączoną funkcje 5G nasz telefon połączy się z anteną 5G co spowoduje że sygnał dotrze do twojego domu w postaci skoncentrowanej wiązki.

Jak sprawdzić poziom promieniowania w naszym domu?

Biolodzy budowlani to specjaliści, którzy są stanie sprawdzić promieniowanie w twoim domu. Nauczą cię jak eliminować pole elektromagnetyczne jak również obsługiwać własny miernik. Doskonale wychwycą wszystkie błędy w instalacjach domowych, które często przyczyniają się do wytwarzania wysokich pól magnetycznych i elektrycznych. Sam możesz mierzyć poziom pola elektromagnetycznego w swoim domu. Na rynku jest mnóstwo urządzeń przeznaczonych do tego celu, które możesz nabyć za niewielkie pieniądze. Koszt to ok. 700 – 1500 zł.

Jak zmniejszyć emisję pól elektromagnetycznych w twoim domu?

Jak zmniejszyć promieniowanie 5G?

W każdym polskim domu jesteśmy narażeni na wysokie częstotliwości radiowe a tym samym jest to największy czynnik, który naraża nas na gigantyczne obciążenie PEM. Najwięcej w naszych domach znajduje się domowych routerów które wysyłają sygnał Wi-Fi. Jest to sygnał niezwykle szkodliwy dla człowieka.

1. Aby uniknąć obciążenia zamiast połączenia bezprzewodowego przez włączony router Wi-Fi zainstaluj w swoim domu stałe podłączenie do internetu za pomocą przewodu Ethernet (LAN). Do tego celu najlepiej zatrudnić firmę specjalizującą się w tej dziedzinie. Jeżeli nie stać cię na fachowca, możesz wykonać to samodzielnie. Wystarczy przeciągnąć kable Ethernet od routera wzdłuż ścian np. przy listwach podłogowych.

2. Jeżeli posiadamy komputer przenośny musimy nabyć niedrogą przejściówkę, która pasuje do gniazda USB-A, USB-C lub Thunderbolt (najlepiej zastosować zestaw do uziemienia Ethernetu). Jeżeli natomiast mamy fabrycznie włączone Wi-Fi np. w modemach czy routerach należy skontaktować się z operatorem i poprosić o wyłączeniu tej opcji. Jak sprawdzić czy operator to zrobił? Użyj miernika RF, który potwierdzi czy z urządzenia nie wychodzi promieniowanie bezprzewodowe. W każdej chwili dostawca internetu może aktualizować oprogramowanie co może wiązać się z ponownym włączeniem Wi-Fi. Należy więc regularniej kontrolować urządzenie miernikiem RF.




3. Zakup własny router lub modem. Pomoże ci to uniknąć automatycznego włączania Wi-Fi przy aktualizacjach. Będziesz miał wtedy nad wszystkim kontrole. Jeżeli posiadasz więcej komputerów najlepiej nabyć router, który w ogóle nie ma Wi-Fi, wtedy masz 100% pewności, że twoje urządzenie nie wysyła sygnału Wi-Fi.

4. Zastąp bezprzewodową mysz i klawiaturę ich przewodowymi zastępcami. Możesz również wyłączyć Bluetooth w komputerze.

5. Pamiętaj! Pilnuj aby twój router był zawsze wyłączony na noc. Zainstaluj go z dala od miejsca w którym śpisz czy pracujesz.

6. Jeżeli nie masz możliwości ustawienia routera w miejscu nie dostępnym dla ciebie, możesz ustawić parawan, zrobiony z materiału, który ekranizuje promieniowanie między tobą a twoim urządzeniem. Pamiętaj! Nigdy nie nakrywaj routera pokrowcem lub pudełkiem z drucianą siatką jeżeli jest włączone Wi-Fi.

7. Jeżeli chcesz się chronić przed polami elektromagnetycznymi podczas korzystania z laptopa, sprawdź czy twój komputer ma uziemiony przewód sieciowy z trójbolcową wtyczką. Prawidłowo powinna być ona podłączona do uziemionego gniazdka. Jeżeli nie posiadasz takiego przewodu z wtyczką, zakup taki, który można podłączyć do USB.

Kontrola telefonu

Kontrola telefonu

Czy wiesz że Twój telefon nieustannie wysyła promieniowanie RF, nieustannie się aktualizuje, ściąga dane i nawiązuje łączność z masztami. Pracuje na wysokich obrotach całą dobę. Nawet gdy nie korzystasz z telefonu komórkowego, twój telefon cały czas jest połączony z masztem telefonicznym i cały czas wysyła promieniowanie RF. Jeżeli możesz unikaj:

1. Ciągłego prowadzenia rozmów, sprawdzaj czy masz wyłączone Wi-Fi oraz Bluetooth. Podczas rozmowy trzymaj telefon jak najdalej od ucha i korzystaj ze słuchawek lub prowadź rozmowę w trybie głośnomówiącym. Unikaj noszenia komórki blisko ciała. Pamiętaj! Wystarczy tylko 30 cm oddalić telefon od ciała, wtedy promieniowanie oddziaływać będzie na ciebie tylko w 1/4, natomiast już 60 cm odległości spowoduje tylko 1/16 z całkowitego promieniowania.

2. Używania telefonu gdy sygnał jest słaby, wtedy twoje urządzenie emituje dużo większy poziom promieniowania. Rada dla ciebie… Poczekaj na pełny zasięg

3. Nie używaj telefonu w pojazdach takich jak:

  • samochód,
  • autobus,
  • pociąg.

Twój telefon zmuszony jest wtedy wysyłać więcej promieniowania, ponieważ po pierwsze znajdujesz się w ciągłym ruchu i twój telefon zmuszony jest do wytężonej pracy, dwa znajdujesz się w metalowym pomieszczeniu przez co promieniowanie staje się jeszcze bardziej intensywne.




4. Spania w jednym pomieszczeniu z telefonem. Jeżeli nie masz takiej możliwości… Wyłącz go całkowicie! Jeżeli twój telefon jest budzikiem przełącz go na tryb samolotowy i włóż do torby Faradaya. Nigdy nie trzymaj telefonu pod poduszką. Stanowi to poważne zagrożenie dla twojego mózgu. Twoja głowa znajduje się w bliskim położeniu z telefonem a to zwiększa ryzyko raka mózgu.

5. Bezprzewodowych ładowarek do telefonu. Takie ładowarki znacznie zwiększają promieniowanie, dlatego pozostań przy standardowej ładowarce.

6. Dostępu dzieci do urządzeń mobilnych. Jeżeli nie masz takiej możliwości przełącz urządzenie na tryb samolotowy. Najlepiej jak ograniczysz dostęp maks. 2 godziny tygodniowo.

Jak zredukować zewnętrzne źródła 5G?

Jest cała gama źródeł, które codziennie poprzez promieniowanie negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Najniebezpieczniejsze to maszty telefonii komórkowej, routery Wi-Fi, stacje radiowe i telewizyjne. Nawet jeżeli sam nie będziesz posiadaczem żadnego z tych urządzeń to i tak jesteś narażony na promieniowanie przez sygnały, które są wysyłane z domu twoich bliskich sąsiadów.

Czy jest sposób aby maksymalnie zredukować to promieniowanie? Otóż tak. Możesz zastosować osłonę, która doskonale zablokuje promieniowanie elektromagnetyczne lub osłabi jego działanie. Najlepszym sposobem będzie pomalowanie sypialni farbą chroniącą nas przed polem elektromagnetycznym. Farba ta zapobiegnie przenikaniu fal radiowych przez ścianę. Jeżeli chodzi o okna możemy użyć przeźroczystej folii okiennej (standardowej). Może to być również stalowa siatka chroniąca przed owadami. Będzie to doskonała osłona przed częstotliwościami 5G. Ochronę dają też specjalne tkaniny, wszywane w prześcieradła, kołdry czy poduszki. Świetnie odbijają szkodliwe promieniowanie Wi-Fi.

Wpływ fal elektromagnetycznych na organizm człowieka

Wpływ fal elektromagnetycznych na organizm człowieka

Głównym problemem wpływu PEM na organizm człowieka jest nadwrażliwość elektromagnetyczna. Osoby z tą nadwrażliwością często narzekają na bóle głowy, osłabienie, bezsenność. Skarżą się na szumy uszne i również mają problem z pamięcią. Pole elektromagnetyczne zakłóca działanie wapnia i ma wpływ na jego przepływ. Jak wiemy wapń jest bardzo potrzebny przy budowaniu mocnych kości i zębów, wpływa na krzepnięcie krwi, funkcjonowanie nerwów i niweluje skurcze mięśni.

Czy wiesz jak możesz się chronić? Oto 3 sposoby:

  1. Torba Faradaya zapobiega wydostaniu się na zewnątrz niebezpiecznych fal promieniotwórczych ale również zabezpiecza twoje urządzenie przed atakiem hakerów. Jest ona dostępna we wszystkich rozmiarach. Obojętnie jaką wybierzesz pamiętaj by sprawdzić ją miernikiem RF aby potwierdzić jej skuteczność.
  2. Na rynku jest mnóstwo odzieży ochronnej (kapelusze, bluzy, koszulki), doskonale uchronią nas przed polami elektromagnetycznymi.
  3. Jeżeli posiadasz licznik elektryczny, gazowy lub wodny zainstaluj inteligentną osłonę. Osłona ta blokuje 99% promieniowania.





Jeżeli odczuwasz negatywne skutki działania pola elektromagnetycznego – nie panikuj:

  • ustal ramy czasowe dla swoich posiłków – jedz posiłki w czasie trwającym od 6 do 8 godzin,
  • do ćwiczeń zakładaj opaski, które ograniczą dopływ krwi do mięśnia i jej odpływ,
  • suplementuj się Cytrynianem magnezu (ok. 400 mg), niacyną (25 mg), wodorem cząsteczkowym (przyjmuj w postaci musujących tabletek),
  • śpij w sypialni zabezpieczonej przed promieniowaniem,
  • korzystaj z sauny.

Zobacz również: Czy Wi-Fi zwiększa ryzyko zachorowania na raka?

Polecane artykuły