Każdy rodzic powinien być ostrożny przy zakupie gumowatych niedźwiedzi lub galaretek! Od niedawna na rynku pojawił się nowy specyfik, który wygląda i pachnie niemalże identycznie jak truskawkowe żelki. W rzeczywistości jest to truskawkowy kryształ krystaliczny.

Kryształ krystaliczny nazwano „truskawkową żelką”, który jak narkotyk jest wystarczająco silny, by zabić dorosłego mężczyznę. Strawberry Met czyli Metamfetamina, jest lekiem znanym na rynku narkotykowym od dawna. Znaleźć go można również w smaku czekoladowym. Sięganie po ten lek może doprowadzić nawet do śmierci! Dlatego uważaj na to, po co sięgają twoje dzieci.

Kryształ metylowy to rodzaj narkotyku syntetycznego, który pojawia się coraz częściej zarówno w UE, jak i na zachodzie. Niestety nawet władze nie były w stanie opanować jego rozprzestrzeniania się. Co najgorsze dostęp do niego mają osoby młode.

Żelki

Metyl krystaliczny występuje w postaci drobnych kryształków. Przyjmuje się go najczęściej doustnie lub przez nos. Większość go po prostu pali, a niektórzy przyjmują go nawet dożylnie.

Osoby, które nadużywają tego leku przez dłuższy czas, odczuwają silne skutki uboczne, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Metyl krystaliczny silnie uzależnia, a także aktywuje niektóre komórki mózgu bezpośrednio po ich zastosowaniu.

Porównując z innymi lekami, nie jest drogi, a do tego dostępny na rynku. Dlatego też, jest jednym z popularniejszych narkotyków wśród osób młodych. Cena za gram wynosi niecałe 80zł. Bardzo często produkowany jest w domowych laboratoriach. Uszkadza znacznie centralny układ nerwowy oraz mózg, dlatego można powiedzieć, że jest o wiele bardziej niebezpieczny niż heroina i kokaina.

Polecane artykuły