Problem z nietrzymaniem moczu jest bardzo powszechny i często jeszcze bardziej wstydliwy dla osób, których dotyka. Jak sobie z tym radzić i co możemy zrobić, aby nasze życie stało się prostsze i mniej stresujące?

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to wbrew pozorom choroba znana od wieków i doskwierająca naprawdę sporej grupie osób. Jej przyczyny mogą być bardzo różnorodne, począwszy od problemów z kręgosłupem czy zapalaniem pęcherza które później powoli doprowadzają nas do tej niekomfortowej sytuacji, a na postępującym starzeniu się organizmu skończywszy. Niestety nietrzymanie moczu samo w sobie również generuje dalsze problemy, często stanowiąc dla osoby chorej wstęp do problemów z nerwicą czy uporczywym i ciągłym sprawdzaniem, czy przypadkiem nie mamy nigdzie żadnego zabrudzenia na odzieży. Dlatego właśnie nie należy tego problemu bagatelizować – im szybciej zaczniemy działać tym lepiej dla nas.

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu – leki, ćwiczenia, opieka lekarza

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić gdy podejrzewamy się o narastający problem nietrzymania moczu jest oczywiście wizyta u lekarza. Ten zleci nam odpowiednie badania, a w razie potrzeby również leki mające załagodzić sytuację w jakiej się znaleźliśmy. Bardzo pomocne może być również zrzucenie nadmiaru kilogramów i poprawa diety, odstawienie alkoholu oraz po prostu ćwiczenie mięśni okalających pęcherz – możemy to zrobić na przykład podczas kąpieli nasiadowej. Nie warto również opóźniać wizyty w toalecie jeżeli czujemy parcie na pęcherz, ponieważ to działanie sprawia że nasz problem się pogłębia.Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu – środki higieniczne do stosowania na co dzień

Poza stosowaniem się do zaleceń lekarza możemy również korzystać z szeregu produktów do codziennej higieny, które dadzą nam więcej pewności siebie i pozwolą odetchnąć od ciągłych nerwów, czy aby wszystko jest tam na dole w porządku. W tym celu możemy stosować wkładki urologiczne dla kobiet lub mężczyzn, anatomicznie dopasowane pieluchomajtki czy podkłady higieniczne. Są one dostępne także w rozmiarach i wariantach przeznaczonych dla osób starszych oraz dzieci, w związku z czym bez problemu znajdziemy takie które będą najbardziej odpowiadać naszym potrzebom. Więcej o produktach znajdziesz na stronie: https://seni.pl/pl_PL.