Dla wszystkich pacjentów nadeszły ostatnio trudne czasy. Ze względu na szalejącą na całym świecie, w tym również w Polsce pandemię koronawirusa, wiele z planowanych badań i zabiegów musiało zostać odwołanych, ze względu na wysokie ryzyko epidemiczne. Z tego powodu, kolejki do diagnostów i lekarzy specjalistów wydłużyły się jeszcze bardziej, a spore grono pacjentów, żyje w ciągłej niepewności, kiedy dostępny będzie nowy termin na badanie.

Na szczęście, dzięki dynamicznemu rozwojowi w branży medycznej i pojawieniu się prywatnych placówek oferujących badania diagnostyczne, w tym m.in. z zakresu diagnostyki obrazowej, pacjenci nie muszą już czekać w wielomiesięcznych kolejkach. Przekonaj się jak łatwo i bez kolejek wykonasz badanie rezonansu magnetycznego w swoim mieście. Poznaj korzyści płynące z udania się na rezonans magnetyczny do nowoczesnej pracowni. Sprawdź kiedy, jak i gdzie należy się udać na to badanie. Nie czekaj ani chwili dłużej!

Rezonans magnetyczny – dla kogo i na czym polega badanie?

Rezonans magnetyczny, w skrócie badanie MR, to nieszkodliwa dla ludzkiego zdrowia i nieinwazyjna procedura medyczna pozwalająca na kompleksową ocenę stanu narządów wewnętrznych oraz tkanek w obrębie organizmu. Rezonans magnetyczny działa niezwykle precyzyjnie i pozwala skutecznie ocenić funkcjonowanie u pacjentów naczyń krwionośnych i serca. Podczas rezonansu magnetycznego na organizm oddziałuje pole magnetyczne, które jak już wcześniej wspomniano jest nieszkodliwe dla zdrowia. Niektóre badania rezonansem magnetycznym przeprowadza się z wykorzystaniem kontrastu.

Na rezonans magnetyczny powinni przede wszystkim udać się pacjenci z potrzebą wykonania diagnostyki planowej oraz Ci, u których zachodzi konieczność wdrożenia profilaktyki chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz Ci z podejrzeniem zmian nowotworowych. Na rezonans magnetyczny można udać się zarówno po otrzymaniu skierowania od lekarza jak i prywatnie, jeżeli pacjent czuje, że ma uzasadnione powody do poddania się badaniu.

Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego?

Przed przystąpieniem do rezonansu magnetycznego pacjent nie powinien nic jeść na 3 godziny przed badaniem oraz pić na 1 godzinę przed. Fakt ten należy potwierdzić w rejestracji, przed udaniem się do gabinetu. Na rezonans magnetyczny należy zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, tj. dowód osobisty, skierowanie (jeżeli badanie będzie wykonywane na NFZ) oraz wyniki wcześniejszych badań – jeżeli pacjent je posiada. Cała procedura, w zależności od obszaru poddanego badaniu trwa od 20 do 60 minut, a w trakcie badania nie ma konieczności zdejmowania z siebie ubrań. Należy jedynie upewnić się, że nie mamy przy sobie żadnych elementów metalowych.

Jeżeli szukasz placówki diagnostyki obrazowej, w której bez problemu wykonasz swój rezonans magnetyczny, koniecznie odwiedź: https://tomma.com.pl/badanie/rezonans-magnetyczny/. Placówki Tomma działają na terenie całej Polski, dlatego teraz bez problemu umówisz się na badanie rezonansu magnetycznego w swojej najbliższej okolicy. Dlaczego warto udać się na rezonas magnetyczny do Tomma? Ponieważ pracujący tam specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu badań, a sprzęt na którym pracują jest najnowocześniejszy w całej Polsce i najbardziej zaawansowany technicznie. Co więcej, w placówkach Tomma masz możliwość wyboru, czy chcesz wykonać rezonans magnetyczny prywatnie czy na podstawie skierowania, na Narodowy Fundusz Zdrowia. Zaufaj najwyższej jakości obrazowania w placówkach Tomma oraz najlepiej wykwalifikowanej kadrze medycznej. Przekonaj się, że wykonanie rezonansu magnetycznego, nawet w tych trudnych czasach, w których obecnie się znajdujemy, wcale nie musi być skomplikowane.

Więcej z kategorii: Badania diagnostyczne