Do tradycyjnych form korekcji wzroku (jak okulary czy soczewki) można się przyzwyczaić, jednak nie da się ukryć, że życie bez nich jest znacznie bardziej wygodne. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na rozwiązanie problemów z widzeniem, które eliminują konieczność noszenia okularów czy soczewek kontaktowych. Jednym z nich jest laserowa korekcja wzroku, która obecnie staje się bardzo popularnym zabiegiem.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Jest to zabieg wykonywany laserem, który polega na modelowaniu kształtu rogówki w taki sposób, żeby wpadające do gałki ocznej światło, skupiało się na siatkówce. W przypadku pacjentów z dalekowzrocznością, rogówka jest uwypuklana, krótkowzrocznością – spłaszczana, natomiast u pacjentów z astygmatyzmem powierzchnia rogówki jest wyrównywana. Efektem, jaki niesie za sobą laserowa korekcja wzroku jest przywrócenie pacjentowi ostrości widzenia.

Przed zabiegiem pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie w postaci kropli i jest całkowicie świadomy podczas procedury. Całość jest zwykle wykonywana na dwoje oczu. Efekty widać dosyć szybko – najczęściej już dzień po zabiegu pacjent jest w stanie dostrzec wyraźną poprawę w widzeniu i powrócić do normalnego funkcjonowania.

Korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku – dlaczego warto?

Wykonanie zabiegu jest pewnego rodzaju jednorazową inwestycją. Choć nie jest to tanie przedsięwzięcie, przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę fakt, że laserowa korekcja wzroku to trwała metoda, której w większości przypadków nie trzeba powtarzać – jej efektami możemy cieszyć się przez długie lata. Inaczej jest z okularami, które co jakiś czas trzeba wymieniać, czy soczewkami kontaktowymi mającymi jednorazowy charakter i określony czas przewidziany na ich użycie. Warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku (https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/) również ze względu na jej ekspresowy i komfortowy przebieg. Słysząc w pierwszym momencie o zabiegu na oko wykonywanym za pomocą lasera, pacjenci często są nastawieni sceptycznie. Wiele osób marzy o powrocie do normalnego funkcjonowania bez konieczności stałego noszenia okularów korekcyjnych, jednak jednocześnie latami potrafią odkładać decyzję o podejściu do zabiegu ze względu na strach związany z całą procedurą. Trzeba tymczasem podkreślić, iż jest ona bezbolesna i niezwykle szybka – całość trwa ok. 12 minut. W trakcie zabiegu, pacjent może jedynie odczuwać delikatny ucisk na gałce ocznej. Po kliku godzinach, kiedy znieczulenie przestaje działać, może być odczuwalne pieczenie i podrażnienie oczu. Na szczęście ma to charakter krótkotrwały a dolegliwości w dużej mierze zależą od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Zabieg laserowej korekcji wzroku, to również idealne rozwiązanie dla Pacjentów powyżej 40 roku życia u których pojawiła się już starczowzroczność, czyli spadek akomodacji i związany z tym problem z widzeniem tzw. „bliży”. Kwestia, która często poruszana jest przez specjalistów to bezpieczeństwo zabiegu laserowej korekcji wzroku Ryzyko powikłań w trakcie czy po zabiegu jest tak małe, że ciężko go zmierzyć. Stosując się ściśle do wszystkich zaleceń lekarza okulisty, możemy mieć pewność, że nasze oczy odwdzięczą się nam perfekcyjnie ostrym widzeniem.

Więcej z kategorii: Choroby narządu wzroku i zmysłów