Odkąd wybuchła epidemia SARS-COV-2 naukowcy starają się ze wszystkich sił, jak znaleźć sposób aby zwalczyć tę okropną epidemię. W Chinach zostało przeprowadzonych mnóstwo badań klinicznych, z których wynika, że naukowcy odkryli już to czego wszyscy szukają. Mają lek na koronawirusa.

Dowiedzmy się więc co to za lek?

Aby przeprowadzić badania mające na celu zdrowie człowieka, najpierw należy badania przeprowadzić na zwierzętach. W trakcie badań związanych z koronawirusem wykorzystuje się przede wszystkim gryzonie, ale te które mają ekspresję ludzkiego receptora ACE2.

Koronawirus SARS-COV2 musi go mieć aby zainfekować komórki. Jednak do takich badań zaczyna już brakować zwierząt.

Co z tym dalej zrobić?

Możemy jedynie wykorzystać leki, te które mamy dostępne na rynku, dzięki nim nie będą potrzebne badania z udziałem zwierząt. Powstało bardzo dużo nowych badań nad użyciem leków na koronawirusa, tych które już są w aptekach. Jest to idealne wyjście, które sprawia, że mnóstwo leków zostaje przetestowanych w niewielkim czasie oraz zostają one sprawdzone jakie mają działanie  na wirusa.

Lek na koronawirusa

Naukowcy z Chin od jakiegoś czasu udzielili informacji, że chlorochina (Arechin), która jest stosowana jako lek na toczeń rumieniowaty, zapalenie stawów jest również lekiem przeciwmalarycznym – ma pożądane właściwości na koronawirusa. Jest to bardzo popularny lek stosowany od dawna.

Lek na koronawirusa

W Chinach przeprowadzono badania u ponad stu pacjentów w szpitalach. Wskazują one, że chlorochina jest pożądana w walce z wirusem. Jej dawka to 500mg dziennie przez 10 dni – powoduje ona, że leczenie wirusa znacznie się poprawia.

Ta dawka leku skraca przebieg choroby oraz hamuje zapalenie płuc. Lek nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Chlorochina podnosi także odczyn endosomów dzięki której nie jest możliwa fuzja między osłoną wirusa a błoną endosomalną. Chlorochina wykazuje mocne działanie przeciwzapalne.

Chlorochina Arechin

Wygląda na to, że naukowcy z Chin mają już lek na koronawirusa. Polecają oni by korzystano z chlorochiny także poza Chinami. W Polsce lek ten nosi nazwę Arechin – wydawany jest na receptę.
Źródło: gov.pl – ulotka leku ARECHIN

Polecane artykuły