Czosnek oraz mleko zawsze kojarzą mi się z dzieciństwem, gdy byłam chora. Wtedy mama przynosiła mi tę miksturę i leczyła domowym sposobem. Działało! Przeziębienie czy grypa mijały szybciej. U Ciebie wyglądało to na pewno bardzo podobnie, prawda?

Mam pewność, że każda z naszych mam, która leczyła w taki sposób przeziębienia swoich dzieci, nie wiedziała, że mleko i czosnek leczą m.in. zapalenie stawów i astmę.

Sprawdź, jak ta stara mikstura działa na wiele innych groźnych chorób!

Astma

Objawy astmy staną się łagodniejsze, gdy przed pójściem spać będziesz pił mleko z czosnkiem!

Zapalenie płuc

Pij 3 szklanki dziennie, a zapalenie złagodnieje i szybciej ustąpi.

Żółtaczka

Czosnek wyrzuca toksyny z organizmu dlatego, że aktywuje enzymy wątrobowe. Wtedy własne wątroba wymaga siarki do odtruwania organizmu, a czosnek jest doskonałym źródłem siarki! Czosnek wzmocni również produkcję żółci i zmniejszy ilość tłuszczu w wątrobie. Spożywaj mleko z czosnkiem przez 7 dni.

Problemy z sercem

To za wiele na czosnek i mleko? Niezupełnie! Ta mikstura obniża poziom cholesterolu LDL i polepsza pracę układu krwionośnego. Pamiętaj aby zawsze czosnek wypić z odtłuszczonym mlekiem.

Bezsenność

Czosnek posiada kojące związki. Wypij przed snem, a problem zniknie!

Gruźlica

Czosnek posiada siarkę, która działa przeciwko gruźlicy.

Kaszel

Do mikstury możesz również dodać kurkumy, a pozbędziesz się dokuczającego kaszlu. Czosnek zadziała antybakteryjnie, a jeżeli zdecydujesz się dodać miód, pamiętaj, że działa on wykrztuśnie. Pij w ciągu dnia.

Trawienie

Czosnek ma także silne właściwości antyseptyczne i to one powodują, że wzmacnia się nasz układ odpornościowy i trawienie. Należy pamiętać, że czosnek jest zawsze odpowiedzialny za uruchomienie wydzielania soków trawiennych, dlatego używa się go podczas biegunek.

Rwa kulszowa

Czosnek sprawnie zmniejszy ból. Stosuj, aż poczujesz ulgę.

Impotencja

Pomoże on również na impotencje. Sprawdź zanim postanowisz zażywać lekarstwa.

Zapalenie stawów

Codziennie pity napój z czosnkiem zmniejszy objawy zapalenia, artretyzmu oraz złagodzi ból.

Poznaj przepis!

  • 250 mililitrów wody
  • 500 mililitrów mleka
  • 10 ząbków obranego i posiekanego czosnku
  • 2 łyżeczki cukru

Garnek zalej mlekiem i wodą, dodaj czosnek i umieść na ogniu. Zagotuj, po czym zmniejsz ogień i utrzymuj ciepło na średnim ogniu. Mieszaj do momentu aż mikstura wyparuje do połowy. Odcedź, dodaj cukier i wypij.

Nie koniecznie będzie to najsmaczniejszy napój jaki wypiłeś w życiu, ale ile niesie za sobą dobrego! Napisz w komentarzu na jakie schorzenia będziesz go używał?
Polecane artykuły