Cytryny to najzdrowsze owoce na świecie, dlatego też posiadają niezbędne składniki odżywcze, które poprawią nasz stan zdrowia.

Są one bogate w minerały i witaminy A, C, B1, B6, bioflawonoidy, potas, fosfor, wapń, kwas foliowy, magnez i pektyny. To sprawia, że są bardzo skuteczne w zwalczaniu wszelkich chorób, takich jak np. cukrzyca. Ich codzienne spożywanie wzmocni naszą odporność i będzie miało korzystny wpływ na trawienie, wątrobę i jelita.

Może już słyszałaś o korzyściach płynących z ich skórki?

Skórka z cytryny ma dosyć silne właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, które łagodzą ból naczyń krwionośnych i nerwów. Pomagają również w przypadku bólu stawów i można wykorzystać je na kilka sposobów:

– Przemyj dokładnie cytrynę w gorącej wodzie, po to aby pozbyć się pestycydów i zanieczyszczeń bakteryjnych. Zetrzyj żółtą część skórki cytryny następnie wetrzyj ją w miejsce bólu. Opatrunek owiń i pozostaw na około 2 godziny.

– Obierz skórkę z dwóch cytryn następnie dodaj je do słoika i zalej oliwą z oliwek, tak, aby były w niej całkowicie zanurzone. Odstaw w ciemne miejsce na czas 2 tygodni. Po 2 tygodniach zwilż gazik w powstałym oleju i wcieraj go w bolące miejsca, zabezpiecz bandażem i pozostaw na noc. Rano zmyj.

Sprawdź obydwa naturalne środki i skorzystaj z niesamowitych korzyści zdrowotnych płynących z cytryny, które pomogą zwalczyć bóle stawów!

Podziel się wskazówkami z przyjaciółmi – polub nasz fanpage na Facebooku i nie zapomnij udostępnić artykułu znajomym!