Cytryny to najzdrowsze owoce na świecie, dlatego też posiadają niezbędne składniki odżywcze, które poprawią nasz stan zdrowia.

Są one bogate w minerały i witaminy A, C, B1, B6, bioflawonoidy, potas, fosfor, wapń, kwas foliowy, magnez i pektyny. To sprawia, że są bardzo skuteczne w zwalczaniu wszelkich chorób, takich jak np. cukrzyca. Ich codzienne spożywanie wzmocni naszą odporność i będzie miało korzystny wpływ na trawienie, wątrobę i jelita.

Może już słyszałaś o korzyściach płynących z ich skórki?

Skórka z cytryny ma dosyć silne właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, które łagodzą ból naczyń krwionośnych i nerwów. Pomagają również w przypadku bólu stawów i można wykorzystać je na kilka sposobów:

– Przemyj dokładnie cytrynę w gorącej wodzie, po to aby pozbyć się pestycydów i zanieczyszczeń bakteryjnych. Zetrzyj żółtą część skórki cytryny następnie wetrzyj ją w miejsce bólu. Opatrunek owiń i pozostaw na około 2 godziny.

– Obierz skórkę z dwóch cytryn następnie dodaj je do słoika i zalej oliwą z oliwek, tak, aby były w niej całkowicie zanurzone. Odstaw w ciemne miejsce na czas 2 tygodni. Po 2 tygodniach zwilż gazik w powstałym oleju i wcieraj go w bolące miejsca, zabezpiecz bandażem i pozostaw na noc. Rano zmyj.

Sprawdź obydwa naturalne środki i skorzystaj z niesamowitych korzyści zdrowotnych płynących z cytryny, które pomogą zwalczyć bóle stawów!

Podziel się wskazówkami z przyjaciółmi – polub nasz fanpage na Facebooku i nie zapomnij udostępnić artykułu znajomym!

 

Do czego służy metoda femtolasik?

Femtolasik
Metoda femtolasik to jedna z najbardziej zaawansowanych metod korekcji wzroku na świecie, uznawana obecnie za tzw. „złoty standard” ...
Czytaj Dalej

Dlaczego warto jeść kiszonki?

Dlaczego warto jeść kiszonki?
Być może słyszałeś już o korzyściach zdrowotnych płynących z jedzenia kiszonek. Kwaśne, słone ogórki kiszone mogą pomóc w ...
Czytaj Dalej

Jak telefony niszczą nasze życie towarzyskie!

Jak telefony niszczą nasze życie towarzyskie!
Czy możesz sobie wyobrazić, że światło ze smarftona ma taki sam efekt jak poranne słońce? To sprawia, że ...
Czytaj Dalej

Lek z zielonych orzechów pomoże w leczeniu otyłości, tarczycy i hemoroidów

orzechy włoskie
Z pewnością wiele osób kompletnie się tego nie spodziewa, ale zielone orzechy włoskie wykazują szereg właściwości zdrowotnych. Doskonale ...
Czytaj Dalej