Wszywka alkoholowa Esperal jest bardzo dobrym środkiem do leczenia alkoholizmu.. Klasyczny obraz osoby uzależnionej od alkoholu to najczęściej ktoś, kto stoi (niezależnie od pory dnia) pod sklepem z alkoholami – zawsze pije za dużo i z tego powodu rozpada się jego życie zarówno rodzinne, lecz również zawodowe, gdyż nie jest w takim stanie  normalnie funkcjonować.

Zastanówmy się jednak czy zawsze tak jest? Czy może znamy (nawet w naszym najbliższym otoczeniu) osoby uzależnione od alkoholu, które całkowicie normalnie wykonują swoje codzienne zajęcia i obowiązki, a popijają jedynie wieczorami?

Otóż właśnie nie zawsze tak jest. Zdarzają się alkoholicy wysokofunkcjonujący, którym często wydaje się, że wszystko jest w porządku, mimo że nadużywają alkoholu. Dlatego jeżeli czujesz, że możesz mieć problem z alkoholem, lub ktoś z Twoich najbliższych warto zacząć szukać pomocy. W początkowych fazach walki z alkoholizmem dobrze jest wspomóc się farmakologią. Jedną z takich metod jest awersyjna terapia leczenia alkoholizmu – czyli wszywka alkoholowa Esperal. Aktywny składnik Esperalu powoduje wstręt do alkoholu, gdyż jeżeli uzależniony ma wszczepiony implant z Esperalem i spożyje nawet niewielką ilość trunku alkoholowego – powoduje to szereg nieprzyjemnych dolegliwości, przypominających zwykłego kaca, lecz dużo bardziej nasilonych oraz trwających nawet do 10 godzin. W ten sposób uzależnieni zaczynają powoli rezygnować z picia alkoholu, gdyż – dawniej kojarzył im się on z czymś przyjemnym i relaksującym, a teraz jest zupełnie odwrotnie.

Niestety poszczególne etapy uzależnienia od alkoholu są bardzo trudne do zauważenia, gdyż alkoholicy bardzo często kryją się z nałogiem i dopiero w ostatecznej fazie uzależnienia rodzina lub też znajomi takiej osoby zauważają niewielkie zmiany, które nastąpiły w jego zachowaniu, mogące świadczyć o uzależnieniu od napojów wyskokowych.

Czym jest Esperal?

Wszywka alkholowa Esperal Kraków jest lekiem wszywanym podskórnie, którego celem jest wywoływanie awersji do alkoholu przez długi okres czasu.  Zawarty w leku aktywny składnik – Disulfiram powoduje szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych jeżeli osoba z wszywką napije się alkoholu. Dolegliwości przypominają zwykłe zatrucie alkoholowe, ale są dużo bardziej nasilone i bardzo długo trwają (nawet do 12h), co skutecznie odstrasza osobę zaszytą do wypicia nawet niewielkiej ilości alkoholu, z obawy przed złym samopoczuciem.

Wszywka alkoholowa Esperal – czy warto stosować taką metodę leczenia alkoholizmu?

Osoby decydujące się na zaszycie alkoholowe dość często zastanawiają się czy jest to terapia skuteczna i czy wszywka alkoholowa nie ma złego wpływu na organizm człowieka. Wszywka alkoholowa ma negatywny wpływ na organizm pacjenta dopiero po wypiciu przez niego nawet niewielkiej ilości napoju alkoholowego. Każdy pacjent musi wziąć odpowiedzialność za swoje życie i powinien być świadomy możliwych skutków ubocznych. Dlatego tak bardzo istotne jest aby decyzja o zaszyciu była podjęta w pełni świadomie. Jeżeli Pacjent nie chce stosować tego rodzaju terapii nie należy go zmuszać, gdyż jeżeli będzie miał wszyty lek Esperal i napije się alkoholu może wyrządzić sobie wiele szkód zdrowotnych. Dlatego jest to skuteczna kuracja dla tych, którzy mają determinację, wolę i cel, aby powrócić do życia w trzeźwości. Nie powinno się zmuszać w żaden sposób osoby uzależnionej aby się zaszyła, gdyż wtedy ta terapia nie ma sensu i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej Esperal cieszy się dużą popularnością, ponieważ w skuteczny sposób wywołuje awersję do spożywania trunków alkoholowych, nawet w niewielkich ilościach. Podczas gdy osoba uzależniona nie będzie utrzymywać całkowitej abstynencji i lekceważy obecność wszywki alkoholowej Esperal w swoim organizmie i napije się chociaż niewielkiej ilości alkoholu, powinna liczyć się z dokuczliwymi i bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami. Wśród których najczęściej występujące to:

  • nudności i wymioty,
  • silne bóle głowy i zawroty,
  • duszności,
  • uczucie strachu i lęku, że zaraz stanie się coś złego,
  • dziwny (metaliczny) posmak w ustach,
  • nagłe skoki ciśnienia,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • nadpotliwość

Te nieprzyjemne dolegliwości utrzymują się od 6 – nawet do 12 godzin. Czyli trwają znacznie dłużej niż zwyczajny „kac”.

Przebieg zabiegu zaszycia alkoholowego wszywką Esperal

Zawsze przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal sprawdzana jest trzeźwość Pacjenta. Jeżeli Pacjent jest w stanie wskazującym nie ma możliwości aby  zabieg się odbył. Od uzależnionego wymagana jest minimum 24 godzinna przerwa w spożywaniu jakichkolwiek napojów alkoholowych. Kolejnym dość istotnym przeciwwskazaniem do zabiegu zaszycia jest nadwrażliwość na Disulfiram (jest to aktywny składnik wszywki alkoholowej Esperal), lub też na inne składniki leku. Z zabiegu wykluczają również różnego rodzaju zaburzenia psychiczne oraz próby samobójcze w przeszłości. Jeżeli Pacjent nie leczy nadciśnienia lub też przebył niedawno zawał serca, również nie zostanie dopuszczony do zabiegu zaszycia. Dodatkowo lekarz rozmawia z Pacjentem o różnych innych schorzeniach (niewymienionych w tekście), a także o zażywanych przez niego lekach, które czasami wchodzą w reakcję z Esperalem i to również dyskwalifikuje uzależnionego przed zastosowaniem terapii awersyjnej. Po rozmowie z lekarzem Pacjent podpisuje stosowne dokumenty, m.in. to, że zapoznał się z działaniem leku oraz, że dobrowolnie zgadza się na zabieg zaszycia alkoholowego. Po wykonaniu wszystkich wstępnych czynności chirurg wykonuje niewielkie nacięcie skóry gdzie następnie umieszcza lek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu stosowane są szwy rozpuszczalne (wchłanialne). Dlatego  nie musimy się martwić, że będziemy musieli wracać do gabinetu na ich zdjęcie. Cała procedura zaszycia alkoholowego trwa ok. 20 minut, a Pacjent po zabiegu może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.

Wszywka alkoholowa Esperal – czas działania leku

Wykonując zabieg zaszycia alkoholowego Esperalem w specjalistycznym gabinecie: https://esperalkrakow.com/ możemy być pewni, że zostanie użyty oryginalny lek: Disulfiram WZF. Tylko zastosowanie oryginalnego leku zapewnia bezpieczeństwo wykonywania zabiegu oraz prawidłowe jego działanie w późniejszym czasie. Producent wskazuje, że wszywka alkoholowa Esperal może działać ok. 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie można wykonać zabieg ponownie.

Warto podkreślić, że wszywka alkoholowa jest tylko pomocniczym narzędziem farmakologicznym w walce z alkoholizmem, natomiast samodzielne stosowanie wszywki może nie wystarczyć. Chorobę alkoholową powinno się leczyć kompleksowo, korzystać z pomocy psychologa, uczęszczać na spotkania w grupach Anonimowych Alkoholików, czy też zdecydować się na terapię w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Tylko kompleksowa terapia alkoholowa pozwoli na całkowicie pozbycie się tego uciążliwego nałogu i powrót do życia w trzeźwości.

Polecane artykuły