Odtruwanie alkoholowe skutecznie pomaga przerwać ciąg alkoholowy. Alkohol jest od zarania dziejów jedną z najpopularniejszych używek. Jest to stały towarzysz zabaw, spotkań towarzyskich oraz różnego rodzaju imprez a ostatnimi czasy stał się także pomocnikiem w radzeniu sobie z samotnością. Przynajmniej tak się wydaje osobie uzależnionej, co jest oczywiście złudnym stwierdzeniem.

Trunki alkoholowe spożywane okazjonalnie oraz przede wszystkim z umiarem zdarza się, że pomagają się rozluźnić i wprawiają w lepszy nastrój. Jednak zawsze musimy wiedzieć, że alkohol szkodzi zdrowiu, nawet spożywany w niewielkich ilościach, ale regularnie – może spowodować spustoszenie w naszym organizmie.

Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się przeholować z jednorazowym spożyciem napojów alkoholowych. A może nadużywasz alkoholu już wiele lat i chcesz z tym definitywnie skończyć? Dość dobrym pomysłem w obu sytuacjach jest skorzystanie z procesu jakim jest odtruwanie alkoholowe. Jest to często pierwszy krok, jeżeli chcemy rozpocząć walkę z alkoholizmem. Pomaga on w szybki sposób doprowadzić organizm do prawidłowego funkcjonowania, bez alkoholu.

Czym jest odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe to zabieg, który pozwala w szybki sposób uzupełnić utracone (podczas nadmiernego spożywania alkoholu) elektrolity i płyny w organizmie osoby, która nadużywa napojów alkoholowych.

Odtruwanie alkoholowe polega na podłączeniu Pacjentowi kroplówek, które w swoim składzie zawierają:

  • elektrolity,
  • glukozę,
  • sole mineralne,
  • oraz witaminy z gruby B.

Jeżeli Pacjent tego potrzebuje podawane są także leki uspokajające oraz nasenne, aby zapewnić maksymalny komfort osobie poddawanej odtruciu alkoholowemu. Każdorazowo przed odtruwaniem alkoholowym przeprowadzany jest wywiad medyczny z Pacjentem. W ten sposób Pacjent otrzymuje indywidualnie dopasowaną do jego potrzeb dawkę substancji, które pomogą jego organizmowi wrócić do pełni sił witalnych.

Odtruwanie alkoholowe pod okiem specjalistów

Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z odtruwania alkoholowego w Krakowie, najważniejszą decyzją w pierwszej kolejności jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli poddać się odtruciu. Doskonałym wyborem jest specjalistyczny gabinet https://odtruwaniekrakow.pl/. W swojej pracy, oprócz pomocy w ciężkich chwilach zespołu odstawiennego, staramy się motywować do dalszego leczenia uzależnień. Decydując się na nasz specjalistyczny gabinet masz gwarancję, że odtruwanie alkoholowe zostanie przeprowadzone przez specjalistów w tym fachu, wykwalifikowanych ratowników i lekarzy, którzy pomogą Ci na każdym etapie odtrucia. Możesz zdecydować się na odtruwanie zarówno w gabinecie, jak i u siebie w domu. Dojeżdżamy do każdego zdecydowanego Pacjenta, zachowując 100% dyskrecję oraz bezpieczeństwo procesu odtruwania. Dom to miejsce, gdzie pacjenci zazwyczaj czują się bezpiecznie i pewnie. Wykonując odtruwanie alkoholowe zawsze charakteryzuje nas wyrozumiałość, a także umiejętność dostosowania się do stanu zdrowia oraz okoliczności w jakich znalazł się Pacjent. Do każdego podchodzimy z szacunkiem i staramy się mu pomóc najlepiej jak potrafimy. Odtruwanie alkoholowe wykonywane w domu, może być przeprowadzane w dowolnie wybranym przez Państwa terminie.

Czym jest zespół abstynencyjny?

Zespół abstynencyjny jest to cykl odczuwanych emocji przez osobę, która nagle odstawiła alkohol, pijąc go długotrwale. Zespół abstynencyjny może pojawić się oczywiście podczas odstawieniu innych używek, nie tylko alkoholu. Podczas nagłego odstawienia alkoholu może pojawić się szereg nieprzyjemnych objawów nie tylko fizycznych, lecz również psychicznych. Stan ten najczęściej objawia się:

  • ogólnym dyskomfortem,
  • lękiem (nawet przed śmiercią),
  • strachem/paniką,
  • agresją
  • bezsennością (kłopotami z zasypianiem),
  • ogólnym rozdrażnieniem.

Jeżeli chodzi o fizyczne symptomy osobie uzależnionej, która nagle odstawi alkohol po długotrwałym jego spożywaniu mogą doskwierać rozmaite bóle mięśni, a także zaburzenia
w rytmie serca i skoki ciśnienia tętniczego. Czasami pojawiają się także zaburzenia świadomości (halucynacje i majaki alkoholowe).

Odtruwanie alkoholowe ma na celu zniwelowanie objawów zespołu abstynencyjnego, lub też jeżeli Pacjent będzie odczuwał powyższe symptomy, jak najbardziej zminimalizowanie ich. Obecność lekarzy i ratowników podczas odtruwania alkoholowego jest w tym bardzo pomocna. Wspomagają oni ten proces odpowiednią dawką leków uspokajających, lub też nasennych. To wszystko po to aby Pacjent miał maksymalny komfort fizyczny i psychiczny podczas całościowego procesu jakim jest odtruwanie alkoholowe.

Samodzielne poradzenie sobie ze wszystkimi nieprzyjemnymi objawami jest stosunkowo trudne, przez co wiele osób uzależnionych rezygnuje z odstawienia alkoholu (właśnie z powodu złego samopoczucia) i decyduje się na ponowne sięgnięcie po trunki wysokoprocentowe.

Daj sobie szansę na powrót do życia w trzeźwości

Samodzielne wychodzenie z nałogu alkoholowego jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Podobnie jest ze stosowaniem domowych sposobów na kaca. Kac jest często tak uciążliwy i męczący, że już po kilku godzinach czujemy się bardzo wyczerpani. W tej sytuacji dużo lepszym wyborem będzie zdecydowanie się na odtruwanie alkoholowe w specjalistycznym gabinecie. Jeżeli natomiast jesteśmy uzależnieni już wiele lat, po dłuższych ciągach, samodzielne odstawienie alkoholu jest jeszcze bardziej trudne i może być bardzo niebezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia lecz także życia. Odtruwanie alkoholowe jest procesem maksymalnie bezpiecznym i pozwala na łagodne przejście w stan trzeźwości. Do tego – podczas odtruwania nad całym procesem czuwa lekarz, stąd Pacjentowi nie może stać się nic złego. Jeżeli natomiast przedawkujemy alkohol okazjonalnie, odtruwanie alkoholowe jest o tyle dobrym pomysłem, że nie musimy czekać wielu godzin aby uciążliwy kac minął.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu

Alkoholizm jest bardzo poważną chorobą, która jeżeli nie jest leczona może doprowadzić nawet do śmierci. Odtruwanie alkoholowe, a następnie wszywka alkoholowa Esperal to są pierwsze kroki podczas terapii alkoholowej, która powinna być kompleksowa. Całościowe leczenie alkoholizmu powinno odbywać się nie tylko metodami farmakologicznymi, lecz przede wszystkim powinno oddziaływać na psychikę osoby uzależnionej. Dobrą opcją jest terapia w zamkniętym ośrodku uzależnień, jeżeli natomiast nie chcemy się zdecydować na tak poważne kroki, możemy zacząć od psychoterapii indywidualnej lub też spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików.

Odtruwanie alkoholowe może być powtarzane

Odtruwanie alkoholowe jest procesem mało inwazyjnym, dlatego może być powtarzane, wtedy – kiedy tego potrzebujemy. Zasadniczo nie ma medycznych przeciwwskazań, i nic nie wskazuje na to, że odtruwanie alkoholowe jest szkodliwe dla zdrowia czy też życia człowieka. Warto jednak pamiętać, aby nie traktować odtruwania w żaden sposób jako terapię leczenia alkoholizmu. Jest to tylko pierwszy, często najważniejszy krok, podczas rozpoczęcia terapii alkoholowej.

Więcej z kategorii: Choroby i zaburzenia psychiczne