Plank, czyli inaczej mówiąc deska, to popularne ćwiczenie izometryczne, które z pozoru wydaje się być bardzo proste.

Tymczasem okazuje się, że daje ono ostro popalić, tyczy się to zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają swój trening. Podstawowa pozycja tego ćwiczenia to podpór przodem na przedramionach. Można to porównać do pompek tyle tylko, że bez ruchu.

Deskę można modyfikować, uwzględniając przy tym poziom zaawansowania osoby ćwiczącej. Jeśli chodzi o osoby początkujące, to utrudnieniem jest przede wszystkim cykliczne wydłużanie czasu. Okazuje się, że wyzwanie Planka jest naprawdę prostym sposobem na to, aby zaledwie w ciągu trzech tygodni istotnie poprawić wygląd brzucha. Wszystko, co trzeba w tym celu zrobić, to jedynie podjąć wyzwanie, a następnie czekać na efekty.

Plank ćwiczenia

Brzuch szybko stanie się wyrzeźbiony, a jego właściciel będzie mógł być z siebie naprawdę dumny. Sześciopak to coś, o czym marzy naprawdę wiele osób. Jednocześnie nie brakuje tych, którzy chcieliby go osiągnąć. Niestety, problemem dla wielu osób jest zmuszenie się do działania. Wiele osób sądzi, że jeśli chodzi o wygląd brzucha, najlepszym ćwiczeniem są brzuszki. Tymczasem to deska będąca ćwiczeniem statycznym jest zdecydowanie bardziej skuteczna.

Ćwiczenia Plank

Ci, którzy sądzą, że jest to proste i łatwe ćwiczenie są w błędzie. Może ona bowiem zmęczyć bardziej niż sto brzuszków wykonywanych każdego dnia. Plusem tego ćwiczenia jest nie tylko wzmocnienie mięśni głębokich brzucha, ale również wzmocnienie górnych partii ciała.

Wyzwanie trwa dwadzieścia jeden dni. Obejmuje zestawy ćwiczeń na każdy tydzień.

Płaski brzuch

Obejmuje zestawy ćwiczeń na każdy tydzień.

Tydzień pierwszy

Przez pierwszy tydzień zadaniem jest utrzymanie ciała w pozycji deski przez trzydzieści sekund. Jeśli pojawi się potrzeba wydłużenia tego czasu, można to zrobić, nie przekraczając jednak sześćdziesięciu sekund.

Tydzień drugi

W tym tygodniu dokładamy nieco więcej wysiłku. Czas utrzymania ciała w pozycji deski zwiększamy o trzydzieści sekund. Jeśli w pierwszym tygodniu wynosił on trzydzieści sekund, to teraz będzie wynosił sześćdziesiąt. Jeśli jednak w pierwszym tygodniu była to minuta, to teraz należy zwiększyć czas aż do dziewięćdziesięciu sekund.

Tydzień trzeci

W tym tygodniu należy dodać kolejne sześćdziesiąt sekund do czasu wykonywania ćwiczenia. Czas trwania ćwiczenia będzie wynosił ok sto dwadzieścia albo sto pięćdziesiąt sekund.

Jeśli chcesz zobaczyć upragnione efekty, musisz być wytrwały. Bardzo ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia każdego dnia, nie robiąc żadnej przerwy.

Polecane artykuły