Wielogodzinne siedzenie w tej samej pozycji powoduje, że osoby zmuszone do pracy w takim trybie bardzo często dopada ból kręgosłupa. Sztywność karku, uczucie ucisku w odcinku lędźwiowym czy drętwiejące pośladki i uda to tylko niektóre z objawów, jakie towarzyszą ciągłemu siedzeniu. Jak ich uniknąć? Prostym rozwiązaniem może okazać się zakup poduszki ortopedycznej do siedzenia. Czym ona jest i komu najbardziej może się przydać? Przekonajmy się!

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Ból kręgosłupa, jak każdy problem powodujący dyskomfort ciała, wymaga szybkiej reakcji. Bez niej nie będzie możliwe pozbycie się problemu, a nieusunięty zacznie narastać. Poduszka ortopedyczna do siedzenia to produkt medyczny, który ma na celu zniwelowanie wszelkiego dyskomfortu powodowanego przez długotrwałe siedzenie. Wyrób ten pomaga zadbać o zdrowie, stanowiąc rozwiązanie dla pojawiającego się odrętwienia.

Poduszki medyczne do siedzenia są produktami przeznaczonymi do umieszczenia na krześle, pod pośladkami. W sprzedaży można spotkać się z modelami w kształcie U bądź D, które doskonale stabilizują ciało, pozwalając mu na optymalne rozłożenie nacisku na kręgosłup. Dzieje się tak, ponieważ ten wyrób medyczny wypełniony jest pianką poliuretanową i pokryty bambusowym materiałem, które zapewniają najwyższy komfort użytkowania przy jednoczesnej dbałości o zdrowie. Taka poduszka jest idealnym sposobem na wymuszenie prawidłowej postawy ciała w momencie siedzenia, przy jednoczesnym maksymalnym odciążeniu kręgosłupa.

Kto może potrzebować poduszki do siedzenia?

Kto może potrzebować poduszki do siedzenia?

Spędzanie wielu godzin w tej samej pozycji sprawia, że nasze ciało sztywnieje. Najczęściej spotyka to osoby pracujące przez 8 godzin przy komputerze, w różnego typu biurach, kancelariach, korporacjach czy urzędach. Z wymuszoną pozycją siedzącą zmagać się muszą również kierowcy – zarówno autobusów, jak i tramwajów czy tirów. Każda z takich osób spędza większość swojego dnia bez większego ruchu, co ma wpływ na sztywnienie całego ciała, szczególnie mocny, jeśli siedzisko nie jest odpowiednio dobrane. W takich przypadkach warto zdecydować się na zakup poduszki medycznej do siedzenia i zagwarantować sobie wygodę połączoną z profilaktyką zdrowotną.

Po ortopedyczną poduszkę do siedzenia powinny sięgać również osoby zmagające się ze schorzeniami miednicy, pośladków bądź nóg. Przydatne są np. w celu ich odciążenia przy rwie kulszowej bądź po różnego typu operacjach w ich obrębie. To także doskonały sposób na zapewnienie odrobiny ulgi dla kobiet w ciąży. A co najważniejsze – poduszki do siedzenia mogą być traktowane jako element rehabilitacji lub jako profilaktyka przeciwodleżynowa.

Sztywnienie ciała coraz częściej staje się poważnym problemem już wśród najmłodszych, gdyż ich codzienna aktywność w Internecie z każdym rokiem się wydłuża, zwiększając tym samym czas spędzany nieruchomo. Dzieci bardzo często nie zwracają uwagi na konieczność zachowania odpowiedniej pozycji, siedząc z założonymi nogami lub co gorsza – na nogach, sprawiając w ten sposób, że ich kręgosłup się wykrzywia. To wszystko potęguje bardzo często fakt złego ustawienia monitora komputera, nieodpowiednio dobranej wysokości biurka czy niewygodnego krzesła. Kupując im poduszkę do siedzenia, zmusimy je do zachowania prawidłowej, zdrowej pozycji.

Sięgnij po ortopedyczną poduszkę do siedzenia z MegaMedic.pl i zapewnij sobie komfort każdego dnia. Jej niewielki kształt pozwoli na swobodne przenoszenie w różne miejsca, dzięki czemu zyskasz produkt do zastosowania zarówno w pracy, jak i prywatnym domu.

Polecane artykuły