Współcześnie jesteśmy w stanie – w sposób zdrowy i całkowicie bezpieczny – wspomóc się efektami laboratoryjnych prac i badań farmakologicznych, by zmniejszyć zagrożenie otyłością lub pozbyć się nagromadzonych już niestety zbędnych kilogramów. W połączeniu z ruchem, sportem amatorskim lub zdrowym stylem życia, suplementy wspomagające odchudzanie są optymalnym sprzymierzeńcem, który pomoże nam zrzucić nadwyżkę wagi i tym samym, wymodelować sylwetkę.

Jak suplementy odchudzające mogą zniwelować niezdrowotne zagrożenia?

Intensywny i niewiarygodnie szybki rozwój dzisiejszej cywilizacji raczej nie idzie w parze ani z zachowaniem szczupłej sylwetki, ani z dotrzymaniem kroku zdrowemu stylowi życia. Widocznym okiem dostrzec możemy wiele niesamowitych ułatwień społecznych, tyle narzędzi technologicznych i drobnych udogodnień, które zwiększają komfort nie tylko naszej pracy, lecz zwłaszcza naszego życia codziennego. Niestety, jak wiele procesów w rozwoju społecznym, wnoszą one w życie człowieka nie tylko same pozytywy (nowoczesne leki, szybkie środki transportu i komunikacji, suplementy odchudzające i sportowe, sprzęty domowego użytku, by wymienić tylko kilka z nich), lecz również i pewne niebezpieczeństwa. Przykładowo, przeniesienie wiele elementów procesu zarządzania przedsiębiorstwem do centrów biurowych, zmniejsza mobilność pracowników z kadry menadżerskiej.

Zauważmy, iż otrzymują oni dodatkowo cały wachlarz narzędzi (oprogramowanie, nowoczesne komunikatory), które raczej nie sprzyjają przemieszczaniu się. Wiele procedur można kontrolować zza biurka. Podobnie zresztą jest i z pracownikami fizycznymi, którzy jeszcze do lat 80. XX wieku niezależnie od branży, byli bardziej zaangażowani fizycznie w wykonywaną pracę – w poszczególnych ruchach roboczych uczestniczyli bezpośrednio. Dziś, zarówno operator maszyn budowlanych, jak i kontroler suwnicy w terminalu kontenerowym, wyręczani są poprzez zaawansowane maszyny i roboty.

Także i nasze życie codzienne nie sprzyja zachowaniu odpowiedniej wagi. Nawet na miejsce, gdzie uprawiamy nasz ukochany sport (np. do centrum fitnessu) przemieszczamy się zazwyczaj samochodem. Odpoczynek bierny to przede wszystkim streaming seriali przed laptopem lub smartfonem. Procent tych, którzy po pracy mają jeszcze czas na czynny sport, np. bieganie jest naprawdę niewielki, nawet w najzamożniejszych krajach unijnych.

Tak jak nowoczesność i technologie wnoszą pokusy bezczynności i pewne zagrożenia zdrowotne, tak i mogą okazać się bezcennymi sojusznikami w walce z nadwagą. Suplementy wspomagające odchudzanie to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy w sposób całkowicie bezpieczny i kontrolowany powzięli silne postanowienie poprawy sylwetki, zdrowia i kondycji zarazem.

Suplementy na odchudzanie – podstawowa klasyfikacja

Produktów na rynku (spożywczych, farmakologicznych) jest taki ogrom, że i fachowcy z danej dziedziny mają niekiedy problem z nadążaniem za poszczególnymi nowinkami. Spróbujmy więc, na użytek roboczy, nieco zawęzić pole poszukiwań i pomóc osobom, które szybko chcą wdrożyć odpowiednia dietę i jednocześnie sięgnąć po suplementy na odchudzanie.

Generalnie typologia rozróżnia więc:

  1. Fat burnery, czyli suplementy odchudzające znane w Polsce jako „spalacze tłuszczu”. Ich głównym zadaniem jest jak najszybsze spalenie tkanki tłuszczowej już nagromadzonej, zwłaszcza pod naskórkiem. Polecane osobom, które albo jak już wyżej nadmieniliśmy, prowadzące siedzący tryb życia zawodowego lub niemogące (np. ze względu na choroby lub problemy motoryczne) dostarczyć organizmowi niezbędnej dawki ruchu;
  2. Suplementy na odchudzanie, które zapobiegają wchłanianiu tłuszczu lub cukrów z pokarmów. Są one znakomitym suplementem, dla osób trenujących, które by sprostać ciężkim treningom siłowym, muszą dostarczać tkance mięśniowej dużych ilości węglowodanów i białek. Nienaturalnie duże ilości cukrów, jak wiadomo mogą w łatwy sposób przyczynić się do odkładania warstwy tłuszczowej. Stąd niezawodna pomoc, którą oferują suplementy na odchudzanie, utrudniające wchłanianie tłuszczu;
  3. Suplementy wspomagające odchudzanie, jednocześnie hamujące mechanizm łaknienia. To grupa najbardziej znana dietetykom i osobom zmagającym się z nadwagą. Są one bowiem podstawową bronią dla osób, które nie są na tyle silne, by powstrzymać się od podjadania pomiędzy posiłkami lub notorycznie wychodzą poza ramy diety ustalonej przez rygorystycznego dietetyka.

Czy suplementy wspomagające odchudzanie są bezpieczne i naturalne? Parę słów o ekologicznych składnikach w suplementach do odchudzania

Moglibyśmy z góry zamknąć dyskusję nad tytułowym dylematem i uciąć wszelkie dywagacje, odpowiadając od razu – tak. Niemniej warto rozjaśnić nieco wątpliwości, które ma chyba każdy, kto sięga po suplementy odchudzające. Otóż, mimo że produkowane pod ścisłym (niemal robotycznym nadzorem diagnostycznych maszyn laboratoryjnych), z zaawansowaniem nowoczesnych metod technologicznych, suplementy na odchudzanie bazują przede wszystkim na składnikach naturalnych.

Co ciekawe, nowoczesnym technologiom idzie tu z odsieczą swoista medycyna tradycyjna z różnorakich zakątków naszego globu. Badacze zauważyli bowiem, iż przykładowo w krajach arabskich to kofeina, a w Ameryce Południowej guarana przyczyniają się do przyspieszenia procesów trawiennych i intensywniejszego spalania tkanki tłuszczowej. Wszystkie dopuszczone w krajach Unii Europejskiej suplementy na odchudzanie, w przeważającej części swego składu zawierają elementy naturalnie występujące w ekosystemie przyrodniczym (jak L-karnityna, pochodna aminokwasu, naturalnie występująca w ludzkim ciele lub kapsaicyna zawarta w niektórych paprykach) lub też w minimalnym stopniu przetworzone przez człowieka (np. wyciąg z fasoli lub ocet jabłkowy).

Suplementy wspomagające odchudzanie zawierają także wyciągi z zielonej kawy, pomagające zmniejszyć apetyt lub – bogate w białko i minerały – wyciągi z alg. Poza tym, wśród roślin przyspieszających spalanie tłuszczu, spotkać możemy, podobny nieco do dyni, mangostan azjatycki, jak również pieprz.

Partnerem artykułu jest sklep biosuplementacja.pl.

Więcej z kategorii: Dieta i zdrowe odżywianie