Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się zwolnienia lekarskie wystawiane online. Wcześniej musieliśmy udać się osobiście do lekarza, prosić go o zwolnienie i zanosić swemu pracodawcy. Było to bardzo kłopotliwe i trudne dla człowieka chorego czy po operacji, który nie dość, że musiał przebywać wśród innych chorych pacjentów, dodatkowo jechał do swego szefa, ażeby dostarczyć mu zwolnienie. Teraz jednak popularniejsza stały się zwolnienia online, zamiast tych wystawianych stacjonarnie. Jak je zatem uzyskać?

Zwolnienia lekarskie online

Jest to niezwykle proste, bowiem właściwie wystarczy umówić się z lekarzem na teleporadę: telefon, podczas którego opowiemy o swoim samopoczuciu, a lekarz wystawi nam zdalnie receptę oraz zwolnienia wedle prośby. Są one wypełniane online i przesyłane wprost do nas, zaś zwolnienia do naszego pracodawcy lub urzędu i ZUSu. Internista, pediatra lub specjalista, wystawia zwolnienie na podstawie jedynie naszego peselu i danych widocznych w systemie. Na nasze życzenie przesyła je dalej do wskazanej osoby czy organu administracji.

Zalety zwolnienia lekarskiego online

Po pierwsze i najważniejsze, aby je uzyskać nie musimy wychodzić z domu i narażać się na kontakt z chorymi lub być może sami nie chcemy rozsiewać wirusa. Dlatego też e-zwolnienia są bardzo trafnym pomysłem, dzięki któremu możemy bez kłopotu dostać l4, przykładowo. Zawsze kiedy istnieją ku temu przesłanki, lekarz musi na naszą prośbę wystawić nam zwolnienie lekarskie. Na zwolnieniu lekarskim oczywiście powinien być opisany powód oraz termin zwolnienia, które w razie potrzeby można przedłużyć po następnej teleporadzie. Wystawienie jest też bardzo szybkie: zaraz po wypisaniu i wysłaniu przez lekarza, zostaje dostarczone pod wskazany adres online. Dotyczy to zarówno zwolnienia krótkoterminowego, np. z jednego dnia, jak i tych długoterminowych, np. dwutygodniowych. Jeśli chcemy i wolimy możemy udać się do lekarza do przychodni. W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego wystarczy poprosić o zdalne przesłanie do naszego pracodawcy, szkoły czy też urzędu, co doktor powinien bez problemu zrobić. Niektórzy zresztą sami proponują takie rozwiązanie.

Jak widzimy zatem e-zwolnienia są bardzo funkcjonalnym udogodnieniem dla chorego, który nie musi się przejmować dostarczeniem zwolnienia. Zwolnienie w formie elektronicznej jest bowiem coraz częściej chwaloną możliwością. Jednak wiedzmy, iż jeśli jesteśmy mocno chorzy, powinniśmy udać się do lekarza, aby lepiej nas wyleczył. Wiadomo wszak, że niektórych dolegliwości stan zdrowia pacjenta nie wyleczymy na odległość. Zwolnienie l4 przez Internet zostanie nam i tak wystawione wedle prośby w formie dokumentu elektronicznego, zaś sama konsultacja lekarska online zostanie zapisana w karcie pacjenta, więc nie musimy się martwić. Również z zajęć wychowania fizycznego lekarz może zwolnić online. Zaświadczenie lekarskie wystawione komputerowo jest równie ważne jak to odręcznie napisane. L4 online jest zatem bardzo łatwe do uzyskania, zaś zwolnienie lekarskie online funkcjonuje bardzo sprawnie.

Polecane artykuły