Czy zdarza Ci się spoglądać na etykiety produktów, które kupujesz? A może nie robisz tego w ogóle. Warto to zmienić. Wszystkie popularne marki, takie jak Knorr, Maggi, Winiary, Kucharek wybiera codziennie mnóstwo konsumentów. Wykorzystujemy kostki rosołowe do naszych codziennych potraw, sądząc, że nie szkodzą naszemu zdrowiu. Prawda jest jednak zupełnie inna.

Nudności, alergie skórne, częstoskurcz, wymioty, bóle głowy, nieregularne tętno, zawroty głowy, a nawet depresja, takie objawy mogą pojawić się po nadmiernym spożywaniu glutaminian sodu, który  jest dodatkiem chemicznym i występuje w wysoko przetworzonych produktach. Sięganie po niego zbyt często spowodować może nieodwracalne skutki w naszym organizmie.

kostka rosołowa

Zawsze sprawdzaj, po jakie produkty sięgasz

Glutaminian stymuluje produkcję acetycholiny w układzie endokrynologicznym. Przyczyną nadmiernej produkcji acetylocholiny może okazać się zmniejszenie wchłaniania glukozy w organizmie. Zwiększona produkcja acetylcholiny z kolei może mieć wpływ na zwiększenie masy ciała, a nawet wystąpienie choroby Alzheimera!

Czy nadal chcesz gotować obiady na sklepowych kostkach rosołowych?

Już wysoko aromatyzowany smak kostek zdradzić może jak wiele związków chemicznych się w nich znajduje. Niestety, w ówczesnych czasach, prawie każda przetworzona potrawa zawiera glutaminian sodu. Najwięcej możesz znaleźć go właśnie w kostkach rosołowych.
Po spożywaniu glutaminianu sodu ciągle będziemy odczuwać wzmożony apetyt, ponieważ blokuje on neurologiczną funkcję podwzgórza, która odpowiada za kontrolę chęci zjedzenia czegoś.

Trujące kostki rosołowe

W jaki sposób zastąpić kostki rosołowe?

Jeżeli chcesz sprawić, aby Twoje potrawy były smaczne, a zarazem zdrowe, możesz wypróbować stworzyć własne kostki rosołowe. Wystarczy, że świeże przyprawy zanurzysz w oliwie z oliwek bądź oleju kokosowym i zamrozisz w tacach na kostki lodu. Tak przygotowana kostkę możesz wykorzystać do bulionu lub sosu czy zupy. To o wile zdrowsze rozwiązanie. Dlatego już teraz pozbądź się szkodliwych kostek i zastąp je tymi, które sam przygotujesz w domu.

Polecane artykuły