Białaczka zaatakowała Becketta Burge, gdy chłopiec miał niespełna dwa latka. Poniżej znajdują się niezwykle wzruszające, ale jakże piękne zdjęcia, na których starsza siostra pomaga bratu walczyć z chorobą.

Zdjęcie, które łamie serca

chory na białaczkę

Zdjęcie, którego autorką jest mama dzieci – Kaitlin Burge, może złamać nie jednego twardziela. Na fotografii widać jak siostra obejmuje dwuletniego braciszka, podczas gdy malca męczą wymioty.

Chłopiec choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ciągle musi przebywać w szpitalu i być pod stałym nadzorem lekarzy. Podjęty jest leczeniu chemioterapii, a także potrzebuje ciągle przetaczania płytek i transfuzji krwi. Trzyletnia siostra, choć niewiele starsza od Becketta, ogromnie wspiera go w tych trudnych chwilach.

Na Facebooku została utworzona strona, która poświęcona jest walce z chorobą dwulatka. Powyższe zdjęcie, które zostało opublikowane na stronie otrzymało 48 tys. reakcji, 30 tys. udostępnień i aż 4,5 tys. komentarzy.

wymioty białaczka

 

Wszyscy są niezmiernie poruszeni historią chłopca. W komentarzach mnóstwo osób życzy dziecku zdrowia i zapewnia o swojej modlitwie. Wielu nie kryje emocji. Są i tacy, którzy opowiadają własne doświadczenia i perypetie związane z walką i chorobą swoich dzieci. Mnóstwo osób z całego świata dodaje otuchy i pociesza rodzinę malca.

Internauci nazwali chłopca bohaterem i aniołem.

Choroba odmieniła całą rodzinę. Przez nią Beckett bardzo szybko musiał dorosnąć, zresztą tak jak jego starsza o 14 miesięcy siostra Aubrey. Dziewczynka, mimo, że ma zaledwie trzy lata, zna i przestrzega wszystkich zasad dotyczących między innymi dbania o sterylną czystość w otoczeniu Backetta. Aubrey wykazuje ogromną pomoc i troskę w opiece nad młodszym bratem. Siostra często sama decyduje się pozostać w domu z chłopcem, zamiast spotykać się i bawić z innymi dziećmi.

Mama rodzeństwa wyznaje, że jest niezmiernie dumna ze swoich dzieci, jednak pęka jej serce na myśl o tym, że ich dzieciństwo zamiast beztroski i zabaw z rówieśnikami, opiera się na ciągłej walce z chorobą.

chłopiec z białaczką

Niestety wszystkie oszczędności rodzice wydają na leczenie chłopca i nie mogą przez to spełnić wielu marzeń swoich dzieci. Beckett i Aubrey byli ze sobą mocno zżyci jeszcze zanim chłopiec zachorował na białaczkę. Choroba jedynie wzmocniła więź, która łączyła rodzeństwo.

Obecnie Aubrey jest 5 letnią dziewczynką i posiada ogromną świadomość na temat życia. Choroba brata wiele ją nauczyła. Jak mówi jej mama, dziewczynka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co to jest choroba nowotworowa.

białaczka rodzeństwo

Białaczka, na którą zachorował Beckett naznaczyła piętnem życie całej rodziny. Mama dzieci stara się jak najlepiej wykorzystywać wspólne chwile, a fotografie pomagają jej uchwycić to, co najcenniejsze, zarówno te dobre jak i trudne momenty.Polecane artykuły