Wiele popularnych ziół ma korzystny wpływ na pracę mózgu. Zioła były używane przez człowieka od najdawniejszych czasów. Często przypisywano im właściwości lecznicze. To, co wiemy dzisiaj o właściwościach leków stanowiących podstawę korzystnych dla zdrowia suplementów, jest wynikiem doświadczeń zgromadzonych w przeszłości oraz współczesnych badań, które weryfikują i uzupełniają wiedzę starożytnych zielarzy, magików, mnichów i lekarzy. Zioła leczą, chronią i wzmacniają siły odpornościowe organizmu. Są również przydatne, gdy zaczyna się pamięć oraz problemy z pamięcią i koncentracją.

Kup zioła tutaj: https://www.plantago-sklep.pl/

Jakie właściwości prozdrowotne mają zioła z grupy koncentracji

Dzięki ziołom nie tylko poprawiamy obecny stan mózgu, ale przede wszystkim zapobiegamy powstawaniu i powstawaniu zmian, które mogłyby wpłynąć na naszą zdolność myślenia o przyszłości.
Zawarte w niektórych ziołach substancje biologicznie czynne mają pozytywny wpływ na zdrowie mózgu, chronią go przed uszkodzeniami i poprawiają jego funkcjonowanie.

Na czym polega dobroczynne działanie roślin?

Zawierają przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki niszczące komórki. Odżywiają mózg poprzez dostarczanie zwiększonej ilości i glukozy, których komórki potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Wspierają neuroprzekaźniki. Są to substancje, dzięki którym znajdują się między nimi komórki nerwowe. Zioła zwiększają produkcję lub spowalniają tempo ich rozkładu. Zawierają tzw.
neuroprotektanty, związki, które chronią komórki nerwowe przed uszkodzeniem spowodowanym nieprawidłowym lub słabym przepływem krwi przez substancje toksyczne.

Jakie właściwości prozdrowotne mają zioła z grupy koncentracji i sprawności umysłu?

Barwinek pospolity  – odżywia mózg. W tradycyjnej medycynie był stosowany w zaburzeniach napadów padaczkowych i koszmarów sennych. Teraz wiemy, że roślina ta zwiększa dotlenienie organizmu i ma właściwości przeciwmiażdżycowe. To działanie jest spowodowane w szczególności składnikiem winkaminy.

Bazylia, bazylek ogrodowy – działa pobudzająco – przy stanach depresyjnych, jak i uspokajająco – przy nerwicach i stresie. Wspiera także pracę mózgu.

Głóg kwiat – powinien być stosowany głównie przez osoby cierpiące na arytmię. Relaksujący i uspokajający efekt głogu pomoże również tym, którzy żyją w ciągłych wyścigach, są neurotyczni i cierpią na bezsenność.

Miodownik, melisa lekarska – pomaga w stanach depresyjnych i napięciach, przy rozstrojach żołądka i przewodu pokarmowego.

Żeń-szeń – często nazywany pokarmem bogów, eliksirem życia, nektarem nieśmiertelności – przywraca witalność, wzmacnia siłę psychiczną i fizyczną, stymuluje mózg do działania poprzez utrzymywanie czujności, opóźnia początek zmęczenie.

Więcej z kategorii: Zioła