Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy na temat linii papilarnych, to odciski palców i praca policjantów, którzy identyfikują przy ich pomocy przestępców. Niektórzy w ogóle nie zwracają na nie uwagi. Są i tacy, którzy na ich podstawie chcieliby poznać swoją przyszłość.

Jak się okazuje, na podstawie tych charakterystycznie układających się bruzd, można uzyskać mnóstwo informacji na temat naszej osobowości. Już w starożytności znana była metoda dotycząca czytania z dłoni. Sztuka ta do dziś cieszy się zainteresowaniem. Nosi nazwę chiromancja i ma na celu poznanie przyszłości. Podczas wróżby, chiromanci uwzględniają kształt dłoni oraz palców, a także wygląd trzech charakterystycznych linii papilarnych – serca, głowy i życia.

Linie papilarne

Na całej dłoni odnaleźć można 7 najważniejszych linii:

  1. Linia Życia
  2. Linia Głowy
  3. Linia Serca
  4. Linia Wenus
  5. Linia Słońca
  6. Linia Merkurego
  7. Linia Losu

LINIA ŻYCIA (LIFE LINE) Definiuje twoją osobowość i nastawienie.

Linia życia

Jeśli jest mocno zarysowana i głęboka – jesteś osobą pełną energii. Delikatna i płytka – świadczy o skromności i braku wywyższania się. Mająca początek tuż obok kciuka – oznaczać może przemęczenie lub chorobę.

LINIA SERCA (Heart Line) Dotyczy życia miłosnego.

Linia serca

Jeżeli zaczyna się pod palcem wskazującym – masz ustabilizowane uczucia. Jeśli ma początek pod palcem środkowym – w związku jesteś egoistyczny i nie dbasz o potrzeby partnera. Linia załamuje się bądź zanika – możesz zakochać się jedynie w niewielkim. Biegnie blisko linii głowy – najważniejsza jest dla ciebie rodzina i tradycje.

LINIA GŁOWY (HEAD LINE) Wiąże się z życiem zawodowym.

linia głowy

Zakrzywiona – jesteś zorganizowany i kreatywny, odpowiednie miejsce pracy dla ciebie będzie na stanowisku kierowniczym. Krótka – jesteś skoncentrowany na fizyczności i podejmowaniu aktywności. Linia głowy oddzielona od linii życia – uwielbiasz podejmować spontaniczne decyzje. Falista – masz trudności w podejmowaniu decyzji. Długa i głęboka – zawsze działasz logicznie, masz doskonałą koncentrację.

LINIA KARIERY (FATE LINE) – może wystąpić z biegiem lat, nie każdy ją posiada.

Linia kariery

Brak- jesteś optymistycznie nastawiony do życia. Mocno zarysowana linia – masz silną wolę i determinację, jesteś konsekwentny. Przerywana – czeka cię kolejny etap na drodze zawodowej.
LINIA MERKUREGO (zdrowia) – mówi o naszym stanie zdrowia i ogólnej kondycji.

Linia merkurego

Brak tej linii – masz problemy zdrowotne. Długa i wyraźna – cieszysz się doskonałym zdrowiem. Falista – jesteś nerwowy i posiadasz burzliwy charakter.

LINIA INTUICJI – nie każdy ją posiada, decyduje o naszym przeczuwaniu, wyobraźni i podejmowaniu działania.

linia intuicji

Brak – kiepska zdolność przewidywania, skłonność do częstych pomyłek. Długa – dobra intuicja i determinacja. Wąska i mało widoczna – oznacza subtelność i takt.

LINIA WENUS – Im mocniejsza, tym bardziej odznaczasz się wrażliwością na potrzeby innych.

linia wenus

Znaczenie linii papilarnych i ich nazwy

Ziemia – Cechy charakterystyczne: krótkie palce, kwadratowa dłoń i głębokie linie papilarne.

Planowanie to twoja domena. Osiągnięcie sukcesu zapewni Ci systematyczna i ciężka praca. Nie należysz do osób, które trwonią czas i boją się podjąć ryzyko. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia Ci stabilizacja finansowa, do której dążysz. Luksus jest wpisany w Twoje życie.

Woda – Cechy charakterystyczne: długie palce i długa dłoń, mnóstwo delikatnych linii papilarnych.

Cechuje cię wrażliwość i empatyczność. W pierwszej kolejności myślisz o najbliższych, na końcu o sobie. Uwielbiasz niezależność. Rzadko prosisz i korzystasz z pomocy innych, za to przyjaciele zawsze mogą na ciebie liczyć.

Powietrze – Cechy charakterystyczne: długie i wyraźnie linie papilarne, kwadratowa dłoń, długie palce.

Należysz do osób twórczych i ciekawych świata. Zrażasz swoją pozytywną energią, przez co masz mnóstwo przyjaciół. Masz mnóstwo pomysłów, które pragniesz realizować od razu, jednak szybko się zniechęcasz, a wszelkie porażki jeszcze bardziej podcinają ci skrzydła. Nie boisz się nowych wyzwań. Wyznaczenie realnych celów i systematyczne dążenie do nich pomoże ci osiągnąć sukces.

Ogień – Cechy charakterystyczne: długa dłoń, krótkie palce, głębokie linie papilarne.

Nie ma dla ciebie czegoś, czego nie możesz wykonać. Masz w sobie mnóstwo energii i entuzjazmu, jednak dosyć szybko się nudzisz. Uwielbiasz przygody i wyzwania. Stale szukasz własnej ścieżki życiowej. Wiara jest dla ciebie najważniejsza, dzięki niej pewnie kroczysz naprzód.

A czego ty dowiesz się na podstawie swoich linii papilarnych?
Polecane artykuły