Zaczerwienienia oczu, suchość oczu, częste bóle głowy. To tylko niektóre przypadłości osób, które spędzają dużo czasu przed ekranem komputera. Takie przypadłości mają często również ci, dla których smartfony są częstym narzędziem pracy czy rozrywki. Jak zadbać i swój wzrok, poprawić komfort widzenia i chronić przed szkodliwymi falami emitowanymi przez ekrany? Pomocne mogą być kompletne okulary do komputera z antyrefleksem. 

  1. Okulary korekcyjne czy okulary zerówki – jaka jest różnica?
  2. Jak szkła okularowe mogą niwelować niebieskie światło emitowane przez ekran?
  3. Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem

Okulary korekcyjne czy okulary zerówki – jaka jest różnica?

Oprawki na nosie nie zawsze oznaczają wadę wzroku. Coraz częściej w okularach chodzą osoby, które pracują dużo przy komputerze i chcą zniwelować negatywny wpływ niebieskiego promieniowania na wzrok. Jeśli ktoś ma wady wzroku, musi nosić soczewki lub okulary ochronne. Okulary korekcyjne muszą być specjalnie dobrane przez okulistę i optyka. Okulary zerówki może nosić każdy. Wybierając je warto zadbać, aby były z powłoką antyrefleksyjną.

Jak szkła okularowe mogą mogą niwelować niebieskie światło emitowane przez ekran?

Dlaczego niebieskie światło jest takie szkodliwe? Takie światło łatwo przenika do oczu. Według badań zbyt duża ekspozycja na niebieskie światło może niszczyć światłoczułe komórki siatkówki. Powoduje to zmęczenie oczu, suchość i może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej i poważne uszkodzenia siatkówki oka. Światło niebieskie emitowane przez ekrany komputerów. Odpowiednie okulary powinny posiadać powłokę blue control. Zdecydowanie poprawki nie tylko komfort pracy przy komputerze, poprawi jakość widzenia i pozytywnie wpłynie na nasze widzenie.

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem

Okulary z antyrefleksem dobrze się sprawdzają także na co dzień, nie tylko do pracy przed komputerem czy do jazdy samochodem. Takich okularów możesz szukać zarówno w sklepie stacjonarnym jak i sklepie internetowym. Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem pomogą pozbyć się częstych bólów głowy spowodowanej długą pracą przed ekranem monitora. Powłoka antyrefleksyjna zadba o twój komfort pracy w sztucznym oświetleniu. Zakup okularów to nie fanaberia a dbałość o swoje zdrowie. Ich noszenie znacząco poprawi jakość twojego życia. Nowe okulary mogą być owalnym kształcie, kocim, kwadratowym. Wybór jest bardzo szeroki. Doceń ogromny wysiłek jaki codziennie wykonują twoje oczy i zadbaj o nie. Produkty cały czas znajdziesz na stronie sklepu.

Polecane artykuły