Zdrowe uzębienie ma pozytywny wpływ na dobrostan całego organizmu. Bardzo często zęby – mimo że wyleczone u stomatologa – nie spełniają naszych oczekiwań pod względem estetycznym. Przebarwienia, niepożądany odcień, nieidealny kształt – wszystko to odbiera pewność siebie i sprawia, że zaciskamy usta zamiast szeroko się uśmiechnąć. Sposobem na nowy piękny uśmiech są korony pełnoceramiczne lava.

Korony cyfrowe lava – kiedy warto się na nie zdecydować?

Odpowiedź jest prosta: wtedy, kiedy chcemy zadbać o estetykę naszego uśmiechu. To najlepsze rozwiązanie, gdy zależy nam na czasie – cały proces przebiega bowiem bardzo sprawnie. Jeżeli zęby są wyleczone, to nowy uśmiech otrzymamy w trzech prostych krokach.

  1. Na pierwszej wizycie zostanie wykonane zdjęcie panoramiczne, a także trójwymiarowy obraz zgryzu (za pomocą skanera wewnątrzustnego). Zostaną też zdjęte wyciski obu łuków, które są przekazywane do pracowni protetycznej. Na tej samej wizycie (po ustaleniu wszystkich szczegółów) zostają spiłowane zęby i pacjent otrzymuje tymczasowe korony.
  2. Kolejna wizyta następuje już po kilku dniach. W tym czasie mistrz techniki dentystycznej wykonuje korony cyfrowe lava (wykorzystuje się do tego podbudowę z tlenku cyrkonu), które pacjent może już przymierzyć.
  3. Na trzeciej wizycie docelowe korony lava zostają osadzone na przygotowanych łukach. Czas osadzenia jednego to około 3 godziny.

Jak zatem widać – wystarczy zaledwie kilka dni, aby zyskać nowy piękny uśmiech. Warto zdecydować się na ten krok, jeżeli odczuwamy dyskomfort spowodowany stanem naszych zębów. Uśmiech to kluczowy element wizerunku każdego człowieka, wpływający na samopoczucie, a w szerszej perspektywie – na dobrostan psychiczny i emocjonalny.

Na system lava (https://maternadental.pl/uslugi/korony-lava-inspiration/) warto się zdecydować, kiedy mamy wyleczone zęby. Można wówczas od razu przystępować do przygotowania łuków. Niemniej lekarz stomatolog na pierwszej wizycie oceni stan zębów i sprawdzi, czy nie ma stanów zapalnych. Po wyleczeniu można z powodzeniem kontynuować zakładanie koron lava.

Czy każdy może mieć korony pełnoceramiczne lava?

Cyfrowe lava korony to nowoczesne rozwiązanie praktycznie dla każdego. Co istotne – korony cyfrowe lava cechują się biozgodnością, a zatem są w pełni bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Są to korony niealergiczne, mocne i wytrzymałe. Ponadto – zakładając je na wszystkie zęby – można zdecydować się na dowolny kolor. Hollywoodzka biel jest zatem w zasięgu marzeń każdego pacjenta.

Istnieją natomiast nieliczne przeciwwskazania do założenia koron w systemie lava. Są to: bardzo zły stan uzębienia czy też wrodzone choroby genetyczne. W praktyce odmowa założenia koron zdarza się niezwykle rzadko.

Polecane artykuły