Kwercetyna jest głównym składnikiem, który zawierają łupiny cebuli. Ma zastosowanie w medycynie ludowej i ziołolecznictwie. Łupiny są bardzo cenne wszystkim tym, którzy znają cebulę.

Łupiny cebuli to bardzo cenne źródło witamin z grupy B, A, E, i C. Jest to bardzo cenny i leczniczy specyfik, niestety nie każdy to wie. Łupiny zawierają dużo potasu, fosforu, mają w sobie dużo wapnia oraz cennego żelaza. Płatki łupin mają także związki antyalergiczne a także przeciwzapalne. Kwercetyna naturalnie niweluje komórki nowotworowe, działa wspomagająco na leczenie poważnych schorzeń, takich jak rak trzustki.

Leczniczy wywar z łupin cebuli

Jak działa kwercetyna?

Składniki kwercetyny działają przeciwnowotworowo, blokując rozmnażanie się komórek nowotworowych. A co najważniejsze, sprawiają że komórki chorobowo zmienione obumierają. Kwercetyna ogólnie rzecz biorąc ma znakomity wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Sprawia że nasza pamięć się poprawia, hamuje rozwój blaszek miażdżycowych, zmniejsza ryzyko zawału serca oraz zapobiega powstawaniu żylaków. Łupiny cebuli sprawiają że białe komórki tłuszczowe w naszym organizmie, zamieniają się w brązowe. Brązowe komórki tłuszczowe niwelują wysoką wagę ciała, pomagają znacząco w zachowaniu szczupłej sylwetki ciała.

Warto zaznaczyć, iż kwercetyna jest wysoko odporna na działanie wysokich temperatur, dlatego też nie traci swoich właściwości podczas obróbki termicznej. Największą ilość tego cennego składnika zawierają łupiny z cebuli czerwonej.

Przepis na leczniczy wywar z łupin cebuli

W większym garnku zagotować szklankę łupin z cebuli. Mają się lekko gotować przez 5-10 minut, następnie należy odstawić je z ognia i pozostawić w wodzie, aby naciągnęły. Po kilkunastu minutach, należy odcedzić wywar. 1 szklankę wywaru należy wypić godzinę przed snem.

Taki wywar uspokoi Cię przed snem, oraz sprawi, że sen będzie spokojniejszy. Wywar reguluje także układ trawienny. Wywar ma też zbawienne działanie na nasz układ odpornościowy, stany zapalne w organizmie, a także wykorzystywany jest w chorobach krążenia.

Łupiny leczą oskrzela

Łupiny mają świetny wpływ na oczyszczanie oskrzeli. Wystarczy upiec w piekarniku 3 cebule wraz z łupinami. Następnie po upieczeniu cebule wraz z łupinami miksujemy blenderem na gładką masę. Kiedy gotowa masa ostygnie, dodajemy 3 łyżki miodu. Taki krem cebulowy można przechowywać w chłodnym miejscu w zakręconym słoiczku.

Zastosowanie łupin z cebuli

Zastosowanie łupin z cebuli

  • 1 szklanka przegotowanego mleka
  • 2 łyżki gotowej masy cebulowej

Dokładnie mieszamy mleko z masą cebulową i najlepiej wypić przed snem.
Taki napój pić ok 2 tygodnie a nasze płuca zostaną oczyszczone z zalegającej w nich wydzieliny!

Wypróbuj i udostępnij przepis znajomym, jak w naturalny sposób można poprawić sobie swoje zdrowie!

Polecane artykuły