Odtruwanie alkoholowe jest pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu. Wśród Polaków około 800 tysięcy osób niestety jest uzależnionych od alkoholu. Statystyki są drastyczne, jedynie niecałe 10% całego społeczeństwa wybiera całkowitą abstynencję. W praktyce pokazuje to jak bardzo dużo osób wymaga konkretnej pomocy aby walczyć z tym strasznym nałogiem.

Dość często osoby uzależnione nawet wiele lat, podejmując walkę z alkoholizmem decydują się na proces jakim jest odtruwanie alkoholowe Piaseczno. Odtrucie organizmu z alkoholu jest pierwszym krokiem aby rozpocząć kompleksową walkę z alkoholizmem. Dodatkowym atutem odtruwania jest to, że procedura ta jest całkowicie bezpieczna dla osoby uzależnionej. Przebieg odtruwania alkoholowego powinien być zawsze kontrolowany przez lekarza, bądź też ratownika. Nieistotne jest – jak długie jest Twoje uzależnienie, odtruwanie alkoholowe jest procesem, na który może zgłosić się praktycznie każdy. Warto jednak zgłosić się po specjalistyczną pomoc, np.: https://odtruwaniewarszawa.pl/. W tym miejscu skutecznie pomożemy Ci oczyścić organizm z pomocą odtruwania alkoholowego. Możemy przeprowadzić tę procedurę również w Twoim domu, zachowując całkowitą dyskrecję oraz wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa przeprowadzanego odtruwania.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe oferowane przez prywatne gabinety ma najczęściej formę kroplówek. Nadmierne spożywanie trunków wysokoprocentowych powoduje, że alkohol z organizmu osoby uzależnionej praktycznie nie znika, przez co mnóstwo narządów wewnętrznych oraz całościowych procesów organizmu jest wystawionych na niebezpieczeństwo spowodowane przedawkowaniem etanolu.

Odtruwanie alkoholowe działa w sposób natychmiastowy, lecz dość łagodny, a właściwie stopniowy. Oznacza to, że cała ta procedura stopniowo oczyszcza, regeneruje i nawadnia organizm osoby uzależnionej, lub też takiej, która jednorazowo przedawkowała trunki wysokoprocentowe, na przykład na weekendowej imprezie. Wszelkie utracone przez nadużycie alkoholu witaminy oraz pożyteczne substancje zostają uzupełnione podczas odtruwania. Jest to możliwe tylko dzięki dokładnym doborze i indywidualnym dopasowaniu kroplówki używanej podczas odtruwania alkoholowego. Zawsze przed całą procedurą lekarz/ratownik przeprowadza z Pacjentem wywiad medyczny, w którym ocenia jego stan uzależnienia, bądź też dawkę jaką wypił dany człowiek, aby na tej podstawie dobrać odpowiednia dawkę elektrolitów, witamin itp., która zostanie mu podana.

Odtruwanie alkoholowe – jaki jest skład kroplówki?

Dobór odpowiedniej mieszanki, która będzie podawana Pacjentowi aby zregenerować jego organizm jest kluczową kwestią podczas odtruwania alkoholowego. Fundamentem, jeżeli mowa o kroplówkach odtruwających organizm z alkoholu, jest roztwór soli fizjologicznej zawierający zarówno glukozę, jak i mieszankę elektrolitów, a także magnez i indywidualnie dobrane witaminy. Jeżeli Pacjent bardzo źle reaguje na nagłe odstawienie alkoholu, dla jego maksymalnego komfortu podawane są również leki uspokajające lub też nasenne. Taki dobór preparatów pozwala na całkowite wyeliminowanie istotnych przyczyn złego samopoczucia po przedawkowaniu napojów alkoholowych. Odtruwanie alkoholowe pozwala nawodnić organizm i uzupełnić niedobory witamin i soli mineralnych, utraconych z powodu nadużywania alkoholu.

Kto może zgłosić się na odtruwanie alkoholowe?

Do naszego specjalistycznego gabinetu https://odtruwaniewarszawa.pl/ zgłaszać mogą się nie tylko alkoholicy, którzy nadużywają spożywania napojów alkoholowych od kilku czy nawet kilkunastu lat. Mogą się także zgłaszać weekendowi imprezowicze, którzy przesadzili z alkoholem podczas zabawy. Wiek tutaj również nie ma znaczenia. Pacjent oczywiście musi mieć ukończone 18 lat, natomiast nie ma różnicy czy jest stary czy młody, jeżeli jego stan zdrowia będzie odpowiedni aby odbyć procedurę odtruwania alkoholowego – podejmiemy się tego. Zdajemy sobie sprawę, że kac potrafi być destrukcyjny, męczący i wręcz wykańczający dlatego pomagamy również w przypadku tzw. symptomów zespołu dnia następnego. Alkoholicy, nadużywający wiele lat trunków wysokoprocentowych zgłaszają się na odtruwanie alkoholowe głównie ze względu na nieprzerwany ciąg alkoholowy. Zdarza się, że motywacją do wykonania odtruwania alkoholowego jest chęć wszycia wszywki alkoholowej Esperal. Ponieważ będąc nietrzeźwym w dniu zabiegu – lekarz odmówi uzależnionemu jego wykonania.

Jakie są cele wykonania odtruwania alkoholowego?

Do podstawowych celów procesu jakim jest odtrucie alkoholowe należy przede wszystkim:

  • nawodnienie organizmu  osoby uzależnionej oraz wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej,
  • osiągnięcie właściwej glikemii,
  • zniwelowanie stresu oksydacyjnego,
  • odtruwanie alkoholowe przyśpiesza regenerację układu nerwowego i wątroby,
  • następuje zmniejszenie uczucia strachu i lęku,
  • proces odtruwania alkoholowego łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Jak człowiek może reagować na odtruwanie alkoholowe?

Osoby, które zgłaszają się po jednorazowym nadmiernym spożywaniu alkoholu (np. po imprezie) raczej reagują dobrze na całościowy proces. Doznają swego rodzaju przypływu energii i poprawia się ich samopoczucie.

Uzależnieni, którzy piją wiele lat i odstawiają nagle alkohol mogą różnie reagować na tzw. zespół odstawienny. Wiąże się to nawet z halucynacjami nie tylko wzrokowymi, lecz również słuchowymi, których czasami nawet nie sposób odróżnić od rzeczywistych wydarzeń. Co ciekawe – uzależnieni dość często nie pamiętają później tego stanu. Lekarze zalecają żeby odtruwanie alkoholowe wykonywać albo stacjonarnie w specjalistycznym gabinecie lekarskim, lub też skorzystać z opcji dojazdu ratowników do domu aby uniknąć wszelkich niedogodności i mogących wystąpić różnych komplikacji. Warto o tym pamiętać żeby nie korzystać z odtruwania alkoholowego z różnych podejrzanych źródeł, ponieważ nie tylko możemy narazić siebie na niebezpieczeństwo, lecz również osoby, które będą przeprowadzały nas przez całościowy proces odtruwania alkoholowego mogą nie wiedzieć jak zareagować na dziwne zachowanie Pacjenta. Doświadczeni ratownicy medyczny poradzą sobie z każdym, nawet najdziwniejszym przypadkiem, chociażby na duże doświadczenie i styczność z rozmaitymi sytuacjami.

Czy odtruwanie alkoholowe jest bezpieczne?

Odtruwanie alkoholowe organizmu jest procesem całkowicie bezpiecznym, pod jednym warunkiem, że nie będzie ono wykonywane na własną rękę, ani przez podejrzaną firmę trudniącą się tego typu usługami. Jeżeli zgłosimy się do specjalistycznej placówki https://odtruwaniewarszawa.pl/ nie musimy się obawiać o nasze zdrowie, ani o bezpieczeństwo podczas wykonywania odtruwania alkoholowego. Zgłaszając chęć odtrucia w specjalistycznej placówce tak naprawdę możemy na tym tylko skorzystać. Jeżeli pijemy długotrwale, może być to dokonała okazja do rozpoczęcia walki z alkoholizmem.  Warto jednak pamiętać, że samo odtruwanie to dopiero pierwszy, ale może i najważniejszy krok podczas kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu.

Więcej z kategorii: Choroby i zaburzenia psychiczne