Popularny suplement diety powstały na bazie ziół porastających zwłaszcza obszary Nepalu. Charakterystyczny susz stosowny przede wszystkim do efektywnego odchudzania. Pełna cennych właściwości zdrowotnych roślina powszechnie dostępna w sklepach zielarskich i rekomendowanych serwisach proponujących preparaty wspomagające zróżnicowaną dietę typu Witaminyswanson.pl. Tak najprościej można opisać w paru słowach tytułową forskolinę, czyli modną od stuleci pokrzywę indyjską traktowaną nie tylko jako cenny gatunek zielarski, ale ze względu na mnóstwo jej wartościowych składników także jako naturalne lekarstwo.

Z czego to wynika?

Nietuzinkowy wpływ pokrzywy indyjskiej na organizm człowieka wynika z dużej ilości forskoliny, czyli substancji znajdującej się w liściach rośliny. Miłośnicy medycyny ajurwedyjskiej już wieki temu, dostrzegli, że regularne dostarczanie wyżej wspomnianego składnika pozwala na wyraźne zahamowanie procesu rozwoju chorób serca oraz pozbycie się toksyn prowadzących do zakażenia. Co więcej, pokrzywę, a w zasadzie susz z niej, stosowano jako nie chemiczną alternatywę dla standardowych środków przeciwbólowych, bowiem żaden medykament apteczny nie jest w stanie aż tak przyspieszyć ból różnorakiego pochodzenia jak zwykła herbatka z pokrzywy indyjskiej. Naukowcy przez lata testowali forskolinę występującą w liściach omawianego gatunku, co doprowadziło ich do klarownego wniosku, że opisywane zioło jest uniwersalne, a zatem rewelacyjnie radzi sobie z bardzo rozległymi dolegliwościami zdrowotnymi. Wynika to z faktu, że zawarta w pokrzywie forskolina jest z tak szeroko działająca na rozmaite sfery – od zwalczania depresji i stanów przygnębienia, przez choroby Hashimoto, aż po problemy układu krwionośnego.

W czym się sprawdzi?

Nie musimy parzyć herbatek z pokrzywy indyjskiej, kiedy chcemy poprawić ogólną kondycję naszego zdrowia. Aby uzyskać równie spektakularne efekty co zwolennicy medycyny alternatywnej fundujący swemu organizmu systematyczne napary z suszu forskoliny, możemy zdecydować się na racjonalną suplementację wyrobami certyfikowanymi typu Swanson Full Spectrum Coleus Forskohlii, który dostępny jest w postaci wygodnych w zażywaniu kapsułek. Wystarczy jedna pigułka dziennie, aby poprawić krążenie krwi, unormować pracę mięśnia sercowego, poprawić wydolność umysłu, lepiej się skupiać i koncentrować, wzmocnić naczynia wieńcowe, wspomóc walkę z chorobami tarczycowymi, czy zrzucić zbędną tkankę tłuszczową.

Polecane artykuły