Istnieje mnóstwo roślin, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale są również i takie, które mogą nam poważnie zaszkodzić, a nawet doprowadzić do śmierci. Koniecznie dowiedz się czy ty lub twoim znajomi posiadacie taką roślinę w domu, być może nie wiedziałeś o jej działaniu, który może być śmiertelnie niebezpieczny.

Przez tę roślinę młody chłopiec stracił życie. Jego matka ostrzega wszystkich, którzy posiadają ją w domu.

Matka chłopca o imieniu Esteban do dziś nie może pogodzić się z tragedią, jaka ich spotkała. Jej pięcioletni syn zmarł, bo włożył kawałek liścia tej rośliny do ust. Momentalnie język chłopca zaczął puchnąć i nabrzmiewać, co doprowadziło do uduszenia.

Roślina ta jest bardzo modna i ozdabia wnętrza domów. Jednak mało kto z nas wie, jak bardzo może być niebezpieczna. Może odebrać życie małemu dziecku w zaledwie 1 minutę, a dorosłemu w 15. Ma bardzo trujący sok, który przeniesiony na palcach do oczu, powoduje utratę wzroku. Tragedia, jaka nas dotknęła spowodowała, że czujemy obowiązek ostrzeżenia przed Difenbachii – rośliną, która może zabić. Koniecznie poinformuj o niej znajomych, być może w ten sposób uda nam się ocalić komuś życie.

Pamiętam dokładnie to straszne wydarzenia… Esteban miał zaledwie 5 lat i powiedział, że źle się czuje. Początkowo myślałam, że jest po prostu zmęczony, jednak, gdy zobaczyłam jak zmieniał się kolor jego skóry a oddech stawał się utrudniony, wiedziałam, że dzieje się coś strasznego… Pogotowie zabrało synka do szpitala, ale niestety lekarze nie zdołali go uratować. Po półgodzinnej akcji ratunkowej Esteban zmarł.

Nikt nie był w stanie określić czym dokładnie zatruł się chłopiec. W jego ciele znaleziono sporą ilość szczawianów wapnia, które występują właśnie w Difenbachii.

Difenbachia niebezpieczna roślina

Roślina jest mało wymagająca, ponieważ nie potrzebuje zbyt wiele słońca i jest dość odporna na czynniki zewnętrzne. Jednak decydując się na posiadanie jej w domu, należy zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza, jeżeli mamy małe dzieci. Jeżeli dojdzie do kontaktu rośliny z oczami lub ustami, należy wezwać pogotowie, a także przepłukać usta zimną wodą oraz przemyć oczy wilgotną szmatką. Należy również wypić mleko.

A może Ty masz tę roślinę w swoim domu? Koniecznie udostępnij i podziel się tą informacją z innymi.
Polecane artykuły