Demakijaż i oczyszczanie to jeden z etapów codziennej pielęgnacji skóry, który ma bardzo duże znaczenie w kwestii utrzymania naszej cery w doskonałej kondycji. Każdego dnia na naszej twarzy gromadzi się wiele zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory i prowadzić nawet do rozwoju trudnych do usunięcia niedoskonałości. W zakresie oczyszczania twarzy istotne jest nie tylko jego systematyczne wykonywanie, ale także stosowanie odpowiednich produktów i wykorzystywanie właściwych technik aplikacji. Na co warto zwracać uwagę?

Jak prawidłowo wykonywać demakijaż?

Po makijaż sięgamy w różnych sytuacjach – niektórzy wykonują go codziennie, by poprawić sobie samopoczucie i zadbać o swój wizerunek, inni wybierają kosmetyki kolorowe jedynie na specjalne okazje. Bez względu na to, czy na naszej twarzy ląduje jedynie tusz do rzęs i korektor, czy też poświęcamy kilka dodatkowych minut na konturowanie i smokey eye, przed pójściem spać koniecznie należy zmyć nasz make-up. Spanie w makijażu może bardzo negatywnie odbić się na stanie naszej cery – kosmetyki kolorowe blokują pory i nie pozwalają skórze oddychać, nie wspominając już o tym, że pozostałości podkładu czy pudru z pewnością zostaną na naszej pościeli.

Pod względem produktów przeznaczonych do demakijażu mamy naprawdę szeroki wybór. Wiele interesujących propozycji możemy chociaż znaleźć na stronie https://www.lorealparis.pl/. To, na co się ostatecznie zdecydujemy, zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji. Skuteczne będą zarówno płyny micelarne i mleczka, jak i balsamy, masła czy też olejki.

Zazwyczaj demakijaż wykonujemy za pomocą jednorazowych wacików kosmetycznych. To, o czym należy pamiętać, to żeby nie pocierać nimi skóry. Zamiast tego, po nasączeniu ich wybranym kosmetykiem, przykładamy je do miejsc pokrytych makijażem, czekając, aż ten się rozpuści. Następnie delikatnymi ruchami usuwamy go wraz z wierzchnią częścią zanieczyszczeń. Później pozostaje nam jeszcze opłukanie twarzy letnią wodą.

Demakijaż to nie wszystko, czyli dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że płyn micelarny czy olejek do demakijażu usunął już z naszej skóry to, co niepotrzebne. Warto jednak pamiętać, że zanieczyszczenia mogą znajdować się nieco głębiej, podobnie jak resztki makijażu, który może zalegać chociażby na linii włosów, w okolicach uszu czy na skrzydełkach nosa. Zanim przejdziemy zatem do toniku i kremu nawilżającego, dobrze jest sięgnąć po jeszcze jeden produkt i tym samym wypełnić założenia dwuetapowego oczyszczania twarzy, które daje naprawdę doskonałe rezultaty.

Dlatego też, tuż po wykonanym demakijażu, warto dodatkowo użyć chociażby żelu do mycia twarzy bądź pianki. W połączeniu z odrobiną wody będziemy w stanie niezwykle skutecznie zmyć wszelkie zabrudzenia i ostatecznie pozbyć się pozostałości kosmetyków kolorowych. Takie oczyszczanie skóry pozwoli nie tylko na przygotowanie jej do dalszych kroków pielęgnacyjnych, ale także wspaniale ją odświeży i zapobiegnie rozwojowi bakterii. Dodatkową pomocą w tym zakresie będzie korzystanie z jednorazowych lub świeżo wypranych ręczników do osuszania twarzy.

Więcej z kategorii: Choroby skóry