Czy możesz sobie wyobrazić, że światło ze smarftona ma taki sam efekt jak poranne słońce?

To sprawia, że twój mózg przestaje produkować melatoninę (to hormon, który jest niezbędny do twojego zdrowego snu). Ponadto melatonina powoduje również spowolnienie rozwoju raka i innych chorób lub całkowicie go zapobiega.

Melatonina i inne hormony nie są wytwarzane – cykle snu są zakłócone – nasz sen zostaje przerwany i niespokojny. Prowadzi to do akumulacji toksyn a ten proces z kolei powoduje bóle głowy, zmęczenie, wyczerpanie układu nerwowego i stres. Naukowcy zdecydowanie zalecają 7-9 godzin snu; w przeciwnym razie twoje neurony mózgowe nie będą miały czasu na odpoczynek, a twoje ciało nie będzie miało czasu na oczyszczenie się z neurotoksyn.

Jesteśmy więźniami naszych smartfonów; dlatego śpimy mniej, spędzając coraz więcej czasu z naszymi elektronicznymi przyjaciółmi. Badania pokazują, że studenci, którzy nadużywają swoich telefonów, potrzebują 25 minut, aby skoncentrować się na zadaniu! Zapamiętywanie starych, już istniejących informacji staje się coraz trudniejsze.

Przeprowadzono specjalne testy: zbadano 49 uczniów, którzy musieli biegać na bieżni. W trakcie eksperymentu stało się oczywiste, że ci, którzy spędzają do 14 godzin dziennie przy swoich telefonach, są o wiele mniej sprawni niż ci, których czas spędzany przy smartfonach wynosi około 1 godziny.

Kiedy 2000 osób zostało przesłuchanych na temat przyczyn ich problemów ze wzrokiem, 55% przyznało, że ich dyskomfort oczu prawdopodobnie wynikał z przyzwyczajenia do spędzania zbyt dużej ilości czasu (w tym w ciemności) na smartfonach. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Północno-Zachodnim mówi, że im więcej czasu ludzie spędzają na swoich telefonach, zwłaszcza w nocy, tym większe jest ryzyko ich depresji.

Telefony komórkowe przez lata stały się bardzo popularnym urządzeniem technologicznym. Jednak fakt, że używanie telefonów komórkowych szkodzi społecznemu aspektowi dzisiejszego społeczeństwa, staje się poważnym problemem. Problem polega na tym, że społeczeństwo nie może bez nich żyć.

Jak telefony niszczą nasze życie towarzyskie

Trudno sobie wyobrazić, że telefony komórkowe są główną przyczyną oszukiwania ukochanej osoby.

Jest to w rzeczywistości jedna z głównych przyczyn rozwodów i rozstań. Posiadanie telefonu komórkowego zapewnia większą prywatność niż komputer. Dostęp do serwisów społecznościowych umożliwia komunikację z każdym na świecie w dowolnym momencie.Niestety, obecnie wskaźnik rozwodów jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej.

Telefony komórkowe odgrywają główną rolę w tej statystyce. Odnotowano kontrowersje dotyczące tego, czy wysyłanie SMS-ów do kogoś innego niż ukochana osoba jest uważane za oszustwo. Ten, kto jest winny, powie, że nie jest w błędzie i że nie jest to uważane za oszustwo, jednak ich partner wydaje się myśleć inaczej.

Istnieje wiele kontrowersji, czy telefony komórkowe rujnują życie społeczne, czy nie, ale badania pokazują, że w rzeczywistości niszczą one sposób komunikowania się ludzi. Pomiędzy brakiem bezpośredniej interakcji a wzrostem liczby rozwodów telefony komórkowe to główne powody, dla których ludzie tracą swoje życie społeczne.

Nie pozwól się uzależnić, podziel się bezcenną radą z przyjaciółmi?

 

Polecane artykuły