Implantacja wszywki alkoholowej to dla wielu uzależnionych osób najpopularniejszy sposób na walkę z nałogiem. Oczywiście wokół samego esperalu narosło wiele mitów, a niektórzy pacjenci zastanawiają się także kiedy jest najlepszy moment na taki zabieg i jakie są wskazania do tego typu terapii.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Zabieg wszycia esperalu w Alkotherapy jest przeznaczony dla większości pacjentów. Jedynymi przeciwwskazaniami mogą być nadwrażliwość i nietolerancja substancji czynnej tabletki. Poza tym zabiegu wszycia esperalu nie przeprowadza się przy chorobach układu krążenia, układu nerwowego, zaburzeniach psychicznego oraz w stanie upojenia alkoholowego. I dlatego właśnie całą procedurę poprzedza bardzo dokładny wywiad oraz badanie. Należy lekarzowi również powiedzieć o chorobach przewlekłych oraz przyjmowanych lekach, ponieważ wszywka alkoholowa może wchodzić w interakcje z innymi preparatami.

Dla kogo dobre będzie wszycie esperalu?

Leczenie choroby alkoholowej często kończy lub uzupełnia implantacja esperalu. Głównym składnikiem wszywanej tabletki jest disulfiram. W ten sposób wprowadza się metodę awersją w terapii. Substancja ma bezpośredni wpływ na proces trawienia alkoholu, ponieważ zaburza jego rozkład poprzez blokowanie niezbędnego w procesie enzymu. Tym samym szkodliwe substancje się gromadzą w organizmie, a to prowadzi do szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. Wszycie esperalu powoduje więc, że po spożyciu alkoholu pojawiają się objawy przypominające kaca o wiele większym natężeniu. Tym samym już sama wizja tego, w jaki sposób tabletka reaguje z substancją odurzającą, staje się najlepszą motywacją, by nie sięgać po kieliszek.

Wszywka alkoholowa sposobem na wyjście z nałogu

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda zabieg wszycia esperalu i kiedy się warto zdecydować na ten środek. Oczywiście decyzja powinna być podjęta samodzielnie i świadomie przez uzależnionego, bo tylko w ten sposób można walczyć z chorobą alkoholową. Z drugiej strony trzeba mieć również świadomość tego, jak działa lek oraz czego można się spodziewać, gdy zignoruje się zalecenie lekarskie. W czasie terapii – czyli też często po zabiegu implantacji esperalu, pacjent nie może sięgnąć po żaden wyrób alkoholowy. Jak widać, ograniczenia będą obejmować też jedzenie czekoladek z procentami, używanie niektórych kosmetyków, perfum czy nawet leków. Tylko wówczas można wdrożyć skuteczne i kompleksowe leczenie alkoholizmu.

Sama implantacja wszywki alkoholowej esperal oczywiście nie załatwia problemu i nie gwarantuje sukcesu ani nie jest obietnicą cudownego wyzdrowienia. To jeden ze środków – po który trzeba sięgnąć świadomie, a także należy go połączyć z terapią. Przed zabiegiem wszycia esperalu należy także sprawdzić, jak wygląda sama implantacja, jakie są przeciwwskazania oraz zalecenia lekarskie.

Więcej z kategorii: Choroby i zaburzenia psychiczne