Włosy to naturalna ozdoba niejednego z nas. Z nimi nasza twarz prezentuje się znacznie lepiej, a przy okazji wpływa na nasze samopoczucie. Jednak nie każdy może pochwalić się takimi genami. Niektórzy muszą liczyć się z tym, iż szybciej dopada ich proces łysienia. Czasem nie da się temu zapobiec w inny sposób, jak decydując się na przeszczep włosów. W ostatnim czasie zabieg ten jest bardzo popularny, ponieważ stał się łatwiej dostępny. Sprawdź, na czym polega przeszczep włosów znaną metodą FUE, jak przebiega cały proces oraz na co zwrócić uwagę, zanim zapadnie decyzja odnośnie przeszczepu włosów!

Przeszczep włosów metodą FUE — na czym polega?

Łysienie jest przykrym procesem, który jednak dotyka ludzi w różnym wieku o różnej płci. Są przyczyny łysienia, na które nie mamy wpływu, jednak są i takie, które możemy zmienić. Aby zahamować proces łysienia, warto pozbyć się nadmiaru stresu z życia, zmienić dietę na lepszą, zdrowszą, a także zadbać o sen i zdrowie.

Osoby cierpiące na chorobę zwaną łysieniem plackowatym mogą skorzystać ze specjalistycznego zabiegu, jakim jest przeszczep włosów metodą FUE. Polega na tym, iż lekarz najpierw pobiera cebulki włosów pacjenta z okolicy potylicy, ponieważ tam włosy są najmocniejsze, a następnie przeszczepia w miejsce dotknięte łysieniem. Efekt takiego zabiegu jest bardzo naturalny. Jeśli włosy się przyjmą, będą prezentować się bardzo naturalnie, a nie jak sztuczna peruka.

Wskazania do zabiegu przeszczepu włosów

Myślisz o przeszczepie włosów? Oto najważniejsze wskazania medyczne:

  • genetyczne predyspozycje do łysienia;
  • choroby prowadzące do utraty włosów bezpośrednio, np. łysienie plackowate, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry;
  • choroby, których efektem ubocznym jest wypadanie włosów.

Istnieją również wskazania natury psychologicznej:

  • spadek poczucia własnej wartości;
  • obniżenie atrakcyjności we własnych oczach.

Jak przebiegają przeszczepy włosów?

Do wykonania zabiegu przeszczepu włosów przede wszystkim potrzebny jest czas. Procedura u jednego tylko pacjenta może zająć wiele godzin. Warto jednak zaznaczyć, że rezultaty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Pierwszym krokiem podczas zabiegu jest konsultacja. Oceniane są mieszki włosowe, sprawdzane jest obniżenie linii włosów, ponadto lekarz sprawdza, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu transplantacji włosów.

Następny krok to dobranie metody zabiegu oraz zakres. Kiedy zostanie to już ustalone, ostatecznie lekarz przechodzi do wykonania zabiegu. Przeszczep włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co chroni pacjenta przed bólem. Na samym końcu pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące dbania o nowe włosy i skórę głowy. Stosując się do zaleceń, możliwe jest zobaczenie pierwszych efektów już po 3-4 miesiącach.

Przeszczepy włosów to koszt oscylujący wokół kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Ostateczna cena zależy od kliniki, wielkości obszaru oraz konkretnego lekarza.

Zanim zdecydujesz się na zabieg przeszczepu włosów — na co zwrócić uwagę?

Decydując się na przeszczep włosów, warto skonsultować się z rzetelnymi specjalistami, którzy podpowiedzą najlepsze metody i kliniki. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja trychologiczna. Specjalista od włosów oceni, czy warto podejmować się tak kosztownego przeszczepu, czy jednak nie. Nie da się jednak ukryć, że przeszczep jest dla wielu ostatecznym ratunkiem.

Polecane artykuły