Wysokie ciśnienie tętnicze jest groźnym problemem, który dotyka ponad 20% dorosłych Polaków. Jest to niebezpieczna choroba układu krążenia, która najczęściej występuje u osób w wieku 35-60 lat. Wartość podwyższonego ciśnienia to powyżej 140/90 mmHg. Często nie zdajemy sobie sprawy, że mamy niebezpiecznie wysokie ciśnienie tętnicze i dowiadujemy się o tym przypadkowo, podczas innych badań.

Aby zredukować wysokie ciśnienie tętnicze, jedną z głównych przyczyn chorób serca, naukowcy zalecają picie soku z kiszonych buraków. Badanie wykazało, że chorzy, którzy pili ten sok, obniżyli wartość nadciśnienia tętniczego już po pierwszej dobie. Efekt taki uzyskuje się dzięki temu, że zawarte w soku azotany podnoszą stężenie tlenku azotu, który reguluje ciśnienie we krwi.

Badanie potwierdziło, że ryzyko doznania zawału lub ataku serca jest znacznie mniejsze, jeśli włączy się do codziennej diety sok z buraków.

Jak przygotować sok z buraków?

Aby przygotować sok z buraków, który obniży ciśnienie tętnicze, potrzebujesz: 1 kg buraków, 10 ząbków czosnku, 1 łyżkę kminku, kilka ziaren ziela angielskiego, 1 łyżeczkę gorczycy, 1 łyżkę soli, 2 litrów przegotowanej ciepłej wody oraz dużego słoja.

  1. Zagotuj 2 litry wody i wlej do słoja, posól i odstaw do przestudzenia.
  2. Buraki umyj i obierz ze skórki.
  3. Podziel czosnek na ząbki i obierz je.
  4. Pokrój buraki na grube plastry i wrzuć do słoja z ciepłą, osoloną wodą.
  5. Dodaj ząbki czosnku, kminek, ziele angielskie i gorczycę.
  6. Zakręć słój i odstaw na bok na 4 dni.

Po 4 dniach powstaje leczniczy sok obniżający ciśnienie tętnicze. Dzięki niemu wyregulujesz ciśnienie i uchronisz się przed zawałem i atakiem serca. Pamiętaj, że przed spożyciem soku z buraków zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Ciebie przydatny, proszę udostępnij go dalej. Dzięki Twojej pomocy artykuł może pomóc innym w zrozumieniu tego problemu i wprowadzeniu zmian w swoim stylu życia!

Polecane artykuły