Problemy osób niepełnosprawnych nurtują wielu specjalistów – nie tylko medyków, także inżynierów i producentów. Chorzy, seniorzy, niepełnosprawni muszą zmagać się na co dzień z wieloma trudnościami. Często są to wykluczenie, samotność, poczucie beznadziei. Problemy są zazwyczaj związane z innymi barierami, które pokonujemy każdego dnia. Mowa o barierach architektonicznych. Jak ułatwić osobom z ograniczonymi możliwościami poruszania się ich codzienność? 

Technologia bliżej ludzi niepełnosprawnych

Wiele trudności, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne, da się pokonać. Warto to robić. Każdy ma prawo do walki o poprawę jakości swojego życia i zdrowia. Nikt nie zasługuje na spędzenie swoich dni, leżąc w łóżku. Z takiego założenia wyszli producenci wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki współpracy lekarzy, fizjoterapeutów, projektantów asortyment dostępnych urządzeń stale się powiększa. Producenci oferują sprzęt taki jak: łóżka rehabilitacyjne elektryczne, rowery rehabilitacyjne (także te trójkołowe, dla dzieci młodzieży i dorosłych), wózki inwalidzkie elektryczne aktywne, foteliki samochodowe, pionizatory, podnośniki (samochodowe, wannowe, kąpielowe), poręcze, poduszki próżniowe i wiele innych urządzeń. Ważne, by poszukując idealnego sprzętu, zwracać uwagę na jego jakość. Najlepsze sklepy współpracują tylko z wiodącymi producentami, polskimi i zagranicznymi. Dobrej jakości urządzenia nie tylko poprawiają komfort życia osoby niepełnosprawnej czy starszej. Ich wybór to gwarancja tego, że sprzęt posłuży długi czas, będzie niezawodny i zapewni naszym bliskich (lub nam samym) bezpieczeństwo.

Schodołazy kroczące to sprzęt pomocniczy, który pozwala pokonać bariery

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele trudności napotykają na swojej drodze niepełnosprawni i starsi. Wiele miast zaczęło dostrzegać istotny problem barier architektonicznych. Montowane są podnośniki, podjazdy, w wielu budynkach standardem jest możliwość wjazdu na piętra windą. Pomimo tego, że windy stają się koniecznością dla takich miejsc jak galerie handlowe, urzędy, niektóre  obiekty (zwłaszcza starsze) nie mają możliwości ich montażu. To zrozumiałe. Plany sprzed kilkudziesięciu lat nie zakładały przeznaczenia większej ilości miejsca czy szybu na windę. Inżynierowie przewidzieli i takie sytuacje. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się schodołazy sprzęt pomocniczy do zadań specjalnych jego główne zadanie to likwidacja barier architektonicznych. Ich używanie jest jednym z najprostszych i zdecydowanie najtańszym sposobem pokonania schodów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli schodołazów gąsienicowych i kroczących. Aby dowiedzieć się o nich jak najwięcej, a także zobaczyć filmy pokazowe i instruktażowe, warto odwiedzić stronę https://reha-max.pl/kategoria-produktu/sprzet-rehabilitacyjny/schodolazy/schodolazy-kroczace/. Przed zakupem schodołaza, zapoznaj się z jego funkcjami. Niektóre schodołazy wyposażone są w siedziska, inne umożliwiają przypięcie do urządzenia wózka inwalidzkiego. Ważne jest więc sprecyzowanie najważniejszych potrzeb, chwila refleksji nad tym, komu posłuży schodołaz. Nie bez znaczenia jest także to, w jakim miejscu urządzenie będzie używane. Wiele schodołazów można wykorzystywać zarówno na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu. Niektóre urządzenia są niezwykle lekkie i składane – łatwo je więc schować lub przenieść w inne miejsce. Warto wiedzieć także, czy schodołazy może być wykorzystywany przez osoby niepełnosprawne samodzielnie i czy dobrze radzi sobie na każdych schodach – także tych prostych lub krętych. Do wyboru są  schodołazy kroczące na schody kręte oraz schodołazy gąsienicowe na schody proste.

Sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny dobrany do indywidualnych potrzeb pacjenta?

Warszawa i Lublin to miasta, gdzie zwrócono szczególną uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. To właśnie tam powstały najnowocześniejsze i świetnie wyposażone sklepy Rehamax. Ich asortyment jest niezwykle szeroki. Sklepy oferują nie tylko najwyższej jakości sprzęt rehabilitacyjny, medyczny i ortopedyczny, ale i fachową pomoc. Pracownicy to specjaliści. Wiedzą, jak wybrać sprzęt dla każdego pacjenta, jak dostosować go do indywidualnych potrzeb. Co więcej, obsługa doradzi także, jak skorzystać z dofinansowania na sprzęt. Każdy, kto decyduje się na zakup urządzeń, które pozwalają na powrót do zdrowia i pomagają w codziennych czynnościach, na pewno ma wiele pytań. Pracownicy Rehamax udzielą na nie odpowiedzi. 

Polecane artykuły