Chociaż wydawać by się mogło, że nowoczesne technologie są przeznaczone głównie dla młodych ludzi, nic bardziej mylnego! Na rynku jest coraz więcej rozwiązań dla osób starszych — nieskomplikowane w obsłudze urządzenia dedykowane są zarówno dla seniorów w pełni aktywnych i sprawnych, jak i takich, którzy ze względu na swój stan zdrowia wymagają codziennej opieki. Przykładem tego typu przydatnego narzędzia jest wielofunkcyjna opaska dla seniora, która umożliwia już nie tylko wysłanie alarmu SOS, ale też wykonanie pomiarów saturacji, temperatury, pulsu i ciśnienia.

Czego potrzebuje Twój bliski, czyli opaska SOS na miarę potrzeb seniora

Niezależnie od tego, czy Twoi rodzice lub dziadkowie są samodzielni i cieszą się doskonałą formą, czy cierpią na demencję, Alzheimera, lub inne schorzenia, przez które opieka nad nimi musi być systematyczna i bardziej zaawansowana, opaska lokalizująca na pewno im się przyda. Pamiętaj jednak, by urządzenie dobrać do ich potrzeb. Seniorzy ze słabszym zdrowiem, mający zaniki pamięci powinni korzystać z urządzeń bardzo prostych w użyciu — takich, jak chociażby opaska z gps dla seniora Locon Life. Jeśli zależy Ci na opiece nad aktywniejszymi rodzicami lub dziadkami, doskonale sprawdzi się model lokalizatora GPS dla seniora Locon Life Plus

Opaska SOS dla seniora

GPS dla starszej osoby wymagającej stałej opieki

Opaska z GPS dla seniora Locon Life posiada zaledwie dwa duże przyciski — idealnie sprawdzi się więc u starszych osób, które mają problem ze wzrokiem. Połączenia przychodzące na urządzenie odbiera się tylko jednym guzikiem — podobnie jest z wysyłaniem alarmu SOS — wystarczy, że senior przytrzyma czerwony przycisk przez kilka sekund, a jego prośba o natychmiastową pomoc pojawi się po chwili na Twoim telefonie.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest fakt, że działa ono z dedykowaną, polską aplikacją Bezpieczna Rodzina. Dzięki usłudze, Ty jako opiekun, całkowicie zdalnie, z poziomu swojego telefonu:

  • lokalizujesz seniora 24/7, zawsze więc widzisz, czy rodzice lub dziadkowie na pewno są bezpieczni w domu;
  • odbierasz alarmy SOS z lokalizacją bliskiego oraz krótkie wiadomości głosowe, które senior może nagrać na swojej opasce;
  • mierzysz puls i ciśnienie — jeśli chcesz się przekonać, w jakiej formie jest bliska Ci osoba — żaden problem! Pomiary są wykonywane dyskretnie;
  • odbierasz alarmy informujące o upadku — jeśli Twój bliski się przewróci i będzie potrzebować pomocy, natychmiast się o tym dowiesz!

Opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury

Drugą propozycją jest opaska GPS dla osób starszych Locon Life Plus — model bardziej zaawansowany od poprzedniego ze względu na możliwość nie tylko wykonywania pomiarów pulsu i ciśnienia zdalnie, ale też bezpośrednio z opaski, samodzielnie przez seniora. Co więcej, Twój bliski z poziomu urządzenia ma także możliwość zmierzenia swojej saturacji i temperatury. W dzisiejszych czasach, kiedy kontrola swojego stanu zdrowia jest kluczowa, urządzenie gwarantujące wykonanie natychmiastowych referencyjnych badań naprawdę się przydaje. 

Opaski GPS dla seniorów z funkcją telefonu

Zarówno model Locon Life, jak i Locon Life Plus doskonale sprawdzą się jako alternatywa telefonu komórkowego. Obie opaski posiadają wbudowaną kartę SIM z nielimitowanymi minutami na połączenia wychodzące. Nie tylko więc dbasz o zdrowie bliskiej Ci osoby, ale możesz być z nią w stałym kontakcie i ze spokojem troszczyć się o jej bezpieczeństwo niezależnie od dzielącej Was odległości. 

Więcej z kategorii: Dieta i zdrowe odżywianie