Liście orzecha włoskiego są tak ważne jak i owoce.  Nie od dziś wiadomo, że spożywanie orzechów włoskich ma zbawienny wpływ na nasz organizm, naszą pamięć i właściwości odżywcze.

Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają liście z tego drzewa.

Jakie właściwości posiadają liście orzecha?

Przede wszystkim działają antybakteryjnie, ściągająco, przeciwzapalnie, antyseptycznie, przeciwgrzybiczo, a przede wszystkim przyśpieszają gojenie się ran. Co więcej przyjmowane doustnie mają zbawienny wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi, jak i również poprawiają funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

W jaki sposób zbierać liście orzecha?

Wystarczy zebrać liście pod koniec maja, ale również w czerwcu.

Liście orzecha włoskiego

Należy zwrócić uwagę na to, by były dobrze rozwinięte, jak i również by nie posiadały żadnych objawów chorobowych. Następnie należy je suszyć, ale po ususzeniu liście nadal powinny zostać w kolorze zielonym, jeśli zmienią barwę na brązową, należy je wyrzucić.

Napar z liści orzecha?

Wystarczy łyżkę rozdrobnionych i wysuszonych liści zalać wrzątkiem i odczekać godzinę. Jedna porcja wystarcza na jeden dzień, należy ją stosować przed każdym posiłkiem.

Liście orzecha włoskiego

Napar można wypijać w przypadku stanu zapalnego, biegunki, ale wiele osób co jakiś czas stosuje tego typu kuracje zapobiegawczo.Nalewka z młodych orzechów

Będziemy potrzebować ok. 10 zielonych i młody orzechów (najlepiej miękkich, aby można było przebić je widelcem), następnie orzechy myjemy i kroimy na małe kawałki po czym wkładamy do słoika i zasypujemy 6 łyżeczkami cukru. W kolejnym kroku dodamy 200 ml wódki powstałej najlepiej ze spirytusu.

Pamiętajmy o użyciu rękawiczek, gdyż orzechy bardzo brudzą skórę!

Naszą nalewkę odstawiamy na 3 tygodnie, po tym czasie przecedzamy ją najlepiej przez gazę wprost do ciemnych butelek.

Nalewkę stosuje się od 2 do 3 razy dziennie, pozwoli to na zwalczenie bólów żołądka i jelit jak również oczyszczenie organizmu.

Liście orzecha włoskiego

Kąpiele w liściach orzecha

Pół kilo zmielonych liści orzecha wlej do litry wody, następnie gotuj przez 25 minut na wolnym ogniu. Dozuj 1:1 z gorącą wodą. Kąpiel stosuje się w leczeniu chorób stawów i skóry. 

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia
Wprowadzenie nasion winogron do codziennej diety powoduje, że maleją powikłania sercowo - naczyniowe, zmniejszają się żylaki, ustępuje mrowienie ...
Czytaj Dalej

86-letniej kobiecie NFZ przesunął operację jaskry na 2028 rok

86-letniej kobiecie NFZ przesunął operację jaskry na 2028 rok
Brak mi słów, by opisać, co teraz czuje. Starsza kobieta przez wiele lat czekała na operację usunięcia jaskry ...
Czytaj Dalej

Przepis na herbatę, która świetnie radzi sobie z infekcjami zatok oraz gardła.

Herbata na zatok i gardło
Herbata z oregano charakteryzuje się silnymi właściwościami wiatropędnymi, moczopędnymi, a także przeciwgrzybiczymi. Posiada zdolności antyseptyczne, przez co hamuje ...
Czytaj Dalej

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje tabletki antykoncepcyjne!

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje tabletki antykoncepcyjne!
Powód wycofania tabletek Milvane to nie zgadzająca się treść ulotki, w której nie było ostrzeżenia o zastosowaniu tabletek ...
Czytaj Dalej