Alkoholizm jest to choroba, która polega na nałogowym spożywaniu alkoholu. Duża ilość napojów wysokoprocentowych doprowadza do wyniszczenia organizmu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Szansą wyjścia z nałogu jest zwrócenie się o pomoc do specjalistów i przejście detoksu alkoholowego, a następnie terapii.

1. Po co jest detoks alkoholowy?
2. Jak wygląda detoks alkoholowy?
3. Ile trwa proces odtrucia organizmu?
4. Nie jest to ostatni krok

1. Po co jest detoks alkoholowy?

Najważniejszą kwestią jest chęć pacjenta do pozbycia się nałogu i wrócenie do dawnego życia. Nałóg doprowadza do chorób, takich jak między innymi marskość wątroby. Jednak jeśli pacjent dość wcześnie wyrazi zgodę na chęć leczenia, jest możliwość całkowitego powrotu do zdrowia i uregulowania wyników. Detoks alkoholowy ma na celu doprowadzenie alkoholika do zdrowia i jest to pierwszy krok do odzyskania swojego starego życia.

2. Jak wygląda detoks alkoholowy?

Pierwszym etapem jest zgłoszenie się do wyspecjalizowanej kliniki, która, poprzez odpowiednie metody leczenia, pozbywa się z organizmu pacjenta toksyn wprowadzonych przez nadmierne używanie alkoholu. Następnie doprowadza wyniki badań krwi do normy, a także uzupełnia organizm w potrzebne mikroelementy i witaminy. Detoks odbywa się stacjonarnie w klinice. Na początku lekarz, po rozmowie z pacjentem, zaleca wszystkie niezbędne badania. Przede wszystkim obowiązkowe jest całkowite odstawienia alkoholu. Jest to najtrudniejszy etap, ponieważ w pierwszych dniach występuje okres odstawienia. Może się to objawiać poprzez drżenie rąk, bóle mięśni i stawów, bezsenność, nieregularne skoki ciśnienia i nerwowość. Jednak jest to chwilowy etap. Pobyt odbywa się pod całodobową opieka lekarską.

3. Ile trwa proces odtrucia alkoholowego?

Długość pobytu nie jest w każdym przypadku taka sama. W zależności od stanu zdrowia pacjenta i szybkości reagowania jego organizmu na podawane leki, to okres pobytu w klinice będzie wynosił od 3 do 10 dni. Jest to średni czas pozostawania pod opieką. Podczas leczenia ponawiane są badania, w celu sprawdzenia, czy wybrane metody się sprawdzają, czy należy rozważyć podanie innych leków.

4. Nie jest to ostatni krok

Detoks alkoholowy nie wystarcza do tego, żeby całkowicie pozbyć się nałogu, ale jest to obowiązkowy etap. Dzięki lepszemu samopoczuciu łatwiej wytrwać w trzeźwości. Niestety, ale mówi się, że alkoholikiem jest się do końca życia. Jedną z profesjonalnych klinik, która przeprowadza detoks alkoholowy, a także wspiera pacjentów opieką psychologa i terapeutów jest klinika Medjol.

 

Polecane artykuły