Sole Epsom to sole stosowane przez wiele różnych kultur od setek lat. Mają wiele różnych korzystnych właściwości i są używane w ogrodnictwie, sprzątaniu domowym i oczyszczaniu organizmu.

Sole te są bardzo tanie i można je nabyć w dużych rabatach w centrach ogrodniczych niemal wszędzie. Korzystanie z kąpieli solnych to zaawansowana strategia detoksykacji, która ma niezwykłe korzyści dla zdrowia. Szczególnie dobre są sole Epsom, zlokalizowane w Epsom w hrabstwie Surrey w Anglii, gdzie jest ich źródło. Epsom różni się od tradycyjnych soli tym, że jest naturalnie występującym czystym mineralnym związkiem magnezu i siarczanu. Te minerały mają bardzo silne właściwości zdrowotne, które mogą zwiększyć możliwości detoksykacji organizmu.

Jak działa kąpiel solna

Magnez i siarczan są łatwo wchłaniane przez skórę i do krwioobiegu. Skóra jest bardzo porowatą membraną, która pobiera minerały i eliminuje toksyny. Używanie potężnej bazy mineralnej, takiej jak sole Epsom w wodzie kąpielowej, tworzy proces zwany odwróconą osmozą. Ten proces wyciąga sól i szkodliwe toksyny z organizmu i pozwala magnezowi i siarczanom wchodzić do organizmu.

Jak działa kąpiel solna?

Magnez odgrywa kluczową rolę w ponad 325 enzymach, przyczynia się do poprawy funkcji mięśni i nerwów, zmniejsza stan zapalny i poprawia przepływ krwi i dotlenienie w całym organizmie. Siarczany są niezbędnymi cegiełkami do zdrowych stawów, skóry i tkanki nerwowej. Sole Epsom uzupełniają poziom magnezu i siarczanów w organizmie. Ta kombinacja pomaga wypłukać toksyny z organizmu i pomaga budować kluczowe cząsteczki białka w tkance mózgowej i stawach.

Wykazano, że regularne kąpiele solne pomagają na wiele schorzeń, w tym:

 • stopy sportowców,
 • dny moczanowej,
 • grzybów paznokci u stóp,
 • skurcze,
 • siniaki i bolesność mięśni.

Kąpiel w magnezie jest również dobra dla każdego, kto ma do czynienia z przewlekłą chorobą lub przewlekłym bólem. Regularne kąpiele pomagają odtruwać ijednocześnie poprawiać równowagę minerałów i siarki w organizmie.

Przeciwwskazania do kąpieli:

 • ciąża,
 • odwodnienie,
 • otwarte rany lub oparzenia na skórze,
 • choroby układu krążenia (zawsze skonsultować się z lekarzem).

Jak wziąć kąpiel solną

Pierwszym krokiem jest zaplanowanie sobie co najmniej 40 minut, ponieważ potrzeba około 20 minut, aby usunąć toksyny, a przez drugie 20 minut ciało wchłonie minerały w wodzie do kąpieli.

Jak wziąć kąpiel solną?

Napełnij wannę ciepłą wodą. Dodatkowym atutem kąpieli jest posiadanie systemu filtracji wody w Twoim domu, który doskonale nadaje się do redukcji toksycznego chloru, fluorków, dioksyn i metali ciężkich, ale jeśli twój dom go nie ma, kąpiel wciąż będzie miała pozytywne rezultaty.

Dodaj sole w następujących ilościach:

 • dzieci poniżej 60 kg: Dodaj 1/2 szklanki soli do standardowej wanny,
 • osoby o wadze 30-60kg: Dodaj 1 szklankę soli do standardowej wanny,
 • osoby w zakresie od 60 do 85kg: Dodaj 1 1/2 szklanki soli do standardowej wanny,
 • osoby pomiędzy 85-120kg: Dodaj 2 szklanki soli do standardowej wanny,
 • na każde 25kg więcej – dodaj dodatkowe 1/2 szklanki soli.

Dodatkowe strategie do zastosowania w kąpieli solnej

 1. Dodanie 1/2 szklanki oliwy z oliwek jest również bardzo dobre dla skóry, ponieważ polifenole wchłaniają się w skórę i zapewniają dodatkowe korzyści przeciwutleniające.
 2. Dodanie imbiru lub cayenne może dodatkowo rozgrzać, co pomoże ci wypocić toksyny.
 3. Możesz dodać od 1 łyżki do 1/2 filiżanki, aby stymulować pocenie się, a te zioła zawierają przeciwutleniacze, które również poprawią proces detoksykacji.
 4. Nie należy używać mydła z kąpielą solną, ponieważ zakłóci to działanie minerałów i proces detoksykacji.
 5. Postaraj się odpocząć przez godzinę lub dwie później.
 6. Jeśli masz artretyczne stawy, będziesz chciał pozostać aktywny tak bardzo, jak to możliwe, aby zapobiec zatorom.
Polecane artykuły