Kleszcze atakują znienacka o każdej porze dnia. Zagrożenie czyha na nas w lasach, parkach ale również w centrach miast gdzie mogłoby się wydawać że jest bezpiecznie. Samo ugryzienie nie powoduje bólu natomiast wywołuje choroby takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Zwróć uwagę na poszczególne miejsca na ciele które często ignorujesz.

Język

Kleszcz na języku

To miejsce brzmi przerażająco! Kleszcze na języku najczęściej zdarzają się u najmłodszych. Dostarczamy je do jamy ustnej wraz z jedzeniem często nie czując ukłucia. Przy wyjmowaniu kleszcza musimy zachować szczególną ostrożność, gdyż to miejsce jest bardzo czułe.
Zwróć szczególną uwagę na tzw. nimfy, które przypominają pieprzyki i są bardzo malutkie.

Uszy

Kleszcz w uszach

Ucho to bardzo komfortowe miejsce dla kleszcza. Lekko wilgotne i ciepłe zakamarki ucha wabią kleszcze a w szczególności nimfy kleszczy. Kleszcz może zaatakować również miejsca za uchem oraz pod uchem. Zwróć szczególną uwagę na te okolice!

Palce u stóp

Kleszcz w palcach u stóp

Prawdziwym rajem dla kleszczy jest miejsce pomiędzy palcami. Jest to miejsce najrzadziej kontrolowane przez nas, szczególnie dla miłośników chodzenia na boso. Pamiętaj kleszcz wybiera najmniejsze zakamarki.

Narządy płciowe

Kleszcz - narządy płciowe

To miejsce jest najbardziej narażone podczas opalania się na łące lub ogrodzie. Można również załapać kleszcza podczas wypróżniania się. Ze względu na to, że te miejsca są bardzo wrażliwe należy zachować szczególną ostrożność. Uważaj i sprawdzaj okolice intymne codziennie.
Pamiętaj! Kleszcze to podstępni krwiopijcy. Są niezwykle niebezpieczne! Prosimy o szczególną uwagę przy oglądaniu swojego ciała jak i ciał dzieci.

UWAGA! Duże znaczenie ma kolor naszych ubrań (kleszcze lubią jasne kolory) Warto o tym pamiętać!

Udostępnij post aby ostrzec inne osoby!

Polecane artykuły