Rwanie w krzyżu, ból głowy, silne skurcze w podbrzuszu, mdłości a nawet wymioty i omdlenia? A do tego obfity okres i osłabienie? Niestety, to scenariusz trudnych dni dla coraz większej grupy dziewcząt i kobiet…

Skazane na ból? Nie!

Usłyszałaś, że „taka Pani uroda”? Nieprawda. To nie musi być los żadnej z kobiet. Bo już wiadomo, jak współczesny tryb życia i niedobory działają na kobiecy organizm i co można z tym fantem zrobić! Na jakie aspekty codziennego funkcjonowania warto zwrócić uwagę, aby przed menstruacją i w początkowych dniach okresu czuć się dobrze?

1. Zioła na obfite miesiączki – to nie żart. Ta mieszanka ziołowa ( https://zdrowersi.pl/12152-bolesne-i-obfite-miesiaczki-autorska-mieszanka-ziolowa-zielarni-suwalskiej-200g.html )  podbiła serca wielu Kobiet, bo nie tylko zmniejsza obfitość krwawienia, ale znosi tkliwość, bolesność, napięcie nerwowe. Jednym słowem – poprawia samopoczucie! Regulacja krwawienia i uczucie rozluźnienia jest tu kluczowe. Opinie Klientek powracających po zioła dowodzą, że zmniejszyło się też odczuwane napięcie, ból i skurcze.

2Odpowiednie nawodnienie – nie bagatelizuj tego czynnika. Każda komórka Twojego ciała potrzebuje nawodnienia. Jeśli go brakuje, po prostu działają wadliwie, mięśnie mają problem z kurczliwością. Pamiętaj, że gdy odczuwasz pragnienie, jest to sygnał, że Twój organizm jest już odwoniony w przynajmniej kilku procentach! Pierwszym, bardzo częstym znakiem, że zbyt mało wypiłaś jest tlący się ból głowy. Za odpowiednie nawodnienie podziękują Ci mięśnie, skóra, nerwy – będziesz mieć więcej energii, ograniczysz zmęczenie!
3. Elektrolity – nawodnienie, to jedna sprawa. A dbałość o właściwy poziom elektrolitów to druga. Regulują tak ważne procesy życiowe, że ich deficyt widoczny jest nawet w nieprawidłowej pracy mięśnia sercowego czy wszystkich innych. Drżenie powieki? Skurcze łydek? Silne skurcze w podbrzuszu trakcie miesiączki? Koniecznie zbadaj poziom nie tylko magnezu, ale przede wszystkim potasu! Przetestowane na sobie: regularne przyjmowanie magnezu i zwiększenie jego dawek na kilka dni przed okresem znosi nadmierne skurcze i poprawia samopoczucie psychiczne.

4. Witaminy z grupy B – praca układu nerwowego, przewodnictwo impulsów nerwowych to są kwestie, które wymagają obecności witamin z grupy B. Odpowiednie dawki potrafią wyregulować pracę mięśni i układu nerwowego. W przypadku bolesnych miesiączek ogromną rolę odgrywa witamina B6 – m.in. łagodzi objawy PMS i bóle menstruacyjne.

Wszystkie powyższe produkty – zioła, witaminy i minerały znajdziesz na stronie www.zdrowersi.pl

Stresująca praca, nadmiar obowiązków, zbyt mało snu i brak regeneracji sprzyja osłabieniu układu nerwowego, mięśniowego i hormonalnego. Czas menstruacji naprawdę nie musi być uciążliwy, a regularna dbałość o witaminy i minerały to prosty sposób na poprawę samopoczucia.

Polecane artykuły